Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ostatnio na stronie Arnie's Airsoft pojawiła się recenzja ślicznej repliki Walthera P38 (prod. Tanaka).

W ogóle zajrzyj Wojtku na Arnie's Airsoft, do działu Reviews. Prócz Stena, M3A1, StG44 i M1 Carbine znajdziesz tam również opis Mausera 98K produkcji Tanaki. To gazowiec, po wyjęciu z pudełka ma prędkość wylotową w granicach 170m/s dla kulek 0,29g... 8O.

To najlepszy z Mauserów ASG (i oczywiście najdroższy). Widziałem jeszcze gdzieś sprężynowe- chyba Marushin popełnił coś takiego, ale nie wiem czy jeszcze to produkują.

 

Na AA jest również artykuł porównujący tą replikę z oryginałem. Bajka. Tylko ta cena... 400$ na WGC (i od dawna nie mają go na stanie), przy sprowadzeniu do Polski to wyjdzie pewnie 700$... :|

 

Prócz wspomnianych 98K i P38 Tanaka robi też kilka wersji Lugera P08 (wszystkie kosztują w granicach 200$, oczywiście nie w Polsce). Widziałem gdzieś nawet replikę "lotniczej" wersji tego pistoletu - z długą lufą i nietypowym pudełkowo-bębnowym magazynkiem (ten sam magazynek był stosowany w pierwszym niemieckim pistolecie maszynowym MP18, wygląda to jak zwykły magazynek pistoletowy z doczepionym na końcu bębnem).

 

P38 robi też Marushin (pistolety tej firmy można obejrzeć na WGC). Ta firma wypuściła też ślicznego Mausera C96 (nie wiem czemu na WGC nazywają go M712) - ten pistolet z końca XIX wieku (używany w obu wojnach światowych) z magazynkiem przed spustem. Jest nawet wersja "karabinkowa" z długą lufą, stałą kolbą i łożem pod lufą. Tyle, że chyba wszystkie zabawki Marushina chodzą tylko na słabszy gaz HFC134, wieć ciężko powiedzieć na ile mogły by się sprawdzać "w terenie" a na ile są to tylko egzemplarze kolecjonerskie.

 

Podsumowując - ogólnie nic nie zmieni tego, że najtańszą z tych lepszych replik z okresu II wojny już Wojtku masz... :cry:

(mówię oczywiście o Thompsonie z Tokyo Marui...).

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...