Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kompletny Gearbox V.2 / sprężyna M150


Recommended Posts

Zależy jak będziesz używał. Jeśli władujesz 12V i będziesz siał na auto, to wytrzyma 1-2tys. kulek. A konkretne tłok. Jeśli na singlu to więcej.

 

Napewno jest to najszybszy i dość pewny i prosty sposób na 500fps. Oczywiście ma to sens tylko w snajperkach i tylko na semi.

 

Dodatkowo w M15 RIS będziesz miał problem z aku. Albo podwieszona na kolbie, albo zmiana kolby na special forces/stałą.

 

Mechaboxy rozchodzą się jak ciepłe bułeczki (na zachodzie), jednak w testach wypadają gorzej niż GB PGC.

 

Tak, czy owak więcej niż 450fps na auto, to trudno jest złożyć, z tego co mi wiadomo. Może nieco więcej z Bore-upem.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

kupiłem tego mechaboxa 2 miesiące temu, zmieniłem sprężynę na ciut słabszą m140 guardera i...

na 4 strzelankach wywaliłem 12000 kulek.

połowa kulek poszła na 12v sanyo, druga połowa na 12v intellect

czasem strzelając nawet w seriach po 100 kulek i wciąż wszystko jest ok!

gearbox przeżył nawet 2 zacięte kulki

 

ale mój gearbox to zdaje się nowa seria (poprzednie miały czerwony napis "systema", teraz napis nie jest już malowany na czerwono, zarówno w m150 jak w m170)

możliwe, że reszta podzespołów została ulepszona

 

jedyne co mi sie nie podoba, to inne rozmieszczenie dziurek na chwyt.

 

dziwne, ale chwyt dopasowany do gb ca, nijak nie daje się przykręcić do tej systemy

jak wkręcę jedną śrubkę, to druga wchodzi już pod skosem i nie dokręca się do końca

 

mimo to, POLECAM

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jest róznie - ja składałem w V3 M160 Guardera i było prawie 620 FPS na kuleczkach 0,20. (zestaw był fantastycznie uczelniony). niestety po około 500 kuleczkach w lufie precyzyjnej utknęła kulkecza XP i poszły zębatki. Po zakupie nowych ( tych samych Systema, STP) i sprawdzeniu zuzycia, dalo sie dostrzec cos na tloku - widac efekt zaciecia. Potem, bron strzelala jakies 1500 kuleczek, ale jej osiagi wyraznie spadly. na pomiarze bylo juz tylko 540 FPS, a momentami 490 ( na tych samych kuleczkach). Po rozkreceniu, okazalo sie ze M160 zrobilo masakre w GB. Cylinder sie rozplaszczyl ( BoreUp) w taki sposob, ze glowica wpadala jak do sklepu :) . Dodatkowo glowica tloka dostala porzdnie popalic, i koniec koncow uszczelnienia bylo zero - pekł GB w miejscu trzymania glowicy cylindra. Wymiana sprezyny na Guardera M130 ( juz nie czerwone opakowanie :P ) oraz zestaw cichej glowicy i tloka Systema, nowy cylinder chromowany do Mp5 ( posiadam UMP) i na kuleczkach XP/Blaster 0.20 w tym zestawie posiadam 490 FPS. Dwie rozne bronie z M130 maja kolejno 430 FPS i 450 - oczewiscie rozne czesci sa w srodku ( dlugosc lufy zblizona, ok 350 mm, CA).

Link to post
Share on other sites

Szalony Jack Pirat - Czy masz możliwość wstawienia innej M140stki w najbliższej przyszłości i pomierzyć na chrono? Tak sie zastanawiam i doszedłem do wniosku że twoja 140-stka jest wykonana jako troszkę mocniejsza od pozostałych (wiadomo że żadna sprężyna nie da takiego samego rezultatu)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

boreup podobno jest, jak pisze na stronie asgshop,choć dla mnie te wszystkie cylindry wyglądają tak samo, na oko nie widzę zzewnątrz róznicy pomiędzy zwykłym cylindrem

 

hopup mam obklejony taśmą z każdej możliwej stony, ale była to zmiana

+- 2 m/s

Link to post
Share on other sites

Zestawy Bore-up mają większą przepustowość - większa średnica wewnętrzna dyszy. Jeśli chodzi o sam cylinder Bore-up to dobrze jeżeli ma chociaż o 1 cm sześcienny większą pojemność co i tak jest niewielką zmianą. Co prawda daje te dodatkowe fps, ale jest to raczej zasługa większej przepustowości dyszy, niż tego 1cm3 większej objętości.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...

odświerzam temat

 

po roku intensywnego użytkowania i 85tys przemielonych kulek - z tego 60k na m140 i 25k na m120

 

Pękł szkielet (przypominam jak pisałem, że po 20k pękł tłok)

pękł standardowo, oderwał się cały przód

 

Reszta podzespołów , czyli zębatki,głowice,cylinder,dysza, są w bardzo dobrym stanie.

Ogólnie byłem bardzo zadowolony z tego gearboxa.

Części poszły między ludzi, a ja czekam na kolejny kompletny mechabox systemy - revolution :)

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...