Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH] Artykuł na owned.pl


Recommended Posts

Możliwe, że już ktoś poruszył kwestię tego artykułu, jeżeli tak z góry przepraszam.

http://owned.pl/?2:207::226 Strach się bać co oni tam wypisali…

 

Przypadł mi do gustu ten fragment:

Wśród replik ASG znajdą coś dla siebie również wszyscy fani gier takich jak Ghost Recon, Hitman, Rainbow Six, itp. Wybór modeli i wersji broni jest bardzo bogaty i zadowolić powinien każdego, począwszy od zwolenników „kałachów” (elektryczny o zasięgu 25-30 m już od ok. 100zł), poprzez miłośników wszelakich modeli MP5 i M16 (za nieco ponad 150zł można mieć replikę, która przy wystrzale generuje za pomocą kapiszona huk i wyrzuca łuski jak w oryginale), a na fanach tzw. Shotgunów skończywszy.

 

Wygląda mi to na propagandę pewnego sklepu, którego nazwy głośno nie będę wymieniać…

:|

Link to post
Share on other sites

Ja po przeczytaniu tego artykułu odniosłem wrażenie, że ASG to przeniesiona w realny świat zabawa z gierkami komputerowymi. Artykuł wygląda, jak reklama kogos lub czegoś

 

 

Wygląda mi to na propagandę pewnego sklepu' date=' którego nazwy głośno nie będę wymieniać[/quote']

 

A kogo to już nie trzeba mówić

 

Ja nie zauważylem kogo' date=' ale moglibyście zdracić te tajemnice. Przynajmniej wiedziałbym, kto ma tak chore [b']Podejscie to ASG.

 

Wygląda na to, że gry stają się dziś rzeczywistością. Pokazuje to coraz bardziej popularny ASG, czyli zabawa z Air Soft Guns

 

Dla mnie osobiscie ktoś tu lekko przesadził. Byle dalej od takich tekstów :x

Link to post
Share on other sites
i dobrze
czemu pieknie?? wiem ze przewaznie kupuja tam takie berbecie co dopiero dowiedzieli sie o istnieniu asg maja po 12 lub mniej lat i wyprawiaja gluppoty z tymi zabawkami ale czasami osoby starsze i powazne tez tam wleca i kupia polowe super elektrykow za 30 zl a potem zaluja ja np z tamtad trafilem tutaj dawno temu ale trafilem i sie dowiedzialem co to asg wiec czasem to sie przydaje (tylko niemyslcie ze reklamuje ten sklep bo to nieprawda)
Link to post
Share on other sites
Ale pomyśl ile ludzi tam kupując "super karabin za jedyne 30zł" rozygnuje z asg bo okazuje się, że dostają szmelc

 

W wielu przypadkach odpadną osoby za młode i takie które nie powinny sie zająć ASG (z wielu różnych przyczyn). Dorośli i prawdziwi maniacy obejrzą strony internetowe i zobaczą drastyczne różnice w cenach i zaczną pytać lub oleją taki sklep (jeden rekrut w moim oddziale właśnie tak zrobił). Więc ja bym się nie martwim tym, że dużo osób odstraszy to od ASG.

Link to post
Share on other sites
Ale pomyśl ile ludzi tam kupując "super karabin za jedyne 30zł" rozygnuje z asg bo okazuje się' date=' że dostają szmelc[/quote']

 

W wielu przypadkach odpadną osoby za młode i takie które nie powinny sie zająć ASG (z wielu różnych przyczyn). Dorośli i prawdziwi maniacy obejrzą strony internetowe i zobaczą drastyczne różnice w cenach i zaczną pytać lub oleją taki sklep (jeden rekrut w moim oddziale właśnie tak zrobił). Więc ja bym się nie martwim tym' date=' że dużo osób odstraszy to od ASG.[/quote']

 

Co prawda to prawda, ale jest grupa "normalnych" ludzi których zraził taki sklep. Nawet jeśli wpiszą w obojętnie jakiej wyszukiwarce asg to pierwsze co im wyskoczy to ten sklep i gdy przeczytają o nim info uwierzą im i zaczną tam kupować wierząc w niezawodność ich produktów.

Link to post
Share on other sites
Dla mnie osobiscie ktoś tu lekko przesadził. Byle dalej od takich tekstów

A jak dziś wygląda większość strzelanek...prosta strzelanka-jebanka ze scenariuszem [np. typu "CTF"] rodem z jakiejś gry fpp, nie mówiąc już o terminologi i słownictwie używanym na tym forum znowu przez większość "player'ów", te wszystkie "campery", "błysk-dymki", "szotgany", "kałachy", "fragi" i "fragrejty"....ludzie nie ośmieszajcie się...

Ciekaw jestem kto do końca przeczytał ten artykuł :?

Link to post
Share on other sites
A jak dziś wygląda większość strzelanek...prosta strzelanka-jebanka ze scenariuszem [np. typu "CTF"] rodem z jakiejś gry fpp' date=' nie mówiąc już o terminologi i słownictwie używanym na tym forum[/quote']

 

Ja nie zaprzeczam, że tak jest. Co nie znaczy, że mi sie to podoba i musi mnie to cieszyć. Terminologia wyciągnięta z gier bardzo mi nie odpowiada. A w faktem jest że większość strzelanek to jebanki, bo coś takiego jest najłatwiej zorganizować. Nie którzy jednak urozmaicają sobie strzelanki biorąc scenariusze mało związane z grami lub wcale

Link to post
Share on other sites
Nawet jeśli wpiszą w obojętnie jakiej wyszukiwarce asg to pierwsze co im wyskoczy to ten sklep

 

Sprawdziłem - WMASG :D

No dobra, tutaj masz racje ale sprawdzaj też linki sponsorowane - albo tanie militaria, albo air soft gun, katalogu onet też to samo. Zresztą ten kto szuka broni raczej wejdzie na sklep żeby szybko kupić a nie na strone poświęconą asg. Ewentualnie wejdzie aukcje gdzie nikt mu nie powie co jest dobre

Link to post
Share on other sites

Dostalismy maila od autora tego artykułu z prosbą o napisanie jakiegoś tekstu z wyjasnieniem jak według nas ma się asg do strzelanek komputerowych. Pyteli tez czy moga użyć fotek itp. Generalnie koleś nie był pewien czy dobrze napisal i prosił o to zeby mu pomóc. Sądzę, że wiadomości szukał w google dlatego w artykule znalazły sie zdjęcia z airsoftguns.pl i napisał np. do nas.

Link to post
Share on other sites

Wiecie co - wbrew pozorom, jeśli odrzucić kwestię adresata tytułowego artykułu i tego konsekwencji na płaszczyźnie redakcyjno językowej, nie jest to napisane tak żle, jak można sądzić po niektórych komentarzach.

Kwestię repliki sklepu z replikami replik pomijam, bo szkoda mojego czasu na rozwodzenie się w temacie.

 

Natomiast nie oszukujmy się. Wiemy jak ten AS wygląda w rzeczywistości. Więc koledzy(niektórzy przynajmniej ;) ), nie róbmy z siebie kogoś kim nie jesteśmy. Patrząc na kopiowanie CS robi się straszno i smieszno. Tylko, że niestety ale to jest właśnie poziom uśredniony polskiego AS. "My" bawimy się właśnie w coś takiego i terminologia ani stopień komplikacji tego nie zmienią. Trywialne podejście do AS ma też wielu ludzi nie posługujących się terminologią z gier i nie używających szajs-replik.

 

Dopóki gra sprowadza się do starcia przeciwników, na ograniczonym terenie, w ograniczonym czasie, dopóty rodzajowo jest taką samą "strzelanka jebanką" jak "CS w realu". Poziomem i komplikacją może się najwyżej różnić.

 

Ile z osób, które jawia się tu nam Katonami polskiego AS potrafiłoby się dobrze bawić wykonując zadania nie polegające na strzelaniu (czy nawet dostrzeżeniu przeciwnika)? Przez kilka godzin, nie dni... To trudne - prawda? Czyżby dlatego właśnie, że różni się od gier komputerowych?

Więc spokojniej z tym elitaryzowaniem...

Link to post
Share on other sites

Powyższy post wyczerpał temat....sam brałem i może kiedyś jeszcze będę brać udział w tych jebankach... aczkolwiek strzelanki historyczne czy te "klimatyczne" mają dla mnie więcej uroku 8)

Jak ktoś koniecznie chce się bawić w prawdziwe wojsko to niech sprzeda replikę i po skończeniu 18stego roku życia wyrazi w WKU chęć wstąpienia do WP :)

Link to post
Share on other sites
Wiecie co - wbrew pozorom, jeśli odrzucić kwestię adresata tytułowego artykułu i tego konsekwencji na płaszczyźnie redakcyjno językowej, nie jest to napisane tak żle, jak można sądzić po niektórych komentarzach.
Dokładnie. Poza kilkoma drobnostkami artykułnapisany poprawnie i rzeczowo, nie ma rażących błądów merytorycznych. Pisany jest językiem takim aby dotarł do odbiorcy, skoro artykuł jest na serisie poświęconym grom to jest dla pisany dla graczy, gdyby został napisany slangiem airsoftowym większość odbiorców nic by nie zrozumiała.. Zresztą gdyby został napisany slangiem airsoftowym to i duża część osób z tego forum nie zrozumiała :P Wystarczy popatrzeć na pytania w Przedszkolu. A jak tacy CSowcy przyjadą na strzelankę do normalnego środowiska, a nie do drugich CSowców, to ich się szybko naprostuje.

 

A co do linków i cen - wyjścia są dwa - albo jest to artykuł sponsorowany (ale powinno to zostać wyraźnie zaznaczone), albo autor nie ma zielonego pojęcia o AS, coś tam wygooglał i tyle. Dobrze, że chociaż zaznaczył, że jest też wysoka półka cenowa.

 

Ja oceniam tekst na dobry z małym +.

Link to post
Share on other sites
Możliwe, że już ktoś poruszył kwestię tego artykułu, jeżeli tak z góry przepraszam.  

http://owned.pl/?2:207::226 Strach się bać co oni tam wypisali…

 

 

ten artykul to zwykla glupota i brednie kogos, kto niewiele wie na temat. Jak doczytale autor powoluje sie na wiedze z WMASG - podejrzewam, ze polegalo to glownie na przelinkowanie sie przez witryne do ktoregos ze sklepow z tanimi militariami.

 

olac to panowie.

 

osobiscie nie chcialbym spotkac sie na strzelance z kims, kto mysli, ze to taki CS w "realu".

Link to post
Share on other sites
osobiscie nie chcialbym spotkac sie na strzelance z kims, kto mysli, ze to taki CS w "realu".

A kto by chciał? Tylko, że kwestia podejścia nie jest tożsama wyłącznie z nomenklaturą. Ale to już odrębna kwestia.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...