Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

mp5sd6 JG


Recommended Posts

Ostatnio kupiłem 2x mp5 - SD5 i A4. Wiem że temat o sd6 ale wnętrze karabinów przecież jest to samo. Obydwa są 2giej generacji i sprawują się jak narazie dobrze.

 

Jak to aeg za 400 zł, zbyt wiele sie po nich nie można spodziewać. Mam w domu m15 S.P.C CA i mam odwołanie do karabinów z wyższej półki.

Do zalet zaliczał bym to że mają 340 fps i pożądnie wykonane body. Bateria 1500 pożądnie chodzi, jak na aega tej klasy to jestem zaskoczony.

 

Są one jednak lekkie, mam też lekkie zastrzeżenia do hop-up'u, wg mnie działa co najwyżej średnio. Bateria 1500 pożądnie chodzi, jak na aega tej klasy to jestem zaskoczony. (SD6 pewnie ma inną, mniejszą)

Wychodze z założenia, że karabin który kupuje powinien chodzić jak ta lala już po wyjęciu z pudełka, a kupowanie karabinu po to żeby coś zmienić (np. hopup).... no hmm.

 

Ogólnie nie popadał bym w ośli zachwyt na temat tych aegów. Karabiny strzelają dobrze, pozwalają podjąć walke z markowymi aegami ale nigdy to nie będzie to samo.

To tak jak by kupić tanie podrobione buty na stadionie. Niby to samo, ale .... ;)

Edited by misza128
Link to post
Share on other sites
  • Replies 82
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Właśnie kumpel zamowił Mp5 SD5 JG... W nast tygodniu napewno coś skrobne (osiągi) bo o wytrzymałosci po 3-6 miesiacach pogadamy :-F Najleiej odrazu wymienic gumke Hop-Up na silikonowego GUARDERA, napewno nie bedziesz żałował tego wydatku (na gumke) a co do samej Mp5 pewnosci nie mam, wole kupić CM031.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czy ta nowa seria to to?? http://gunfire.pl/product-yid-1152189530-M...067-NOWOSC.html .Bo sie zastanawiam nad kupnem tej broni i czytałem, że sie hop-up sypie no ale jak w nowej serii nie ma tego problemu to by mi pomogło w podjęciu decyzji.

 

bardzo fajny karabinek jedyny minus to hop-up trudno ustawic by wszystkie kulki lataly w punkt. Jezeli chodzi o sama giwere bardzo pozytywnie mnie zaskoczyla. Dobra celnosc pomimo hop-up, moc tez dobra okolo 370fps troszke jest zawyzona ;-) wykonanie dobre jak na ta cene, plusem jest to ze bateria i ladowarka sa w cenie. Wazne uwaga na ladowarke zdarylo mi sie ze wtyk ladowarki byl odwrucony biegunami !!! ale szybkie ciecie kabla i zmiana kabelkol i dziala znakomicie. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam akurat posiadam mp5sd6jg drugiej generacji:) musze powiedziec ze sie sprawuje bardzo dobze ale niestety po 20tys. kulek pekl mi gb :D ale nic innego sie nie dzialo :P strzelal ladnie 50-55 m max i to jest prawda i nie wyssane :P body ma ladnie zrobione na paru zlotach ludzie sie pytali czy to nie ca bo naprawde ladnie zrobione... Hop-up ja nie mialem zadnego problemu nie pekla mi komora chociaz mialem orginalna i jej nie oszczedzalem wkladajac maga :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Tak jak już wcześniej mówiłem, strzelać to to strzela. Celne nie jest, bo hop-up jest do wymiany. Body jest wykonane ładnie , ale jest plastikowe i aż śmiesznie sie człowiek czuje biegając z tym w rękach z powodu wagi. Po tych kilku strzelankach kiedy znajomi je użytkowali, szczerze mówiąc kupiłbym JG G36C które zdają się być zdecydowanie solidniejsze.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Niestety jestem posiadaczem "resztek" MP5SD6 JG I generacji. Oto moja opinia:

Jakość wykonania tragiczna, musiałem trochę popracować nad poskręcaniem wszystkiego od nowa i wygładzeniem nadlewków.

Pierwsze co się rozleciało to komora Hopka. Wymiana na komorę CA i gumki na silkonową. dało efekt i jest całe do dzisiaj. Przy okazji zrobiłem "mały" tuning niesiłowy. Lufa 25 cm 6,03 w tłumiku, poszerzony boreup CA, łożyska kulkowe i łożyskowana prowadnica spreżyny dały 360fps-ów. Strzelało to ślicznie i daleko przez ok. 4 mies. - ok. 20tys kulek.

Niestety pękł mi gearbox. Odleciał przód. Jest on niekompatybilny ze standartowym, kupić nigdzie go nie można. :-(. Ma ktoś na sprzedaż ? ;-)

Podsumowując, nie kupować a zwłaszcza nie tuningować. Szkoda pieniędzy, za krótko to działa. Lepiej dołożyć na coś markowego, mam jeszcze MP5 TM i CA. Chociaż większość MP5 obojętnie jakiej firmy lubi się psuć :-(, ale te markowe rzadziej. ;-)

Link to post
Share on other sites

Kupiłem MP5SD6 JG w czerwcu zeszłego roku, kiedy była to nowość.

 

3 miesiące intensywnego użytkowania nie przyniosły żadnych usterek ani awarii. Gun spisywał się bardzo dobrze. Wystrzeliłem z niego około 15 tyś. kulek. Niestety, komora HU była w nim plastikowa i regulowana dźwignią wystającą z żeberek surpressora (!) wbrew temu co pisało na Gunfire.pl (o klapce wyrzutu łusek otwieranej dźwignią przeładowania). Nie wiedziałem wtedy jak zamontować w tym normalną komorę HU, ale może w II gen. dostęp do komory już jest poprawiony.

 

Zasięg nie był rewelacyjny jak na 370 fps (podawane przez sklep), a celność pozostawiała wiele do życzenia.

 

Ogólnie jak na guna za 400 zeta, to trudno powiedzieć, że nie warto. Ta replika dała mi dużo radości ze strzelanek i satysfakcji z możliwości konkurowania z bogatszymi kolegami.

 

Sprzedałem guna i niedługo potem nowy właściciel w wyniku wypadku podczas strzelanki złamał body. Wtedy pierwszy raz odkąd kupiłem tą MP5ke, GB został otwarty (przez mojego kolegę). Podobno (bazuję tu na opini kolegi) kable były kiepskiej jakości i w nienajlepszym stanie, a GB wykazywał ślady zużycia. (po ok. 15 tys. kulek)

 

Tak więc za te pieniądze PJ ma dużo lepszy Gearbox i nieco więcej fps (ale plasticzane body).

 

Pozdrawiam.

 

PS. MP5 są wspaniałe. Małe, lekkie, poręczne :). Szkoda tylko, że takie krótkie i plastikowe ;).

Edited by Viamortis
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Powiem tak .. mam mp5 sd6 firmy JG od ok 2-3 mies i sprawuje sie bardzo dobrze. Kumpel ma mp5 sd5 cymy a inny galaxy i obydwa nawet nie maja porownania . moj smiga bez rzadnych problemow ladnie i daleko lata ( oczywiscie w tej klasie aegow) innym sie sypie .. wiec do cymy nie jestem przekonany. Slyszalem ze starszy wersje JG byly nie najlepsze ... ale ten model udal im sie bardzo dobrze .. gearbox i magi sa kompatybilne z TM i ogolnie jest na poziomie, jesli porownujemy bron tej klasy ( tzn ok 400 zl).

Generalnie polecam ten model .. jak za te pieniadze... nie widzialem lepszego

Edited by nicon
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

No ja właśnie czekam na MP5SD6 JG, firma która to sprzedaje daje 12 miesięcy gwarancji, więc ją przetestuje, a jak rzeczywiście padnie po jakimś czasie to mogę być spokojny(mam taką nadzieje). Zresztą to mój pierwszy AEG, nie chciałem brać nic droższego, aby się przekonać, czy chce coś taktycznego, czy może snajpe:)

 

P.S Szkoda że nie zauważyłem wcześniej tego forum, to bym wziął coś innego:/

Edited by Kamilus360
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 weeks later...

U mnie po wymianie gumki i przedłużeniu lufy do końca tłumika, zasięg ma taki sam jak SR25 z ACM ( 420 FPS ), chociaż kulka leci trochę wolniej ( oczywiste przy takiej różnicy w mocy )

 

witaj,

 

możesz mi powiedzieć, w jaki sposób wymieniłeś gumkę hop-up? Nie znam się na rozbieraniu replik a moja mp5 j z JG jest jeszcze na gwarancji i nie chcę jej stracić :)

 

dzięki z góry

 

pozdr

w

Link to post
Share on other sites

TimeOne - Link nie działa

F4RR3LL - Od lutego używam tej repliki głównie w terenie zielonym, i nie narzekam :) Po wymianie gumki, i lufy na preckę strzela bardzo ładnie.

wedrowiec39 - Opis rozkładania MP5 jest na stronie www.machinegun.pl w dziale "testy i opisy", i zatytułowany jest: "Jak wymienić lufę w MP5 CA?". Replika odrobinę się różni, ale nieznacznie.

Link to post
Share on other sites

Ja nie dawno temu sprawiliem se taka mp5sd6 JG i powiedziec moge tylko troche o celnosci, ja z tej repliki trafiam puszke od piwa z 30m nie zawsze ale zwykle po poprawkach na wiatr to za 4 strzałem a muwili mi przy zakupie ze bede mial problem trafic z 30 m w kartke a4. moj egzemplaz ma zmierzone 380 fps

Jak powiedzalem mam ja od nie dawna i co do trwalosci nic nie moge powiedziec

pozdro

Link to post
Share on other sites

Niedawno kupiłem MP5 JG, na dzień dobry zaliczyłem awarię tzn po przełączeniu na auto i wystrzeleniu drugiej serii pistolet stanął (nie okazuje żadnych oznak życia) nie pomaga ponowne przełączenie w tryb semi. Co może być przyczyną takiego zachowania, czy mogę naprawić sam czy lepiej odesłać do serwisu?

 

EDIT: Sory że nie w temacie. Proszę o usunięcie posta.

Edited by krydus
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...