Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny]M47 [DE] / SW M3000 [CG] / Stinger S32P [Crosman]


Recommended Posts

Odnośnie mojego problemu.

 

Właśnie rozebrałem guna i zrobiłem fotę komory HU.

 

dsc06680hk0.th.jpg

 

Jak widać gumka jest krzywa, ale tak [przypuszczam] było od początku, bo kulki znosiło na lewo.

I właśnie przy okazji - ma ktoś pomysł jak ją wyprostować? Piłowanie gumki raczej odchodzi.

Powracając do problemu - zdjęcie wykonane przy HU ustawionym na maksa - kulka popychana wykałaczką, można powiedzieć, że przechodzi dosyć ciężko.

Na HU niby na zero, zatrzymuje się na gumce ale przechodzi raczej lekko aczkolwiek wg. moich odczuć tak jak jest w moim na zero, powinno być normalnie gdzieś w połowie lub trzy czwarte. Mam nadzieję, że rozumiecie o co mi chodzi.

Jak jest wg. Was? Czy sęk tkwi tylko w gumce czy w czymś jeszcze?

 

[ Dodano: Sat 14 Oct, 2006 ]

Chyba już wiem o chodzi. Cały sęk w tej gumce, jest za bardzo wystawiona.

Spiłuję element, który przyciska gumkę i przy okazji jedną stronę spiłuję strszokę bardziej, by wszystko się wyprostowało.

Czy dobrze postąpię? :P

Link to post
Share on other sites
  • Replies 598
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fajna rzecz, ale 135 złociszy to totalny przerost formy nad treścią a zarazem zawyżenie o 600% ceny.

 

Ja również mam, a właściwie planuję doklejkę w postaci rurki aluminiowej.

Już ją mam obrobioną, wchodzi w stockową lufę z dużym oporem aż do obręczy trzymającą lufę wew. i siedzi bardzo pewnie i sztywno. Jak tylko będe miał trochę czasu to poxylina i spray cytadeli, który już stoi na biurku i viola :P

 

Jak skończę to także umieszczę zdjęcia :wink:

Link to post
Share on other sites

Wiem że gadżet za ponad bańke do guna za 50zł to psychoza totalna ale powstrzymać sie nie mogłem :P

 

Z mocowaniem problemu nie było tak jak przypuszczałem a waga i walory estetyczne wzrosły. Poza tym nawet jak zmarnuje shota to lufe bedzie można przełożyć do następnego bez większych problemów więc inwestycja przyszłościowa :wink:

 

Equil czekam na foty bo sam sobie z tą lufą krwi napsułem że hoh a i tak do końca zadowolony nie jestem.

Link to post
Share on other sites

Mogłeś też kupić shitguna z airshitguns.pl i tam masz dosyć podobną lufę [oczywiście z plastiku], ale nie wiem czy by pasowała - po pewnych przeróbkach napewno. Mogłeś również tą 3 członową :lol: lufę wzmocnić poksyliną, ale i tak już po sprawie więc...

 

Ja zamierzam skleić wyrównać i pomalować to jutro, ale czy się uda i czy będe miał czas to zobaczymy :wink:

 

PS. Swoją drogą ten uchwyt na 2 zdjęciu wygląda nieźle. Musi się też fajnie przeładowywać i trzymać 8) Fajnie by to wyglądało no tej nowej kopii Benelli od Krakmanów. Może kiedyś... :P

 

[ Dodano: Sat 14 Oct, 2006 ]

Oto alu-doklejka włożona tylko w stockową lufę. Muszę przyznać, że trzyma się na tyle mocno, iż ledwo idzie ją wyciągnąć, a poksylina to tylko dla wyrównania będzie :P

 

dsc06700fs2.th.jpg

 

 

A pracy - wbrew pozorom - już było, że hoho. Trzeba było ciąć, wyrównać, zeszlifować odcinek, do którego doklejka wchodzi, zeszlifować naklejki, które trzymały się jakby były przyklejone cyjanoakrylem i najgorsze - szlifowanie, zwiększanie średnicy wewnętrznej stockowej lufy. Po za tym jeszcze cała obróbka i polerowanie castolufy. Koszmar, ale mam nadzieję, że to się zwróci w postaci dobrego wyglądu, lepszych osiągów i oczywiście satysfakcji :P

Link to post
Share on other sites

A teraz super hiper podwójny ładny mag... (pomysł od kolegi)... dokładniej chodzi o to że musimy taśmą (cienką, b. dobrze klejącą) złączyć od spodu (tak aby wyloty na kulki były jeden na górze drugi na samymy dole) dwa magi (można kupić na taiwangun.com)... po złączeniu (pare razy owijając) wystarczy pomalować jakimś sprejem czarnym tasmę i gotowe... można nawet zaklejać zwalnaicze magazynka nie przeszkadza to i nawet może ładniej wyglądać. Jeżeli ktoś nie rozumie jak ustawić magazynki dam foto na specjalne życzenie (ale to najprossztszy tuning jaki zrobiłem).

Link to post
Share on other sites

No tak, a jak się zaszpachluje klamkę od drzwi samochodu to też będzie bardziej elegancko wyglądać :lol:

 

Tymczasem cyknąłem fotki:

 

dsc06718fv5.th.jpgdsc06719bo5.th.jpg

 

Jak widać prezentuje się fantastycznie, przynajmniej dla mnie. Wielkie gratulacje dla autora pomysłu, nie dość, że o niebo lepiej wygląda, strzelba jest bardziej "wymiarowa" to jeszcze jest bardziej funkcjonalne. Po prostu super.

Link to post
Share on other sites
Jak narazie mam tylko jeden problem:

Odkręciłem wszystkie szyny i zostały brzydkie dziury po srubach' date='

jak i czym je zatkać ?

chciałbym tylko żeby kiedyś można było znowu się do nich dostać. [/quote']

Ja też odkręciłem boczne szyny, a potem wkręciłem śruby znowu w otwory. Łby chowają się bez problemu, wygląda dobrze. I tyle :wink:

Link to post
Share on other sites

Co do przedłużenia lufy - trochę mi się to przedłużyło :P Ale właśnie skończyłem szlifować poxilinę i jutro moją lufę czeka kilkuwartswowe malowanie sprayem Cytadeli :) Jest trochę "niedociągnięć" jak się przypatrzy z bliska, ale generalnie wyszło mi to ładnie. Jak wszystko skończę [jeszcze dociążenie i wymiana/malowanie śrubek] to cyknę fotki.

 

faragon - ja zrobiłem tak:

Materiały:

-alu-rurka z casto

-duuużo papieru ściernego, najlepiej 120, 600 i 1200

-piłka do metalu

-poxylina

-spray/farba

 

Ja odmierzyłem średnicę wew. stockowej lufy, rzecz jasna na jej końcu i wybrałem się na poszukiwanie rurki o takiej samej średnicy, z tym że zewnętrznej. Znalazłem taką w casto, lecz po powrocie do domu i dopasowaniu do stockowej okazało się, że jest za duża o ~1-2 mm.

Jednak jak to przemyślałem, to wyszło mi to na +, gdyż mogłem sobie dopasować idealnie obie rurki, szlifując papierem lufę stockową od wewnątrz. Alu-rurkę [po wcześniejszym spiłowaniu piłką] wsadziłem do samego końca [czyt. 3-4 cm do obręczy trzymającej lufę wew.] weszła baaardzo ciasno, ledwo się ją dało wyciągnąć, siedziała bardzo sztywno i była umieszcona centralnie. Następnie położyłem poxilinę, by otrzymać stożkowy kształt aż do zrównania się płaszczyzny [a właściwie walca] z doklejaną lufą. I tu niestety położyłem o wiele za dużo, później czekało mnie mozolne szlifowanie i zużycie metra papieru.

 

To co widzicie na zdjęciach w poprzednim poście to dopiero alu-rurka wsadzona w lufę stockową.

Link to post
Share on other sites

jeszcze jedno pytanko czy jak wsadzales w zew lufe stockowa to nie wkladales czegos do wew. pytam sie poniewaz stockowa jest stozkowata a wiec przy wejsciu bedzie ciasno lecz in dalej tym bedzie luźniej i jeszcze orientacyjnie ile by to wynioslo (rurka poxylina ) i ostatnie czy potem mozna łatwo zdjac lufe zew i np. dorobić dłuższą wew.??

Link to post
Share on other sites
nie wkladales czegos do wew.

 

Za wew. mam rozumieć rurkę doklejaną?

 

Jeżeli dobrze rozumiem, to:

 

pytam sie poniewaz stockowa jest stozkowata a wiec przy wejsciu bedzie ciasno lecz in dalej tym bedzie luźniej

 

W praktyce jednak i tak musiałem przyszlifować stockową lufę od środka tuż przy obręczy. Wszystko kwestią średnicy zew. doklejanej lufy. Jeżeli miałbyś np. taką jak ja, to można szlifować i wsadzać bez obaw :wink:

 

orientacyjnie ile by to wynioslo (rurka poxylina )

 

To oczywiście zależy od miejsca zaopatrzania się. Mnie w casto to wyniosło ~10zł za m [krótszych nie sprzedają] rurki i tyle samo gdzieś za poxilinę. Tak więc dosyć drogo, ale myślę, że się opłaca.

 

zy potem mozna łatwo zdjac lufe zew i np. dorobić dłuższą wew.??

 

Tu mam rozumieć, że lufa wew. to owa właściwa lufka 6mm? Jeżeli tak, to odpowiem: Jak najbardziej.

 

 

Pod Scriptum. Malowanie przesunięte na jutro...

Link to post
Share on other sites
DObra kozaku gdzie mam przeczytać ze zrozumieniem ? (nie pouczaj mnie po 1 !!!)

 

n/c

 

Wracając do tematu...

 

Skończyłem prace i prezentuję foty:

 

Wersja "klasyczna":

 

dsc06760ix1.th.jpgdsc06763fv4.th.jpgdsc06765yq8.th.jpg

dsc06768wi5.th.jpgdsc06769bd9.th.jpg

 

Wersja funkcjonalna:

 

dsc06770xy1.th.jpgdsc06771og5.th.jpg

dsc06772kj1.th.jpgdsc06773dn5.th.jpg

 

I spojrzenie przez kolimator:

 

dsc06774vi1.th.jpg

 

 

Satysfakcja wielka.

 

[ Dodano: Tue 31 Oct, 2006 ]

Niestety znowu coś mi się popsuło i objawy są takie jak przedtem [strzela, a raczej wytacza kulki na 10m. Chyba znam przyczynę, ale nie jestem pewien.

 

Więc pytanie do posiadaczy - spójrzcie w komorę HU [po wyjęciu magazynka]. Czy koniec dyszy cylindra zakrywa cały "prześwit", czy też - tak jak u mnie - do zakrycia wlotu kulek brakuje ~2mm? Po prostu po załadowaniu kulki dysza jest w takim położeniu, że widać kulkę, stąd nieszczelność i co za tym idzie - takie a nie inne osiągi. Czy tak ma być, czy też mnie się coś sknociło?

Link to post
Share on other sites

Najlepiej rozbebesz cylinder z tłokiem i zobacz czy tam się nic nieblokuje. Może nawaliło sie jakiegoś syfu. Przyjżyj sie czy niema na nich pęknięc i tak dalej.

 

 

P.S. Jak można uzyskać strzelającą wersję tego Shotguna w "Wersji Klasycznej" jak z fotek Equil-a ?? Jest dostępny jakiś pasujący mag który chowa się w całości ??

 

 

PozdRoS

MaxXxi47

Link to post
Share on other sites

Problem rozwiązany - poprostu założyłem w złą stronę uszko do zawieszenia i cylinder nie powracał do końca.

 

 

Jak można uzyskać strzelającą wersję tego Shotguna w "Wersji Klasycznej" jak z fotek Equil-a ?? Jest dostępny jakiś pasujący mag który chowa się w całości ??

 

Ja zdjęcia robiłem z wyciągniętym magazynkiem. Nie ma dostępnego maga, który chowa się w całości, jednak można spróbować przerobić krótki magazynek do Maruzena CA870 - jest na machinegun i kosztuje tyle , co 6 normalnych.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze tego sprzętu nie kupiłem ale zrobie to w najbliższym czasie. Wtedy zobacze czy da się coś takiego zrobić.

 

P.S. Pytanie. Czy po zciągnięciu kolby z longa można było by dorobić (np z pomalowanego drewna) element chwytu zeby uzyskać taki efekt ??

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=221

 

P.S.2 Pytanie. Equil Ty lufę zewnętrzną wklejałeś na poxilinę (czy tam poxipol). A dało by się zrobić gwint wewnętrzny w tej lufie i tylko dokręcać uprzednio przygotowany dodatkowy kawałek lufy ??

(oczywiscie miało by to sens tylko wtedy jeśli kolba z długiej zmieniła by się w krótką ... no i było by przydatne do przenoszenia strzelby np. w plecaku).

Link to post
Share on other sites
A dało by się zrobić gwint wewnętrzny w tej lufie i tylko dokręcać uprzednio przygotowany dodatkowy kawałek lufy ??

 

Dać by się dało, ale raczej bardzo trudno. Grubość plastiku, czy tam ABS-u jest raczej trochę za mała na wykonanie gwintu wewnętrznego. No i jeszcze trzeba dopasować idealnie gwint zewnętrzny dokręcanej rurki. Wygląd takiego wynalazku też by pozostawiał wiele do życznia.

 

Pytanie. Czy po zciągnięciu kolby z longa można było by dorobić (np z pomalowanego drewna) element chwytu zeby uzyskać taki efekt ??

 

Jeżeli chodzi o zamontowanie na stałe, to pewnie, w sumie kształt prosty i w środku równie proste wycięcie. Ale na śrubki będzie ciężko.

Link to post
Share on other sites

Coś z tym drewnem pokombinuje :D

 

teraz Kolejne Pytanie :D

Czy Rura po której porusza sie czułenko jest pusta??

 

Pytam dlatego bo można było by tam jakoś wmontować Laser bądź latarkę taktyczną :) A kabelek z włącznikiem można pociągnąć dalej wewnątrz i ustawić gdzieś w okolicy spustu (żeby było wygodnie naciskać :P )

 

Czekam na krytykę pomysłu :) Jakby Był Laser to odpada kwestia kolimatora a jak Latarka to można było by używać ja (strzelbe) efektywniej do CQB

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...