Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jeżeli nie satysfakcjonują cię osiągi twojego P99 HFC


Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Powracam do tematu 8) Ta " gumka hop-up " chyba nie jest specjalnie z gumy, tylko jakiegos połączenia plastiku i gumy. Dlatego pod nią dałem kawałek prawdziwej gumy, co w połączeniu z podkładkami mocno do góry podrywało kulki 0,2, tam gdzie stockowo one spadają,. To samo z 0,25g. Wywaliłem podkładki a'la patento of Jackson44 :lol: i hop zdaje sie byc wyregulowany na kulki 0,2g. osiągami przewyższą Berettkę KWC, ale strzela minimalnie ogrzej od klamek TM ( 3-5 m mniejszy zasięg ).

 

Chcecie tuningować waltera HFC? Obawiam się, że to nie jest dobry pomysł. Szybko popęka wam i bez niego, a jak zwiększycie moc to rozkruszy się wam po kilku strzałach. Ja i mój znajomy mielimy takie i po niedługim czasie doszliśmy do podobnych wniosków. Proponuję przeczytać komentarze do w zbrojowni.  

Jeśli chcecie tylko dorobić regulowany hu to może i nawet nie jest to zły pomysł, ale dużo poważniejszym problemem jest pękający zamek, a jakiś czas po nim - komora HU (w kilku miejscach), prowadnica kulek, a ostatnio bolec przytrzymujący maga (po upadku z około 20 cm). A i jeszcze bym zapomniał o prowadnicy sprężyny cofającej zamek, jego mocowanie dosłownie się skruszyło, a samą prowadnicę zgubiłem.

 

Zamek w WP99 jest w niezłym stanie- delikatnie pekł przy komorze nabojowej

Komora moze i pęknie ale jeszcze duuuużo z niego postrzelam zanim to sie stanie

Prowadnica sprężyny cofająca zamek.... wykruszyła mi się i wypadła podczas zabawy, dzisiaj wymyśliłem żeby nie robić żadnych prowizorek, tylko wziełem sprężynę powrotną z chińskiego szajsu i zamontowałem na lufie zewnętrznej 8) śmiga pięknie

Link to post
Share on other sites
Zamek w WP99 jest w niezłym stanie- delikatnie pekł przy komorze nabojowej

Komora moze i pęknie ale jeszcze duuuużo z niego postrzelam zanim to sie stanie

Komora to właśnie ten newralgiczny punkt. No i wszystko zależy jak rozumieć słowo "dużo", osobiście daje Ci miesiąc zabawy z nim :wink: I to o ile nie będziesz po niego sięgał zbyt często...
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Eee, no ja wsadziłem do "dziurki" nad HopUpem taki mały koralik (akurat przypadkowo znalazłem). Teraz sama gumka od HU wewnątrz lufy wystaje na około 1 milimetra. Myślałem, że się kulki będą blokować, ale generalnie pistolecik ten jest na tyle mocny, że kulka spokojnie leci i leci i leci.... Jak strzeliłem na odległość 15 metrów to od momentu wylotu do uderzenia o kanapę dwa pokoje dalej kulka leciała prościutko. Nie wiem jak na większych odległościach, ale w nocy raczej tego się nie zbada:) Bardzo prosta przeróbka, a na prawdę daje dużo (szczegół, że przy okazji złamałem blokadę spustu, ale i tak jej nie używam:).

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

@charoshi

 

Na taki pomysł wpadłem pare dobrych miesięcy temu - tyle ze nie wsadzałem do otworu koralików a podłożyłem wewnątrz samej komory, stycznie do samej gumki, kawałek elastycznego plastiku grubości o jakieś 15% grubszego o d zwykłego papieru. Efekt był sympatyczny (niebagatelnie - zasięg ok 8-10m, celność nieznacznie). Problemem jest jednak komoru hop-up i gumka, która za słabo podkręca kulkę, a jak już ją jakoś dociśniemy, to ta się rozreguluje.

 

Słaby hop-up to zdecydowany minus repliki. Ktoś wcześniej w tym wątku poradził, by do komory HU włożyć taki malutki fragment plastiku od patyczka higienicznego, którego średnica jest zbliżona do otworu w komorze. Testy tej metody wykonałem wielokrotnie, efekty były najróżniejsze, efekty opisałem. Niemniej ostrzegam, że tego typu metoda jest związana z wielokrotnym rozbieraniem repliki i próbami precyzyjnego odcięcia kawałka plastiku jest trudne przy użyciu powszechnie dostępnych przedmiotów (noże, nożyczki, obcinacze). Można spróbować metod termicznych typu 'odcinanie na gorąco' (brzmi troche jak program sadystyczno-kulinarny ;-) ) itd. Prócz czasochłonności oczywiście brak jest jakichkolwiek uniwersalnych wymiarów i sposobów - czyli próby i błędy to rzecz normalna. No ale do rzeczy, dzięki potężnej mocy tkwiącej w P99HFC i jeszcze większej mocy patyczków higienicznych udało się uzyskać:

 

-Brak drożności lufy (kulka zatrzymała się na gumce hu, która była zbyt mocno dociśnięta)

-Brak jakiegokolwiek podkręcania - czyli zasięg maksymalny ~15m (0,20g)

-'Kulki Ronaldinjo' - podwójnie kręcone :-F

-Dobrze działający hop-up (udało mi się za ok. 30 kawałkiem/razem)

strzelał idealnie po linii prostej, podobnie jak DesertE firmy uhc (spring), różnica jedynie zasięgu, kulki zachowywały się podobnie. (różnicą było to, że P99 strzelał dalej o kilka metrów, po czym kulka naturalnie powoli opadała, dając skuteczny zasięg ok. 30metrów, przy całkowitym większym o 2-3m)

 

-I teraz przygotujcie się na najlepsze, żeby nie było - mam na to świadków 8)

Kulka (0.20g) leci w miare prosto z tendencją do lotu wzwyż, na 20 metrach leci dalej prosto na pułapie, który osiągnęła wcześniej, dolatuje na 30 metr na którym ossstro leci do góry na odległość ok 50m od miejsca strzau, wysokość ok~5-10m. Co ciekawsze, używając kulek 0.25g efekt był podobny. Cięższych w tamtej chwili pod ręką nie miałem. Szkoda że nie widzieliście min ludzi po pół-przespanej nocy w gruzach, gdy budząc się zobaczyli coś takiego :lol:

 

Tak więc pomyślcie o waszych Waltherach, bo drzemie w nich sporo mozliwości. Może tuningowanie krótkiego springa wyda się bezuzyteczne, fakt. Ale zabawy jest przy tym kupa a ile śmiechu, gdy oddając kulka strzał znów nieomal drasnęła Boga :-F

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co do pekania zamka w p99 hfc:

 

jak miałem 10 lat dostałem od Taty p99 hfc ( Tata strzelal z 92f stti rekreacyjnie a ja rekreacyjnie z p99 :) ) wystrzelilem jakos 15k kulek, mialem go 2 lata, ANI razu nie nawalił, nic nigdzie nie pękło chociaz upadł mi ojjj "kilka" razy :)

 

Mój pierwszy pistolet ASG , mam do niego sentyment i bardzo go polecam :)

Link to post
Share on other sites

@lech

Rekreacyjnie to jedna sprawa, a aktywne od początku to druga ;> Fakt faktem, że upadając osłonki przy wylocie łusek lubią pękac, ale z moim stylem gry (inspiruje mnie kolega z teamu) robiłem z repliką różne rzeczy, łącznie ze wspinaczką z nią w zębach, przechodzenie przez bagna etc) ciężko jej nie uszkodzić. Pomóc może albo dorobienie/doklejenie części przytrzymujących cylinder albo po prostu bezczelnie przylepić cylinder do zamka (tak jak ja. śpieszyłem się na strzelankę, to mnie usprawiedliwia :-F ). I powiedz lech - czy w Twoim modelu hop-up też tak słabo podkręca? Nie wymagał interwencji? Upgradeowałeś?

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Miałem 10 lat, było to 5 lat temu :) HU bardzo słabo podkrecał ale nie to sie wtedy liczyło, wogole nie wiedzialem nic o ASG.

 

Poprostu dobrze go wspominam i był bezawaryjny :)

 

Miałem 10 lat, było to 5 lat temu :) HU bardzo słabo podkrecał ale nie to sie wtedy liczyło, wogole nie wiedzialem nic o ASG.

 

Poprostu dobrze go wspominam i był bezawaryjny :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Powiem tak nie masz wyobrażenie ile to jest zasięg 40m, tak wogóle nie myśl sobie że jak tylko pogrzebiesz przy HU to już będziesz miał broń masowego rażenia ... Ja zamówiłem walthera p990 z CB i czekam na niego zmierze zasięg i powiem. Sam mówiłeś ze nigdy nie przekroczył 20m może miałeś jakąs spieprzoną wersje, bo troche mały zasięg. Ale żeby z nie całych 20m wskoczył 2 razy więcej po ruszenie HU :wink: Uwierzyłbym max może 5-8m max! :wink:

 

 

Gwiazda nadziei niknie zawsze ostatnia. W tym przypadku niestety już zanikła ...

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Witam

 

Chciałbym podkrecić nieco wygląd zewnętrzny mojego boczniaka. Można kupić gdzieś metalowy zamek po p99 HFC? Tuning wewnętrzny też będzie home made, nie ma do niego części??

 

pozdrawiam Pasti

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...