Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK47 Beta Specnaz [DE]


Recommended Posts

Witam wszystkich

 

Dziś w ofercie taiwangun pojawiła się kolejna wariacja AK (stworzona przez Double Eagle) - beta specnaz.

http://www.taiwangun.com/index.php?str=product&product_id=232

Z rozmowy telefonicznej ze sprzedawcą wyniosłem następującą informację - jest to "kopia" Cymy (AK47 [CYMA028]). Z tego by wynikało, że mechanizm wraz z częścią elementów zewnętrznych ma metalowe... podonie by było wobec tego z osiągami...

Z racji tego, iż replika ta pojawiła sie, lub "zauważyłem ją" dopiero dziś, nie podejrzewam by ktokolwiek mógł takie informacje potwierdzić. Jednak gdyby znalazł się jakiś szczęśliwy posiadacz tej wersji AK i chciałby się podzielić wrażeniami, byłbym wdzięczny (sam posiadam AK47S [CYMA028S] i jestem z niej zadowolony).

Dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 107
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Podejrzewam że raczej to jest to to samo co kałasz DE. Bo czyżby chińczyki zaczęli robić kopię kopii repliki (jeśli jest to faktycznie kopia Cymy)??

 

Strzelałem raz z kałacha DE i mi starczy. Syfiasty zasięg i w dodatku cały się sypał. Mam nadzieję że DE tego nie powtórzy w Becie.

Link to post
Share on other sites

Ponieważ mam Betkę a zdjęcie na tawiangunie jest dość wyraźne żeby porównać z częściami które leżą obok mnie na półeczce mogę na szybkiego podsunąć wam różnice wizualne pomiędzy tym modelem a modelem TM.

 

- inny dolny korpus - jak to się przyjeło nazywać - w modelu DE wykorzystano koprus który przypomina body od AKS - świadczy o tym montaż sprzążki do zapiecia paska oraz oraz dziwna wypukłość na tej samej wysokości po drugiej stronie

 

- pokrywa komory zamkowej w modelu TM jest "falista" i przypomina te które zaczęto używać w karabinach AK74 czy AKS74U - pokrywa w modelu DE wygląda jak komora od AK47.

 

- przyrządy celownicze - w modelu TM jest to szczerbinka osadzona na pokrywie komory zamkowej (podobieństwo do AKS74U) - tutaj, w modelu DE, montaż jest identyczny jak w długich wersjach AK.

 

- kolba - wygląda na pierwszy rzut oka identycznie, ale... ale jej mocowanie jest inne - śrubka z boku - co może świadczyć dopasowanie kolby do tego modelu może okazać się zadaniem karkołomnym.

 

- skrócona rura gazowa oraz muszka - to tylko zdjecie ... ale mam wrażenie że stanowi całość - w modelu TM są tam 2 okładki tu, może z powodu odbicia światła, wydają się idealnie dopasowane, a nawet przy zdjęciu jakaś szczelina powinna być widoczna.

 

- osłona spustu - to chyba ostatnia rzecz do której mam wątpliwość - na zdjęciu wygląda tak jakby była na stałe przymocowana do dolnego koprusu, natomiast w przypadku modelu od TM jest zaczep który wchodzi w chwyt pistoletowy oraz miejsce na 4 śrubki (normalne lub w przypadku dokupienia części z Guardera albo G&G na imbusy)

Link to post
Share on other sites
- inny dolny korpus - jak to się przyjeło nazywać - w modelu DE wykorzystano koprus który przypomina body od AKS - świadczy o tym montaż sprzążki do zapiecia paska oraz oraz dziwna wypukłość na tej samej wysokości po drugiej stronie  

Tylko przypomina ;)

DE tak ma-w długim kałaszku też tak zrobili, choć nie ma możliwości osadzenia składanej kolby-wypukłości nie są umieszczone symetrycznie. Słyszałem, że Węgierskie AK tak mają-czy to prawda-nie wiem.

 

Ps. Zdjęcia mogą zwodzićz drobnymi detalami ;)

Link to post
Share on other sites

Toż to takie oczywiste... dokładnie to samo co w długim kałachu DE - to samo udziwnione body i niewydarzona kolba z fantazyjnym mocowaniem, podobna uproszczona oprawa łoża i nakładki...

 

To ten sam AEG, z założonym krótkim przodem. Nie zobili nawet odpowiedniej szczerbinki, tylko zamocowali tą samą co w standardowej wersji... Ewidentne pójście na łatwiznę. Już Betka od Marui cierpiała na realiźmie, a tu usunęli jedyne detale którymi Marui starało się to jakoś upodobnić do rzeczywistego SU... (celownik, pokrywa...).

 

Chałturka...

Link to post
Share on other sites
@ WeRT : a masz w swojej Becie lekko za krotka pokrywe zamka, przez co -  

gdy ja sie nalozy jest pomiedzy ta pokrywa a przednim body szczelina szer.

ok. 1.5mm ?

 

O ile dobrze pamiętam pokrywa leżała bez zarzutu i wchodziła w przednią część korpusu niemalże idealnie. Teraz mam pokrywę stalową od Guardera oraz G&P AK WoodKit, który zawiera w sobie metalowy front - całość trzeba było wpychać na siłę aby weszło.

 

Kończąc offtopa - najlepiej - proście kogoś od recek o reckę ;)

A kogo to już możecie się domyślić :)

Link to post
Share on other sites

Wert, to było do mnie?

 

Recencja w najbliższym czasie (zdjęcia też).

Tak na szybko:

- faktycznie Beta to po prostu skrócony AK DE;

- muszka wraz z przednimi "okuciami" łoża (góra i dół) to jeden plastikowy element;

- urządzenie wylotowe (trąbka) - metal.

 

Wrażeniowo - bardzo fajnie strzela. Prędkość niewielka, ale mechanizm pracuje bardzo płynnie i bez "dziwnych" i nieprzyjemnych dźwięków.

 

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites

Witam!

Miałem przyjemniść zarówno strzelać z tego DE jak i dostać z niego kilka serji... całkiem porządna robota.

+ za metalowe body (prucz chwytu i kolby)

+ za stosunek jakość wykonania/cena

+ za 3 kilo prawdziwej wagi (nie żadne metalowe płytki czy co)

Jak dla mnie ta replika naprawde jest warta uwagi!!!!

Link to post
Share on other sites
Witam!

Miałem przyjemniść zarówno strzelać z tego DE jak i dostać z niego kilka serji... całkiem porządna robota.

+ za metalowe body (prucz chwytu i kolby)

+ za stosunek jakość wykonania/cena

+ za 3 kilo prawdziwej wagi (nie żadne metalowe płytki czy co)

Jak dla mnie ta replika naprawde jest warta uwagi!!!!

 

a moze napisałbys cos o osiągach ?

Link to post
Share on other sites

Czegoś nie kapuję. W opisie Kramana jest:

AK47 Beta Specnaz [DE]

 

Kategoria: Karabinki szturmowe - AEG

Zmierzona prędkość wylotowa: 260 fps

Waga: 3000 g

Długość: 71 cm

Materiał: plastik + metal

Materiał korpusu: plastik

Hop up: regulowany

Tryb ognia: pojedynczy i ciągły

Typ pasującego akumulatora: large w zestawie

Magazynek: 390 kulek

Gearbox: v.3

a sienio pisze o metalowym body (korpusie?). Co jest grane?

Link to post
Share on other sites

Wszystko pięknie ładnie ale z fpsami nigdy nie wiadomo jak jest, 3 ak47 cymy zmierzone na chrono guardera i 0,2 mają po 200fps a tak dla porównania mp5sd tm ma 260 a nie jak podają strony 285 (tyle mają stocki tm z dłuższymi lufami)

Link to post
Share on other sites

Tak jak jest to s tym bodym, czy to tialo jest metalove czy plastikove?

Bo mam zamiar kupit sobie ze trzy sztuki.

Cyma ma body plaastikove,jak verzia s kolbou tak se sklopuvkou.

 

 

Teraz pisalem do krakmanov i zapytalem o tym bodi i krakmani mi napisali,ze jest plastikove.

Link to post
Share on other sites
Czegoś nie kapuję. W opisie Kramana jest:

AK47 Beta Specnaz [DE]

 

Kategoria: Karabinki szturmowe - AEG

Zmierzona prędkość wylotowa: 260 fps

Waga: 3000 g

Długość: 71 cm

Materiał: plastik + metal

Materiał korpusu: plastik

Hop up: regulowany

Tryb ognia: pojedynczy i ciągły

Typ pasującego akumulatora: large w zestawie

Magazynek: 390 kulek

Gearbox: v.3

a sienio pisze o metalowym body (korpusie?). Co jest grane?

Sory troche mnie nie było ale co do body to popatrzmy na zwykła AK 47 większość metal reszta drewno

Specnaz większość matal a to co w zwykłym drewniane tu PLASTIK...

:) mam nadzieje że teraz wszystko jasne???

 

[ Dodano: Pią 11 Sie, 2006 13:37 ]

a co do tego czy jest warta kupienia... jak na replike za takie pieniądze to sądzie że naprawde jast...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...