Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] L85 [G&G]


Recommended Posts

No to ja napisze kilka slow bo juz troche uzytkuje ta L-ke.

Blow backa nie uzywam bo mam wersje pierwsza.

Bron jest wytrzymala, w boju sprawdza sie w 100%, paska to ja uzywam takiego jak w M6 daja( caly czas klekocze:P).

Co do ukladu bullup to sie wypowiem ze ja go wole od klasycznego ukladu broni.

Bron jest dosc cicha( porownywalem do kalacha z cymy i jest lepiej).

zazwyczaj uzytkuje jejna batce 8.4V ale juz czekam na 9.6V.

W moim przypadku odkad kupilem bron i ustawilem hopa nie rozregulowal sie ani deczka!

Jeszcze zorientuje sie czy dotychczasowym uzytkownikom L-ki specshop bedzie wysylal nowe haczyki.

 

Pozdrawiam

 

ps: Pytanko do sabata:z Acoga celuje sie z otwartym drugim okiem?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 547
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

zazwyczaj uzytkuje jejna batce 8.4V ale juz czekam na 9.6V.

Widzę, że w tej kwestii wiele osób ma odmiene zdania. Więc jak to jest z tą batką. Czy wystarczy 8,4 czy jest zbyt słaba (były problemy ze strzelaniem na semi)?

 

Panowie na specshop napsiali, że zalecana bateria to 8,4.

 

1) Piszcie swoje spostrzeżenia.

2) Czy GnG ma zamiar wydać batkę 9,6 do Elżuni (Ten ich komercjalny wytwór pasującej tylko ich batki)?

Link to post
Share on other sites

baterki to: GnG nie robi baterii, spec shop ma, ale drogie, a zrobic customa to nie problem (www.batimax.pl) i ogniwa KAN nimh 3000 i odrazu tam lutuja w pakity tylko trzeba wysłać skana z instrukcji.

 

do speca to sie uponij o haczyki.

 

a na tym chaczyku juz wystrzelałem ponad 2000 kulek bo pisałem wczesniej ze strzelałem.

 

ravic: jezeli masz karabin z 1 dostawy i zamontujesz batke 9.6V to masz prawie pewnie, że rozwali Ci tłok... ale moim zdaniem prędzej czy później i tak sie rozwali, jest to problem z 1 seria na całym swiecie (urywa 4 pierwsze zęby), wiec lepiej urwac je wczesniej co by jeszcze gwarancja pokryła :-)

 

ja teraz tez sie zastanawaiam nad 9.6V, a na takim wolażu jest to zupełnie inne wrażenie z blow backu, ale tutaj znowu czy nowe haczyki to wytrzymaja ;/ trzeba to przetestowac :-)

Link to post
Share on other sites

To i ja haczyk założę.

 

Po pierwszej strzelance - ten karabin wymiata. Celność bardzo dobra, zasięg - również. Kulki przelatują jakieś 60 - 70 metrów, potem przekraczają prędkość światła bo przestaję je widzieć :D . Można nawet posnajperzyć...

 

Z L85 można biec trzymając go jedną ręką. Z AK to raczej trudne z karabinem w pozycji horyzontalnej.

 

Mam baterię 8,4 V 3Ah i działa bardzo dobrze. Zastanawiam się również nad 9,6. Na filmach producenta widzać, że wkładają baterię 9,6 V właśnie.

Link to post
Share on other sites
Kulki przelatują jakieś 60 - 70 metrów

No już bez przesady. Takich dobrych replik nie ma :).

 

Mam jeszcze do Was prośbę, abyście porównywali działanie karabinku (czyli pospolicie mówiąc - strzelanie) do innych dobrze znanych replik. Dajmy tu przekłady AK, MP5ki lub rodzine eMek.

 

Oczywiście, jeśli ktoś używał obydwu karabinów.

 

Napewno lepsze będzie takie porównywanie niżjeżeli zwyczajny opis :).

 

Pozdrawiam,

Palma

Link to post
Share on other sites

porównując L85 do MP5 CA, to w eLce:

 

- skupienie o niebo lepsze

- frajda z trzymania klamiki i ze strzelania o niebo lepsza

- zasieg: ja miałem w Mp5 360 fps, a zasiag był krutszy

- waga: sporo cięższy, czuć to

- jest blow back

- stabilny hop up

- szybsze celowanie (nawet bez kolimatora)

- da sie biegac z gunem w jednej ręce (z mp5 tez, ale z Mka to juz gorzej)

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Ej sabat, nie dałbyś rady wsadzić jakiegoś filmiku ze strzelania...chociaż 30 sekund dobrej jakości. To co jest na stroncę G&G nie pokazuje nic dokładnie a na youtube jest tylko Real L85 (co oczywiście jest nie mniej ciekawe). byłbym ci wdzięczny.

 

Pozdro...

8)

Link to post
Share on other sites

Więc zakończyłem mój mały teścik L85

Generalnie bardzo odbrze !

Z tym że na początek mała uwaga, HU wymaga korekty, bo w moim wypadku w ogule nie podkręca kulek-ustawiony na max, a jak był ustawiony na 0 to strzelając singlem kulki poprostu wypadały z lufy.

Dzisiaj karabin pojechał do specshop do korekty HU, powiedzieli że na miejscu to zrobią.

Strzelając z odległości 20m na AUTO z blowbackiem (zaznaczam że broń nieco szarpie podczas strzelania z blowbackiem) skupienie wynosiło 5cm !!! Więc potwierdzam po raz kolejny iż broń jest pienielnie celna !

 

Teraz co do Blow Back

Strzelając na semi zaóważyłem iż jeśli strzela się za szybko to ma tendencje do zacinania, jeśli strzela się wolniej to już wporządku. Generalnie to przepuszczam i ze względu na specyfikę budowy spustu (duża odległość od GB) mogą występować problemy z szybkim strzelaniem na singlu. Szybkostrzelność na auto jest naprawdę zadowalająca ! Ale zaóważyłem iż strzelając na auto z włączonym blowbackiem, rączka przeładowania nie zawsze zatrzymuje się w pozycji całkowicie zamkniętej, co w niczym nie przeszkadza !

Co do haczyka wystrzeliłem jakieś 2000 kulek i haczyk nadal DZIAŁA !!! Nie wykazuje żadnych sladów chociaż małego zużycia ! Przepuszczam iż wytrzyma jeszcze sporo kulek 8)

Jeszcze jedno co zaóważyłem to to iż trzeba się zaopatrzyć w smar (może być taki do zębatek), ponieważ najlepiej po każdym strzelaniu przesmarować mechanizm BlowBacku (zrobię fotki)

Ogólnie ja jestem bardzo zadowolony !

Nie mogłem sprawdzić jeszcze zasięgu, problem z HU, który opisałem wyżej :(

Generalnie po rozmowie z "Panem" ze Specshop wynika iż każdy L85A1 G&G wymaga korekty HU, ale robią to na miejsc więc nie mam problemu.

Sprawdze zasięg po korekcie HU, ewentualnie później spróbuje jeszcze wymiany gumki na osławioną gumkę sylikonową Guardera i zobaczymy wtedy efekty.

ZDJĘCIA I FILMIK ZROBIĘ ale proszę o cierpliwość, postaram się jak najszybciej (może dzisiaj a jak nie to jutro)

pozdro4all

Link to post
Share on other sites

co do problemów z zacinkami na singlu (moim zdaniem):

 

-nie jest to problem dużej odległości spustu od GB, jest to rozwiązane mechanicznie, a nie elektrycznie.

 

- po prostu na singlu gun działa inaczej (łatwo to zaobserwować przy 1 strzale na singlu). Wpierw naciąga sprężynę do końca tak (i zatrzymuje się tuz przed zwolnieniem), następne naciśniecie spustu to zwolnienie sprężyny i jej ponowne naciągniecie.

 

- a zacinki zdarzają się dla tego, że potrzeba największej siły, aby przeciągnąć sprężynę o ten kawałeczek, a silnik niema rozpędu (jak to jest na auto).

 

- zacinki nie powinny zdarzać się przy szybkim strzelaniu na singlu (lekki "rozpęd" silnik dalej ma)

 

- zacinki nie powinny się też zdarzać przy mocniejszych bateriach.

 

Shreader: a po co smarować mechanizm blow backu?? tzn. co chcesz tam smarować szyny od wózka, czy haczyk??

 

a i czy tez masz ślady na tłoku od ruszającego się blow backu, tzn jakby się tam trochę ocierał??

Link to post
Share on other sites
zacinki nie powinny zdarzać się przy szybkim strzelaniu na singlu (lekki "rozpęd" silnik dalej ma)

Właśnie zacinki miałem tylko i wyłącznie przy szybkim strzelaniu na singlu, przy wolniejszym strzelaniu nie było zadnych problemów, dlatego podejrzewam, że winny jest za to mechanizm spustu (odległość od GB i cała mechanika spustu), nie jestem pewnien...

Jak pisałem przy wolniejszym strzelaniu na singlu, strzela bardzo "gładko" - lekko (bateria SANYO 8,4 1800 LERGE)

Shreader: a po co smarować mechanizm blow backu?? tzn. co chcesz tam smarować szyny od wózka, czy haczyk??

W tej chwili nie mam guna przed sobą, ale jak go rozbierzesz to napewno zaóważysz otarcia w niektórych miejscach, poźniej porobię tego fotki, tam właśnie chce nasmarować.

a i czy tez masz ślady na tłoku od ruszającego się blow backu, tzn jakby się tam trochę ocierał??

Tak, też mam te otarcia, spwodowane jest to tym iż rączka przeładowania nie ma zadnego prowadzenia, pewnie dlatego żeby jak najswobodniej chodziła, rozłuż gnatai wtedy pociągnij za rączkę i zobacz od srodka jak się ona odchyla. Nie wiem jak to nazwać, są to "luźne otarcia", myślę że nie będzie z tym problemów, poprostu tylko farbe zadrze i tyle. Przynajmniej mam taką nadzieję :P

Link to post
Share on other sites

no wiem wiem, że to tylko o tarcia ale tak o chciałem spytać czy mam to tylko ja czy wszyscy :P

 

co do mechaniki spustu to nie wiem w jaki sposób może ona mieć wpływ na zacinanie się guna. u mnie sie zacina przy wolnym strzelaniu :P albo jak długo nie strzelałem i i próbuje strzelić na singlu w tedy ma takie śliczne, cyk cyk cyk...

 

ja tylko czekam, aż ktoś potestuje haczyki na batce 9.6V

Link to post
Share on other sites

też mam te otarcia... wychodzi na to, że to normalne.

 

u mnie na pojedyńczym ogniu - nie da się za szybko strzelać... może ze 2 strzały na sekundę... ale zupełnie mi to nie przeszkadza.

 

Co mnie cieszy - to niesamowita celność tego karabinu. Znowu to sprawdzałem i kulki lecą tam gdzie chcę. Musiałem jedynie muszkę podkręcić maksymalnie, bo kule wyżej leciały niż muszka wskazywała.

 

Co do zasięgu - 60 - 70 metrów, może przesadziłem, ale zasięg robi wrażenie. Musiał bym na jakiejś hali postrzelać i sprawdzić dokładnie.

Link to post
Share on other sites

Ja myślałem nad MP5SD2 B&T wywalił bym tysiaka....a tak w styczniu zamówie diabła :twisted: jeżeli celność jest taka wysoka, osiągi są zadawalające, zasięg też zakupie tą elke tylko jestem ciekaw dlaczego żadna firma nie zrobi krabinu FN-FAL ;[ przecież ten karabin szedłby jak ciepłe bułeczki ... według mnie L1A1 RULEZ ale i tak kupię tą L85 ^^

Link to post
Share on other sites
pasek jak pasek (taki sam jak do auga chyba) ale jak go zamontować ;/

 

Nope' date=' chyba nie do końca "pasek jak pasek" - zauważ, że pasek składa się... z 2 pasków. Jeden jest krótszy, drugi dłuższy - szczepiane są z tym "fast-coś-tam" [fast-click?'].

Mam instrukcję, obrazkową, może wy coś rozczytacie, ja nie potrafię, ja byłam uczona inaczej.

 

ps. dajcie mi na wymianę skany Komandosa w zamian :P

Link to post
Share on other sites
pasek jak pasek (taki sam jak do auga chyba) ale jak go zamontować ;/

 

Nope' date=' chyba nie do końca "pasek jak pasek" - zauważ, że pasek składa się... z 2 pasków. Jeden jest krótszy, drugi dłuższy - szczepiane są z tym "fast-coś-tam" [fast-click?'].

Mam instrukcję, obrazkową, może wy coś rozczytacie, ja nie potrafię, ja byłam uczona inaczej.

 

ps. dajcie mi na wymianę skany Komandosa w zamian :P

 

no to daj instrukcję :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...