Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] L85 [G&G]


Recommended Posts

  • Replies 547
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Odradzam kupowanie żółtego przedłużonego i wzmocnionego tłoka CA dostępnego na ASGShopie.

Za bardzo on lata na prowadnicach i prawie sie nie opiera o nie. Wczoraj wymieniłem ten tłok ze znacznymi śladami zużycia na wzmocniony zamiennik G&G za 75 zika dostępny na Specu.

Link to post
Share on other sites

Posiadam L85A1 od kwietnia i wystrzelałem może z 4k kulek. Jedyny problem był z magazynkiem i to nie moim, że mi się kulki w nim rozpadły i nie podawał do góry. Jak do tej pory żadnych innych problemów. Jestem ciekawy jakie największe baterie jesteście w stanie do niej wcisnąć, moja Fire Dragon 1100 wystarczy jej na zwykłą strzelankę. Piszecie, że macie mały wtyk ja mam duży i miałem problem z małymi bateriami. Zadaje sobie pytanie czy są różne wykonania tej samej repliki? W środku nie ma aż tak wiele miejsca na dużą baterię. Poza tym eLka jest solidnie wykonana i jak do tej pory wierzyłem w jej "orginalny" stan. Kupiłem sobie bagnet i okazało się, że nie wchodzi na lufę. Jest większa o 1 mm niż średnica otworu w bagnecie.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co wydało Ci się takie śmieszne. Ale może trochę więcej kultury?

 

Repliki nie są po to żeby zakładać na nie bagnety od oryginałów! I stąd prawdopodobnie ta różnica 1mm, żeby tacy... koledzy jak Ty, nie mogli biegać z bagnetem zamontowanym na zabawce!

Link to post
Share on other sites

Nie wiem co wydało Ci się takie śmieszne. Ale może trochę więcej kultury?

 

Repliki nie są po to żeby zakładać na nie bagnety od oryginałów! I stąd prawdopodobnie ta różnica 1mm, żeby tacy... koledzy jak Ty, nie mogli biegać z bagnetem zamontowanym na zabawce!

Lesław tylko bez aluzji do kultury. Nie znasz mnie i nie wiesz co sobą reprezentuję. Skoro nie rozumiesz moich aluzji nie szarp się. Mnie zaskoczyło, że na to wcześniej nie wpadłem. A że to jest takie proste, że aż do zabicia prawdopodobne to zaczęłem zrywać boki.

Link to post
Share on other sites

Posiadam L85A1 od kwietnia i wystrzelałem może z 4k kulek. Jedyny problem był z magazynkiem i to nie moim, że mi się kulki w nim rozpadły i nie podawał do góry. Jak do tej pory żadnych innych problemów. Jestem ciekawy jakie największe baterie jesteście w stanie do niej wcisnąć, moja Fire Dragon 1100 wystarczy jej na zwykłą strzelankę. Piszecie, że macie mały wtyk ja mam duży i miałem problem z małymi bateriami. Zadaje sobie pytanie czy są różne wykonania tej samej repliki? W środku nie ma aż tak wiele miejsca na dużą baterię. Poza tym eLka jest solidnie wykonana i jak do tej pory wierzyłem w jej "orginalny" stan. Kupiłem sobie bagnet i okazało się, że nie wchodzi na lufę. Jest większa o 1 mm niż średnica otworu w bagnecie.

 

 

co to znaczy że kulki się w nim rozpadły?? :-P

Link to post
Share on other sites

co to znaczy że kulki się w nim rozpadły?? :-P

Rozpadły się na dwie połówki. Przypuszczam, że była wadliwa kulka i dostając się do podajnika gdzieś się zaczepiła, a potem rozleciała. Pierwszy raz w życiu się mi coś takiego zdarzyło i klnę teraz na kulki kupowane na wagę. To jednak nie dotyczy tego tematu.

Chciałbym wiedzieć jakie baterie używacie w eLkach i czy w kupowanych w Polsce replikach eLki jest zawsze mały wtyk.

Cztytając ten topik zastanawiam się nad faktem, że moja replika nie ma żadnych części "Stara" co jak mi się wydaje sugerowano w tym topiku o replikach sprzedawanych w Polsce.

Link to post
Share on other sites
Chciałbym wiedzieć jakie baterie używacie w eLkach i czy w kupowanych w Polsce replikach eLki jest zawsze mały wtyk.
Ja używam Intellecta 1400, tyle, że z dużym wtykiem. Można go tak upakować, żeby nie latał.

Mały wtyk? A w ogóle są takie w eLkach?

Edited by BlazakoV
Link to post
Share on other sites

Witam wszsytkich ! ! !

 

Mam pytanie do starszych i bardziej doświadczonych kolegów. Przymierzam się do zakupu L85A2 jestem wręcz zakochany w wyglądziej tej broń lecz z tego co tu czytam to istnieje ryzyko że może ona więcej czasu spędzic w serwisie niż na strzelankach szczególnie przy moim ciężkim placu :killer: .

Czy naprawde jest tak fajnie strzelac jak wyglada i działa bez problemów?

pytnaie drugie co do baterii to jaka będzie lepsza 8,4 large czy 9,6 large chodzi mi o baterie firmy kan i jeszcze jedno chce zmienic sprężyne na M120 lub M130 co wy na to?

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi i sugestie napewno będą mi pomocne w podjeciu decyzji kupic czy nie .

Edited by Radzik
Link to post
Share on other sites

A może zadaj sobie trud przeczytania tego wątku? W nim są odpowiedzi na Twoje pytania. A czy fajnie? :) No pewnie że fajnie! :D

 

 

Lesław wyobraz sobie że zadałem sobie tne trud i przeczytałem wszsytko od deski do deski.

 

Ja sie zapytałem o szczera odpowiedź warto czy nie i co dokładnie kupić do tego karabinu

Link to post
Share on other sites

Myślę, że większość tu osób uważa, że warto.

 

Jak już dostaniesz tą replikę to sie w niej zakochasz. Czasami mogą zdarzyć się awarie - normalka. Pytanie tylko czy będziesz miał na tyle cierpliwości, żeby je usunąć, a nie od razu sprzedawać w akcie desperacji :-F . Dla mnie grzebanie w Eli to sama przyjemność, zwłaszcza, że nie mam gwarancji w Polsce. Radość ze strzelania w pełni rekompensuje mi nieliczne wieczory spędzone z kumplem przy naprawie Eli. :killer:

 

Co do zmian na początek: jakbyś uważnie przeczytał wszystkie posty, zauważyłbyś, że była wzmianka co do konieczności wstawienia spr m120. Jest to spowodowane zbyt szybką pracą zębatek w stosunku do powracającego tłoka. Zęby tłoka szybciej sie zużywają. Gdy wstawisz mocniejszą sprężynę, problem ten znika, bo tłok wraca szybciej - proste. Nie ryzykowałbym założenia m130 na Twoim miejscu. No chyba, że kupisz tłok SNC do Eli za jedyne 175 zł na Specu :twisted:

 

Co do aku: radzę kupić najlepszej jakości 8,4 V - najlepiej Sanyo RC. Takie też posiadam (ogniwa 3600 mAh) i Elżunia śmiga jak szalona. Gdy wstawisz 9,6 V zębatki znów będą za szybko pracowały.

 

Pozdrawiam!

Edited by Gumian
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

myślę intensywnie o zakupie eLki od g&g ale 1,1 J to trochę dla mnie za mało . Co z tunem w tym modelu ile jeszcze da sie z niego wyciągnąć bo ja bym chciał tak przynajmniej z 490-520 fps. Na tunowaniu sie nie znam wiec miło by było gdyby ktoś napisał czy są części lub czy z innych replik pasują .

I co sama replika na tunowanie jej ?

 

Czy przypadkiem nie opłaca sie kupić tańszej elki od ARMY i w nią wiecej zainwestować ?

Link to post
Share on other sites

Co z tunem w tym modelu ile jeszcze da sie z niego wyciągnąć bo ja bym chciał tak przynajmniej z 490-520 fps.

 

W jakim celu? Przecież to nie snajperka, tylko karabin szturmowy. Oberwałeś kiedyś kulką z repliki podkręconej do 520 fps z 30-40 metrów? A może znasz jakichś ludzi, którzy chcieliby się z tobą bawić wiedząc, że dysponujesz tak mocno podkręconą szturmówką?

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Zamierzam w najblizszych dniach dolaczyc do szczesliwej braci brytofilow - uzytkownikow eLżbiety. Przeczytalem caly temat i mam pytanie odnosnie baterii:

 

- chcę wstawic sprężynę 120 G&G i gumke hopa Systemy. Do tej pory chcialem wrzucic batkę 9,6, ale ostatnio pojawily sie opinie, że takie napięcie jest rowniez powodem problemów z tłokiem. w zw. z tym pytanie - czy na 8,4 Intellecta

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=2739

lub takiej

http://asgshop.pl/produkt.php?id=2120

 

ROF będzie znacząco lepsze niż na specshopowej baterii KAN, dedykowanej do L85?

czy nie będzie problemow ze strzalami na semi?

i czy bez problemu zmieszczę obie batki we frontgripie (bedzie konieczna przejsciowka, dobrze kombinuję?

 

z góry dzięki za pomoc.

 

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Problemy na semi będą sie pojawiać nawet przy dobrej batce. Ta z ASGShopu nie wejdzie do gripa. Potrzebna jest batka w takim układzie:

http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=1528

 

Z 9,6V mogą/muszą być problemy z tłokiem. Moim zdaniem powinieneś zainwestować w dobre 8,4V. Minimum 2000-2500 mAh. Ja ze swojej strony polecam Sanyo.

 

Ja mam ogniwa Sanyo RC 3600 mAh, wstawiony MOSFET oraz sprężynę m120. Bateria wystarcza na 3-4 strzelanki całodniowe, a dzięki MOSFETowi ROF jest baaaardzo przyzwoity.

Edited by Gumian
Link to post
Share on other sites

też stałem się posiadaczem L85A2 z G&G :-P . Na razie przetestowana w warunkach domowych - niedługo testy warunkach domowych. Jedynie czego mi brakuje to SUSATa.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bb69f2203085943d.html

- na zdjęciu porównanie wielkością do Beryla

 

Piękną replika lecz nie polecam jaj leworęcznym, trzeba się trochę nagimnastykować przy wymianie magazynka. Jednak ją polecam!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...