Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

"Uwaga! ze względu na duże ciśnienie

adapter może być stosowany w replikach

ASG na własną odpowiedzialność.

W niektórych modelach uszczelki mogą

nie wytrzymać ciśnienia."

 

 

Samo ostrzeżenie producenta mówi wiele...

Sam się bije z myślami, żeby nie kupić czegoś takiego do mojego DE

Ale trochę się jednak boję ryzykować...

Link to post
Share on other sites

Że w butli paintballwoej na co2 jest ok 50barów to wiem z forum paintballowego.HI-CAPA może strzelać co2 ale z kapsółek w któych jest ćiśnienie 20 barów a nie ponad 50bar :!: :!: :!: Różnica jest ogromna nie ?Ta przejściówka jest po to żeby ładować madbullwoskie granaty ASG do granatników pewnie bo do żadnego guna tego nie można użyć,normalnie sieczka by była !

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze, sam Propan ma 25 barow ...

A po drugie to skoro hi capa moze strzelac z takich kapsulek strzelac, to co to za kapsulki ? 8O

W Hi Capie o to chodzi aby CO2 zwiekszylo powera na 350fps~360fps

Ale najlepiej aby o tym wypowiedzial sie fiedetow. On posiada Hi Capa i uzywa CO2 wiec moze co nieco o tym raczej powiedziec :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Hmmm. Jak na mój gust to w owej Hi Cap'ie biega nie o ciśnienie w samym pistolecie (czyli w lufie, zamku, systemie blow back itd. ) tylko o ciśnienie w magazynku, który aby strzelaćz CO2 musi być wymieniony na taki który to umożliwia. A więc nie sama Hi Cup'a jest do tego przystosowana konstrukcyjnie a raczej są dostepne specjalne magi.

 

To sa moje dywagacje. Jeśli magów w jakiś tam sposób nie trzeba zmieniać to mnie poprawcie.

 

A jeśli tak to jestem więcej niz pewien że niejeden gaziak ze specjalnie przystosowanym magiem do CO2 dałby sobie z tym radę. Bo przecież cisnienie nie rozwali nam raczej nic innego jak uszczelki w magu itd.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam adapter CO2, zakupiłem go do ładowania granatów Madbulla HP i z granatami działa to pięknie, jednak jeśli chodzi o ładowanie nim zwykłych nie przystosowanych do CO2 gaziaków ...występuje tu pewien problem.

Spróbowałem naładować CO2 mojego Ingrama oraz Hi-capę i co? no i pierwsze strzały są rewelacyjne, mocny blow back i wogóle duża moc...jednak po paru strzałach okazuje się że nie ma już gazu w magazynku.

Według mnie przyczyną takiego zjawiska jest poprostu inny zawór w magach, nie przystosowany do takiego ciśnienia...poprostu w czasie oddawania pierwszych strzałów wylatuje przez zawór cały gaz i tyle. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Witam. Używam od pewnego czasu reduktora CO2 na kapsułki 12g. Według mnie jest to najlepszy zestaw z powodu swojej wielkości ( bez problemu mieści się w kieszeni) oraz po odkręceniu mocowania kapsułek można również ładować z dużych butli paintballowych. Sprawa druga ciśnienie w kapsułkach to około 70 atmosfer ( ciśnieniomierz na reduktorze wskazuję około 1000 psi a 1 atmosfera = 14,28psi) dla porównania ciśnienie w green gazie to około 7 atmosfer (mierzyłem więc wiem). Do ładowania granatów Mad Bulla używam ciśnienia około 30/35 atmosfer, czyli połowy ciśnienia możliwego do załadowania. Mam również trzy granaty które nie są przewidziane na CO2- je ładuję na około 21 atmosfer ( jak na razie jest ok). Co do ładowania tym reduktorem pistoletów. Próbowałem naładować swojego Glocka 18C KSC jak i również Colta 1911A1 TM kolegi i nic. To znaczy udało mi się wystrzelić raz i koniec gazu. Nie wiem od czego to zależy, próbowałem na różnych ciśnieniach. Kończąc te wypociny polecam gorąco CO2 do granatów zwłaszcza Mad Bulla, do pistoletów raczej polecam Propan (ma te same ciśnienie co green gaz a jest sporo tańszy)

Edited by jaro1
Link to post
Share on other sites

Ja mam adapter do butli PB. Mam stara butle gdzie poprostu odkrecam zawró i daje mi max cisnienie. Granaty na tym super strzelają ale po kazdym strzale musiałem je rozbierac całkowicie i składac od nowa:) ( mowa o CA ).

 

Co do klamek hmmm rozwaliłem sobie maga w colcie WA:). Cisnienie było takie ze młoteczek nie miał siły wcisnac zaworka z gazem 8-) . Ogolnie jak dla mnie CO2 nadaje sie tylko do granatow.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 4 years later...

Zastanawiam się nad tym adapterem ale zamierzałem używać go głównie do pistoletu. Jak pisze producent pistolet powinien wytrzymać CO2 a na rynku można do niego dostać magazynki z CO2.

 

Spróbowałem naładować CO2 mojego Ingrama oraz Hi-capę i co? no i pierwsze strzały są rewelacyjne, mocny blow back i wogóle duża moc...jednak po paru strzałach okazuje się że nie ma już gazu w magazynku.

Według mnie przyczyną takiego zjawiska jest poprostu inny zawór w magach, nie przystosowany do takiego ciśnienia...poprostu w czasie oddawania pierwszych strzałów wylatuje przez zawór cały gaz i tyle. :maniak_usmiech:

 

Duscann ile właściwie strzałów oddałeś ? Udało się chociaż wystrzelić 12 kulek ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...