Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SLR 105A1 Steel Version CA


Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

minusy :

-trademarki : wybite 6mm cal. (z jednej strony).

-aby wymienic baterie nalezy odkrecic stopke, odkręciłem pare razy i już z jednej strony śruba puściła.

 

Wyglada bardzo relistycznie, jak go wziołem do ręki przypomniało mi się jak brałem pierwszy raz real steel'a w łapy.

Link to post
Share on other sites

u mnie będzie jutro :D

powiec jak to ci śruba puściła? Ja miałem starego SLR-a i też w nim była odkręcana stopka i nie przypominam sobie eby był to minus a raczej był to plus poniewarz miałem kumpla z TM który zgubił stopke gdzieś niewiadomo gdzie... tamten dopiero zrozumiał po co CA wypuściło odkręcaną stopkę jak musiał bulić za nową :D

mam nadzieje że gwint w drewnie nie puścił :?

Link to post
Share on other sites
A w środku chyba to jest tosamo co w "plastiku":

No właśnie chyba...

Pod względem mechanicznym karabin oferuje wiele części wzmocnionych, które przyczyniają się do wzrostu wytrzymałości i sprzyjają w obniżeniu kosztów przy tuningu.

Do części wzmocnionych Gearboxa należą:

- Łożyskowana prowadnica sprężyny

- Łożyskowana głowica tłoka

- Wzmocniona uszczelniona dysza

- Wzmocniony teflonowy cylinder

- Zębatki z czterema zębami przeciwpowrotnymi

 

Hmm, czyżby ASGshop wstawiał customowe części?

Link to post
Share on other sites
Hmm, czyżby ASGshop wstawiał customowe części?

 

hmm a na jakiej podstawie to stwierdziłeś że nie dodają fabrycznie wzmocnionych części?

jak dzwoniłem do asg shopu powiedzieli że są w środku wzmocnione części i do 120 i powyżej brakuje tylko leprzych zębatek.. a zresztą jutro dostane nowy karabin to poruwnam go ze starym( bo go jeszcze mam) ale nie liczcie na jakąś fachową recnzje bo ja moge powiedzieć na temat body bo do GB nie zaglądam ..wiem że to wstyd ale jakoś nigdy nie potrzebowałem bo wszystkie karabiny miałem na gwarze (a łącznie miałem ich 3 i ten będzie 4)

Link to post
Share on other sites

mam go mam!!!

ale niestety przeżyłem kilka zawodów...mianowicie nie ma żadnego plastiku oprucz komory hop-up :| niektórzy z was powiedzą że to zajebiście fajnie itp.. niestety tak nie jest poniewarz niema pewnej plastikowej części pok komorą zamkową która osłaniała GB :| zamiast niej dali metalową rurkę która bóg wie czemu słurzy :?. Ogulnie jest to chyba najwiękrzy mankament bo przez tą cześć rusza się cały metalowy zawias jak się zdejmie pokrywe zamka (ten który jak się przesunie to odsłania komore hop up) a sama komora hop-up ma jeszcze leprzą śmieszną(jak dla kogo) akcje bo nie ma niczego na czym mógł by się oprzeć suwak i wgina się do środka:(

ale reszta poprostu jest bajeczna ... to body wygląda jak z prawdziwego(moim zdaniem jest z prawdziwego ot tak żeby taniej wyszło)a drewno wygląda śliczniej niż cyce pameli :D poprostu niemam słów do opisania tego cuda...

co do gwintu w kolbie to wątpie żeby mi poszedł a to dlatego że użyto grubszych śrub niż w starej wersji slr-a...wogule z zewnątrz karabin wygląda duuuużo bardziej okazale a co do urzytych materjałów(wiem bo jeszcze dziś miałem dwa kałachy-stary i nowy obok siebie) poprostu jak niebo a ziemia.aaa zapomniałem dodać że po puszczeniu serji z teg karabinu poprostu już nie chciałem dotykać więcej mojego starego kałacha..nie umiem tego wyjaśnić ale jakoś dużo fajniej broń raaguje na naciśnięcie spustu niż stary kałach..co do wagi karabinu to w połączeniu z metalowym hi capem TM(600) pełnym kulek to myślałem że mi zaraz ręka odpadnie więc zawieszenie taktyczne jest oczywiście niezbędne...jednym słowem pomimo kilku wad..zalety i bajeczny wygląd tak działają na wyobraźnie że niesmak po wydaniu prawie 600zl więcej znika w mgnieniu oka :D

to wszystko życze wszystkim którzy lubią się wczuwać podczas strzelanki żeby sobie kupili to cacko bo wrażenia ze strzelania z tego cuda zrekompensują wam każde pieniądze 8)

Link to post
Share on other sites

Sory gosiek ale robisz straszne błędy ortograficzne i to w takich bardzo czesto uzywanych slowach (np. "wogule", "ogulnie", "leprzą" itp). Nie zebym sie czepial ale radze poprawic błędy zanim przyczepi sie jakis mod.

A co do slr'a to pisz recke :P , mysle, ze przyda sie.

A magazynek podoba Ci sie, dla mnie jest on troche za pomarańczowy. Czy w realu jest taki wlasnie pomaranczowy czy tylko na zdjeciach tak wyglada ?.

Link to post
Share on other sites

Na zdjęciach wygląda okropnie... w rzeczywistości tylko strasznie ;) ja zmieniłem przy kupnie tego modelu na magazynek od AK47.

Chwyt pistoletowy również wygląda przeciętnie (tak samo jak w real steel), tez szykuje się zmiana.

 

Heh niektóre części zaczęły mi nawet rdzewieć :)

 

Następny news... do kolby nie wchodzi bateria 9,6 large :/ no chyba że się ktoś w rzeźbiarza pobawi. Z ledwością mi weszła 8,4V, ale wydaje mi sie ze w kazdym modelu jest inaczej... widac że kolba to ręczna robota.

Link to post
Share on other sites

myśle że baterja 9.6 by weszła tylko jest wtedy problem z kablami które trzeba jakoś sprytniej wyprowadzić .. a co do magazynka to sprzedałem go dziś razem ze starym kałachem :D -był paskudny ale lepiej wykonany niż stokowy od starej slr-ki bo nie skrzypiał w rękach

Link to post
Share on other sites

Ja dla mnie wygląd to porażka.....

przynajmniej na zdjęciach, bo w realu niestety nie widziałem :(

Każdy element z innej parafii !

pierwsze to ten magazynek, dla mnie przegięcie - kolor :wink:

drugie to drewno, błyszczy jak psuj "jajca" i ta FAKTURA drewna (o ile o jakiejś faktórze mozna mówic) beznadzieja, jak ktoś widział oryginalne drewno od AK to wie o czy mówię !

No i ostatnie to chwyt pistoletowy - jeszcze inny kolor i w dodatku plastik :ściana:

Dla mnie wygląda to jak tania zabawka ! tragedia !

Miałem SLR105A1 z założonym oryginalnym drewnem od AK i wyglądał poprostu "bosko" o niebo lepiej od tego nowego !

Ja z pierwszej wersji SLR CA byłme bardzo zadowolony, siał postrach wśród kompanów :F ale tego steel version bym nie kupił, niestety za tą kwotę można by wymagać czegoś lepszego.

To jest moja opinia, nie każdy musi się z nią zgadzać :twisted:

Pozdro4all

Link to post
Share on other sites
pierwsze to ten magazynek, dla mnie przegięcie - kolor

 

lol ty chyba nie wiesz co piszesz.... (pozostawmy to bez komentarza) :P

 

drugie to drewno, błyszczy jak psuj "jajca"

 

Każde drewno w prawdziwym AK na początku tak błyszczało...

 

niestety za tą kwotę można by wymagać czegoś lepszego.

 

Za tę kwotę masz Body wykonane jak w oryginale, masz drewniana Kolbe i okładziny lufy.

 

Pozdro4all

 

Tym tekstem pokazałeś, do jakiego typu ludzi należysz...

Link to post
Share on other sites
a jaki ma byc? metalowy? :lol:

Nie, myślałem że będzie papierowy :ściana:

Wiem że w oryginałach były również kompozytowe i drewniane, ale mogli to chociaż zrobić w odpowiednim koloże:

http://www.allegro.pl/item127791795_orygin..._do_ak_47_.html

http://www.allegro.pl/item127792783_orygin..._do_ak_47_.html

Polecam zobaczyć to:

http://www.machinegun.pl/sklep/index.php?c...d3b653b979fa574

I wtedy porównaj sobie "drewno" jakie daje CA, Guarder, G&P i oryginalne......

No sam zobacz http://wmasg.pl/fotki/galerie/AKSteel/DSC_0013.jpg

na dzień dobry 4 kolory, mogli lepiej to zrobić, mi się to nie podoba i tyle...

Link to post
Share on other sites

ty chyba mówisz o AK 47 mówiąc o orginale? (i to starej radzieckiej wersji) ale o ile pamiętam rączka już od dawna w kałachach jest albo ebonitowa albo z jakiegoś innego tworzywa a to co mówisz o drewnie to powiem ci tylko tyle że rodzajów kałachów na świecie jest olbrzymia ilość(w tym niektóre mają taki sam model drewna) i ja też miałem drewno w front gripie od prawdziwego ale to drewno wygląda duuużo lepiej a pozatym jest owiele lepiej spasowane (nigdy tak nie spasujesz orginalnego drewna do jakiegokolwiek kałacha repliki jak jest w tym nowym).. Widać jednym słowem że w rękach miałeś tylko starego kałacha CA (ja miałem obydwa do wczoraj) i z czym ty do ludzi...to tak jak by dużego fiata poruwnywać do najnowszego modelu BMW i jedno i drugie jeździ (na tym kończą się podobieństwa :lol: ). A co do body podoba mi się jeszcze bardziej wystarczy je trohe pomiętosić w łapkach i człowiek nie chce si już z nim rozstawać :mrgreen:

 

[ Dodano: Pią 22 Wrz, 2006 ]

ps na zdjęciach ten kałach wygląda inaczej niż jak ma się go rękch ..tylko magazynek jest nadal paskudny więc szybko trzeba go zamienić na jakiś inny

Link to post
Share on other sites
myśle że baterja 9.6 by weszła tylko jest wtedy problem z kablami które trzeba jakoś sprytniej wyprowadzić ..

 

Hehe ja nie myśle ja sprawdzałem :), tak jak napisałeś jakoś tam ją upchniesz do środka, ale o kablach zapomnij...

Gdzieś widziałem jakieś baterie Large 9,6V do kolby od AK... hm może taka bateria by się zmieściła?

Link to post
Share on other sites

Magazynki w Ak-74 miały taki właśnie obleśny kolor. SLR wygląda na replikę pierwszych wersji AK-74. Chwyt pistoletowy powinien być plastikowy w tej replice - i taki jest. Drewniane łoże ma IMO trochę zbyt "kanciaste" występy po bokach - ja bym to trochę zaokrąglił, ale to jest do sprawdzenia na zdjęciach oryginałów. Jeżeli komuś nie podoba się kolor lub faktura derwna to voila - papier ścierny i bejca w ręce - można to zmienić. Ciekaw jestem jak będzie z osiągami i niezawodnością - ale to czas pokaże.

Link to post
Share on other sites

Tu mozna zobaczyc 3 przyklady chwytow stosowanych w rosyjskich AK74: mini_1158914326.jpg .

 

W AK74 nigdy nie byly fabrycznie stosowane gripy wykonane z drewna/sklejki, choc oczywiscie zalozenie takiego chwytu nie stanowi zadnego problemu i pewnikiem mozna spotkac gdzies zdjecia AK74 z drewnianym chwytem...

 

Wiecej o AK74 np tutaj: http://tantal.kalashnikov.guns.ru/variants.html

 

Choc przypominam, ze produkt CA sensu stricto nie jest to replika AK 74, tylko bulgarskiej odmiany skladanej w USA. :?

 

Co do drewna, to faktury sie niezbyt uda poprawic, bo w real steel byla glowna stosowana sklejka. W SLRze mamy zapewne jakies lite, miekkie drewno, takie aby bylo latwe w obrobce. Bo trwalosc na pewno nie jest tu wymagana...

 

Tak BTW to metalowe magazynki od AK47/AKM (czyli 7,62x39) pasuja wizualnie do AK74 jak piesc do nosa, ale zawsze to mozna podciagnac pod wyglad AK103 (ktory to z kolei dosc dziwacznie wyglada z drewnem...).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...