Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

hindus - ile to ma głębokości i jakie nachylenie ścian? Poza tym poczekaj na pierwszy solidny deszcz, to dopiero będzie test stateczności ścian okopu.

Z analiz stateczności konstrukcji ziemnych to ja żyję, na chlebuś (i kulki też) tym zarabiam...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja się za znawcę nie uważam, ale cały semestr Pani Olga prała mi do łba na Geotechnice o badaniach gruntu i mam takie studenckie zboczenie, że się czepiam :D to, że ładnie wygląda i wytrzymało 2 tygodnie jeszcze nic nie znaczy ;) plus to co napisał Ci Michal_g ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hmm...Ja też planowałem coś w stylu bunkra tylko na przeszkodzie stoi mi:

1)leśnictwo na 10000% nie zgodzi sie na cos takiego,więc budowa czegos takiego może być ryzykowna

2)Skąd przytachać do lasu belki i skąd wziąść na nie pieniądze?Bodajże parenaście belek o dłgości 2m koszyuje koło 500zł?

3)Zwykłe worki plastykowe rozwalą się po paru strzałach w nie(dziury)

 

Ma ktoś jakiś pomysł co z tym "fantem" zrobić?

Link to post
Share on other sites

Hmm...Ja też planowałem coś w stylu bunkra tylko na przeszkodzie stoi mi:

1)leśnictwo na 10000% nie zgodzi sie na cos takiego,więc budowa czegos takiego może być ryzykowna

Buduj na swoim terenie (lub przynajmniej tam, gdzie masz pozwolenie)

2)Skąd przytachać do lasu belki i skąd wziąść na nie pieniądze?Bodajże parenaście belek o dłgości 2m koszyuje koło 500zł?

Jak Cię nie stać to nie buduj, proste (ewentualnie idź pod kościół ;))

3)Zwykłe worki plastykowe rozwalą się po paru strzałach w nie(dziury)

Użyj czegoś mocniejszego...

 

Głupie pytanie, głupia odpowiedź :roll:

Link to post
Share on other sites

Spotkałem się juz z przenośną wersją tego zagadnienia... żekłbym: "modelarską" :)

 

Byłem kiedyś na strzelance w której jednym ze scenario było zdobycie wzgórza z 4 bunkrami...

 

właściciel terenu raczej nie zgodził się na rycie okopów więc bunkry były wykonane po prostu z dużych kartonów po lodówkach i pralkach ze sklepu AGD.

 

Żeby nie wygladały obciachowo były pomalowane w kamo, miały wycięte otwory strzelnicze i były jeszcze pokryte siatką maskującą ściągniętą z jakiejś remizy strażackiej.

 

Mimo mało realnych materiałów efekt był naprawdę dobry a zabawy było co niemiara.

po imprezie kolesie złozyli wszystkie "bunkry" na płasko do samochodu i było cacy.

 

W środku mozna było swobodnie strzelać klęcząc na kolanie a rozpięta siatka maskująca sprawiała wrażenie z zewnątrz że strzelec siedzi w środku wzgórza.

 

Oczywiście niektóre kulki z mocniejszych AEG-ów wchodziły przez ściany do środka, ale nie tam gdzie karton był 3 warstwowy. Część plątała się w siatkę.

 

pozdro for all

W.

Link to post
Share on other sites
  • 5 weeks later...
Guest Kapitan Mitchell

Witam

Troche czasu minęło od ostatniego postu ale ja mam pomysł co do zrobienia bunkra otóż weżcie łopaty nie saperki ! i wykopcie dziure na 150cm o powierzchni 5x5m wokół bunkra wykopcie małe dziury włózcie deski i zakopcie, oczywiscie najlepiej jakby deski miały jakieś duże dziury żeby można było strzelać z nich i całość zamaskujcie jakimiś patykami itp a na dach połóżcie dużo zwykłych kartonów my tak zrobiliśmy u kumpla na działce i jest super zabawa.

Link to post
Share on other sites

Kapitanie Mitchell chciałbym wiedzieć ile to kopaliście ;P o do samego bunkra... dach jest na pewno bardzo wytrzymały... z pewnością wytrzyma obciążenie śniegiem itp ;] naprawdę godna polecenia konstrukcja... dla samobójców^^

Link to post
Share on other sites
Guest Kapitan Mitchell

kopaliśmy to ze jakieś 3-4 dni, strzelaliśmy się tam ze jakieś 10 razy na wakacjach po wakacjach tam już nie byliśmy, co do dachu to zrobiliśmy z kartonów żeby to jakoś na zabawe wyglądało nie wiem jak ty ale ja nie zamierzam spać pod taki bunkrem, a dach na wakacjach zamierzamy zrobic też z desek.

Edited by Kapitan Mitchell
Link to post
Share on other sites
Guest Kapitan Mitchell

No wiem troche niewypadł z tego bunkra, niedługo na swojej działce rekreacyjnej o wymiarach około 200mx50x będę chciał z bratem zrobić taki "mini" poligon z jakimiś okopami i 1 góra 2 malutkimi bunkrami i jak zostanie coś desek z budowy takiego małego domku, to cały zrobie z desek z otworami takimi jak miały bunkry na plaży w Normandii w filmie "szeregowiec Ryan" jak troche tych desek zostanie to może zrobie jakąś podloge.

Edited by Kapitan Mitchell
Link to post
Share on other sites

No wiem troche niewypadł z tego bunkra, niedługo na swojej działce rekreacyjnej o wymiarach około 200mx50x będę chciał z bratem zrobić taki "mini" poligon z jakimiś okopami i 1 góra 2 malutkimi bunkrami i jak zostanie coś desek z budowy takiego małego domku, to cały zrobie z desek z otworami takimi jak miały bunkry na plaży w Normandii w filmie "szeregowiec Ryan" jak troche tych desek zostanie to może zrobie jakąś podloge.

Proponuje usypać jeszcze pagórek z kompostu i nazwać to "Wzgórze rozdartych serc".

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...