Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie ma bunkrów nie do zdobycia

granatniki' date=' miotacze ognia, wsparcie artyleryjskie lub lotnicze albo zagazowywało się załogę[/quote']

Ja bym dodał do tego jeszcze wsparcie czołgów :)

 

 

Ale co do samego bunkra, to obiekt taki własnej konstrukcji jak jest źle obliczony może stanowić zagrożenie dla grających w nim. Szczególnie jak chcą tam wykorzystać beton. Stąd ja jestem sceptyczny co do tego pomysłu. Może zamiast bunkra wymyśleć coś zbliżonego, ale mniej niebezpiecznego i koniecznie naziemnego.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Szczególnie jak chcą tam wykorzystać beton.

 

Nie wydaje mi się by ktoś chciał się bawić z betonem. Większość "bunkrów" będzie się składać jak już z desek, palików etc, ale to już nie jest bunkier...

Link to post
Share on other sites
Większość "bunkrów" będzie się składać jak już z desek' date=' palików etc, ale to już nie jest bunkier...[/quote']

 

Tak to nie bedzie "bunkier", można to bardziej nazwac stanowiskiem strzeleckim. Choć jak na ASG konstrukcja z desek i palików jest wytrzymała i mozna to nazwać "airsoftowym bunkrem" :)

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Całkiem ciekawy pomysł. Powiem o tym chłopakom z mojego środowiska.

Ja bym był bardziej za czymś w rodzaju umocnionego okopu. Np. okop na ~100cm, obłożony workami z piaskiem. Załużmy te worki są ułożone z trzech stron, na przodzie(od spodziewanego kierunku ataku) i po bokach, a z tyłu słabiej umocniony żeby się dało go oflankować. Co wy na to? Besztajcie mój pomysł.

Nie koniecznie zadaszony bo to by było zbyt trudne.

No i może tak 2-3 osobowe i kilka okopów, bo większa załoga to trudniejszy do zdobycia "bunkier".

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ostatnio w lesie znalazłem cos jak „okop”, szeroki na metr, długi na 2,5 m, a głęboki na jakieś 40-50cm. I niby nic w tym fajnego, tylko że okop jest położony równolegle do piaszczystej drogi oddalonej od niego o jakieś 5-6 m. Po drugiej stronie drogi jest płytki rów, wszystko jest porośnięte wysoką trawą ( taka jak rośnie na terenach podmokłych, bo ten teren jest właśnie lekko podmokły :) ). Za rowem jest oczywiście las…… Okop już od początku był po bokach obsypany piaskiem, największa „górka” jest od strony drogi co uatrakcyjnia rozgrywkę.

 

Np. okop na ~100cm' date=' obłożony workami z piaskiem[/quote']

 

Można, ale styknie nawet obsypanie piaskiem.

Link to post
Share on other sites

Wersja z obłożeniem workami z piaskiem czy usypanie wału ziemnego zdecydoanie mi się podoba, ale to już nie ma nic wspólnego z bunkrem o którym mowa w temacie przewodnim. Okop taki zapewne byłoby fajnie zdobywać jak i bronić.

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

mark napisał

Można, ale styknie nawet obsypanie piaskiem.

Ano styknie

 

oficer80 napisał:

Wersja z obłożeniem workami z piaskiem czy usypanie wału ziemnego zdecydoanie mi się podoba, ale to już nie ma nic wspólnego z bunkrem o którym mowa w temacie przewodnim. Okop taki zapewne byłoby fajnie zdobywać jak i bronić

I przede wszystkim będzie bezpieczniej. Nie będzie to bunkier ale też frajda z rozrywki myślę że się nie zmieni.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Jeśli środki finansowe ekipy są wystarczające to możnaby się pokusić o zrobienie bunkra z włókna szklanego na jakimś konkretnym wzorze.

 

Kiedyś wpadłem na pomysł zrobienia czegoś w rodzaju przenośnego bunkra czy okopu personalnego. Jednoosobowego.

Rozkładałby się od nad powierzchnią, i składał z lekkich cienkich płyt przylegających do siebie a składającego w okrąg.

Lub też czegoś w rodzaju parawanu :lol: tutaj prędzej akurat zabiłoby śmiechem niż bezpośrednim trafieniem :)

Ci co grali w Red Alert 2 Yuri Revange napewno przypominają sobie nowe jednostki GI. :)

 

Co do miotacza ognia to troche narobie offtopu ale gdby zastosować np. "odkurzacz" zionący talkiem. Pewnie nie zbyt zdrowy pomysł ale jak narazie nie widzę bardziej bezpiecznej wersji "tego" :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
"odkurzacz" zionący talkiem.

 

Hehe niezły pomysł ale zamist "miotacza ognia" na talk. Zamiast tego można stworzyć realniejszą artylerie przez nowe pociski do spudguna, a mianowicie woreczek z talkiem/mąką odpowiednio uformowany. Strzał taki powodował by "wybuch" wnętrza torebki i ślad na danym bunkrze ew. przedpolu atakowanym przez wroga.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W terenie piaszczystym (lub poprostu tam gdzie da sie kopac :P) polecam robic "umocnienia" (nazwijcie to jak chcecie - okop, bunkier etc.) tego typu :)

 

http://img56.imageshack.us/my.php?image=img7975cx4.jpg

http://img56.imageshack.us/my.php?image=img7976xp6.jpg

http://img56.imageshack.us/my.php?image=img8021sy7.jpg

 

Czas wykonania takiego czegos wynosi okolo 25-30 minut dla grupki trzy osobowej.

 

 

To jest na razie jeden "bunkier". Jestesmy w trakcie tworzenia calej bazy.

Pozniej umieszcze zdjecia wszystkich naszycvh wykopalisk ;)

 

Oczywiscie mozna zrobic cos podobnego do leja po bombie...poprostu wykopac dol i troszke usypac piaskiem z jednej strony jako ochrona.

Link to post
Share on other sites

takie moje dwa grosze do tematu ...

 

przedewszystkim okopy moga byc rowy lacznikowe 60cm w glab albo normalne 150 cm troche wiecej z przedpiersiem no i transzeja zakryta tzn okop a na gorze nieco wyzej dechy okopy sie w dobrym terenie latwo kopie ja na swoim poligonie na szczescie mam i domy i okopy po wojsku ale niektorzy nie maja ziemianka to kiepawy pomysl tzn taka dziura 2 na 2 przykryta jest niezla ale budowac cos wiekszego to robota dla jencow wojennych chyba ze wlasnie pare ziemianek i polaczonych rowami lacznikowymi doswiadcenie mam z tym spoe wiec wiem co mowie ...

 

aha i jeszcze do budowy super nadaja sie podklady kolejowe ew umiejetnie poprzycinana darn

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
NavySEAL napisał:

granatniki, miotacze ognia, wsparcie artyleryjskie lub lotnicze albo zagazowywało się załogę

 

Ja bym dodał do tego jeszcze wsparcie czołgów Smile

 

 

http://www.sklep.airsoftguns.pl/projector....duct=1137017928

Wsparcie juz w drodze :lol:

 

żeby niebyło OT my mamy taki "bunkier" jest to metrowa dziura na obkoło usypany z ziemi wał a dach jest zrobiony z gałezi, posiada on okna dla strzelców

Link to post
Share on other sites

Ja też wtrącę swoją walutę do tematu.

Otóż zrobiliśmy cały kompleks ziemianek, dach z belek, na to deski, cieniusieńka warstwa ziemii i gałęzie. Wszystko było cacy, kompleks znajdował się pod ziemią: 3 korytarze, wejście, 2 komory i cały czas go rozubdowywaliśmy, lecz przyszła zima. W trakcie zimy zauwazyliśmy, że w ziemiankach jest 30cm lodu i cały czas przybywa. Po zimie okazało się, że mieliśmy jeziorko na którym pływał dach i wszystko się zapadło. W tym momencie odkopujemy dach i zastanawiamy się, czy pozostawić to jako okopy, czy zrobić jakiś dach, ale z minimalnej ilości materiałów?

Link to post
Share on other sites
czy zrobić jakiś dach, ale z minimalnej ilości materiałów?

 

dach musi być mocny ponieważ snieg (szczególnie mokry) jest dosyć ciężki i możecie mieć powtórke z rozrywki dlatego lepiej niezałowac materiałow.

Macie szczęście że nikogo niebyło w środku jak to wszystko runeło

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Może lekko odgrzeję wątek :)

W wakacje z kumplami kopaliśmy zestawy - okopów i ziemianek. Tam jest dość dobra gleba i mieliśmy sporo materiałów (deski, ciężkie belki). Mieliśmy też okazję strzelać się tam i powiem jedno - naprawdę fajnie :)

Trzeba tylko uważać na naszą broń, żeby w nadmiarze realizmu nie wbić jej przypadkiem w piasek... A tego nasze repliki nie lubią ;)

 

Całość opisałem na stronach:

http://www.raw.pl/hindus/cms/index.php?opt...2&Itemid=60

http://www.raw.pl/hindus/cms/index.php?opt...1&Itemid=60

 

Sporo tego jest (tekstu, opisu i zdjęć) więc odsyłam tylko do strony.

Zdjęcia są lekko nieaktualne, bo miejsce w którym mój kolega stoi, jest teraz przykryte deskami, zamaskowane a pozostał tylko mały otwór strzelniczy - stanowisko CKM.

 

Wszystko zrobione jest tak, że z założenia ma przeżyć zimę. Całe te instalacje są zrobione na terenie prywatnym i to kawałek drogi ode mnie, więc jeszcze nie mogę dać znać co się tam pozmieniało i czy cokolwiek się zasypało.

 

Aha, jeszcze jedna uwaga. Poziom komarów wewnątrz pomieszczeń podziemnych spada drastycznie ;)

Link to post
Share on other sites

Dlatego zwróć uwagę, że góra wykopu rozszerza się. A wbrew pozorom nie jest to bardzo głębokie, za to niesamowicie dobrze się trzyma. Nie jest to piasek ani cokolwiek sypkiego - wszystko jest bardzo zbite i nie kruszy się. A umocnienia próbowałem zrobić - tylko że nie byłem w stanie wbić w to drewnianych drągów i dodać umocnienia podłużnego wzdłuż ścian - bo zwykły młotek nie wystarcza. Za twarde to jest. Przez 2 tygodnie nic się nie wykruszyło. Zobaczę, jak po zimie i wtedy ewentualnie się jeszcze wypowiem.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...