Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Transport replik między Polską a UK


Recommended Posts

  • 1 month later...

Witam.

Mam pytanie, czy istnieje możliwość zamówienia przez Redwolfa repliki i przesłania jej np. DPD do Polski, jaka to byłaby kwota. Czy ewentualnie inny rodzaj transportu byłby bardziej opłacalny (mam siostrę w UK). Jak się to wszystko ma do masowego zamówienia na WGC - koszta, wszystko koszta, jak wyjdzie najtaniej ? :mrgreen: Proszę o radę, bo mam możliwość dołączenia się do zamówienia na WGC, albo na własną rękę z Redwolfa(także kilka osób, w wypadku wykorzystania siostry myślę że raczej tylko ja ;-) ) Proszę o rady, bo z tego co sie doczytałem w tymże temacie to z przejściem przez kontrolę na lotnisku jest różnie ;-)

 

 

Pozdrawiam

 

Jacur

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam! jestem posiadaczem MP5 i 2xGLOCK18. Niedługo wyprowadzam sie do Anglii i wiem ze samolotem mogę mieć problemy aby zabrać mój sprzęt ze sobą wiec pomyślałem o poczcie :P Drodzy koledzy i koleżanki czy wiecie jak najpewniej wysłać taka paczuszkę do UK ? Czekam na odpowiedzi :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Człowieku, czytałeś ten temat?

 

 

 

 

 

Mała informacja skopiowana z innego wątku:

 

Przepisy dotyczące transportu replik

 

Aby przewozić replikę w Niemczech trzeba dostosować się do przepisów o przewozie broni, gdzie zwykle stosowana jest zasada pięciu ruchów, jakie konieczne są do przygotowania broni do strzału. Jaśniej, jeśli potrzeba wykonać pięć lub więcej czynności, aby przygotować broń do użycia mówi się o broni, że jest zabezpieczona. Tylko zabezpieczona broń może być przewożona lub przenoszona w futerale. Przewożenie jest dozwolone z miejsca zamieszkania wyłącznie na miejsce przeznaczenia (strzelnicy). Wożenie broni w samochodzie, (czyli nie przejazd z domu na „strzelnicę”) może być potraktowane podczas kontroli jako złamanie przepisów Waffengesetz. Dość często gracze używają specjalnych futerałów i wyciągają magazynki oraz baterie. W ten sposób potrzeba przeważnie więcej niż pięć czynności, aby przygotować replikę do strzału. Przepisy te dotyczą również przewożenia czy tranzytu przez Niemcy prawdziwej broni.

 

http://www.landkreis-heilbronn.de/lra/form.../50/softair.pdf

http://www.airsoft-initiative.de/rechtsauf...oftsport.html#7

 

Tak więc uważajcie przy transporcie samochodem...

Edited by ebola_85
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam. Wie może ktoś jak jest z transportem z UK do Polski, nie replik lecz mundurów i wyposażenia. Możliwe że kuzynka zdobędzie tam mundur w DPM, jakieś PLCE, hełm, kaburę i inne takie. Jest to jakby ich symbol narodowy, więc czy nie będzie problemów z wywozem? Nie chcę by mi rodzinę na lotnisku zamknęli ;-)

Sorry jeśli to zbytnio odbiega od tematu.

Link to post
Share on other sites

Witam. Wie może ktoś jak jest z transportem z UK do Polski, nie replik lecz mundurów i wyposażenia. Możliwe że kuzynka zdobędzie tam mundur w DPM, jakieś PLCE, hełm, kaburę i inne takie. Jest to jakby ich symbol narodowy, więc czy nie będzie problemów z wywozem? Nie chcę by mi rodzinę na lotnisku zamknęli ;-)

Sorry jeśli to zbytnio odbiega od tematu.

 

Zero problemów, to jak przewozenie normalnych ciuchów. Wozilem, przesylalem w bagazu podreczny w samolocie i nic.

 

Sorki za literówki,

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Ufasz liniom typu szambolot z wunsatymi Marianami jakim jest Ryanair ?

Przeczytaj sobie restrykcje odnoscnie co mozna a czego nie mozna przewozic szambolotem.

Szkoda ci 10f na to , aby kurierem bezpiecznie i bezstresowo wyslac paczke na wyspy ???

 

http://www.ryanair.com/pl/pytania/jakich-p...ladzie-samolotu

 

http://www.ryanair.com/pl/pytania/jakich-p...trowanym-bagazu

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

 

Nie wiem czy

wątek jeszcze żyje i kogoś interesuje ale dorzucę swoje 5 groszy odnośnie kilku spraw.

 

1. Ceny replik w UK i Polsce mają się bardzo różnie i mówienie, że w Anglii jest taniej nie koniecznie jest prawdą. Przykład mojej repliki kupionej może tydzień temu

AK47 folding stock king arms nabyty w Polsce za 795 PLN w Promocji ze sklepu gunfire, kosztuje w UK od 360 do 420 funtów nie licząc kosztów przesyłki więc różnica jest olbrzymia. Jak ktoś nie wierzy zapraszam na actionhobbies uk albo circuit airsoft tudzież inne sklepy.

 

2. Co do przesyłki samolotem ja rezygnuję bo regulamin ryan'a mówi, że replik nie wolno przewozić więc po prostu nie chcę ryzykować, że sprzęt zostanie na lotnisku.

 

3. Co do przesyłki UPS'em wyszło mi , że za moją paczkę ok 6 KG zapłacę jakieś 45o PLN więc też odpuszczam i skorzystam z firmy zajmującej się dowozem paczek z PL do UK i odwrotnie cena paczki do 30KG ok 35 funtów a w regulaminie zabraniają tylko przewozu alkoholu i wyrobów tytoniowych.

 

.4 Z tego co wiem do licencja UKARA w UK potrzebna jest do nabycia repliki w Anglii natomiast nie jest wymagana do posiadania ( co moim zdaniem jest głupotą i sprzecznością odnośnie nabycie - posiadanie ) no ale angielskie prawo zawiera o wiele więcej nonsensów

 

Reasumując wylatuję z pl za 4 dni a replikę będę chciał sprowadzić tydzień , najpóźniej 2 po moim przylocie więc dam znać jak już będę po operacji.

Link to post
Share on other sites
w Polsce za 795 PLN w Promocji ze sklepu gunfire, kosztuje w UK od 360 do 420 funtów

 

TM idzie kupic za 100-180f; ICSa , ktory ma bebechy nie do zdarcia idzie kupic za 130-180f i to jeszcze z bateria i magazynkami

 

Jezeli mialbym do wyboru miec TM z 300fps i chincola z 450fps, to niestety, TM jest zdecydowanie na wygranej pozycji.

 

Z tego co wiem do licencja UKARA w UK potrzebna jest do nabycia repliki w Anglii natomiast nie jest wymagana do posiadania ( co moim zdaniem jest głupotą i sprzecznością odnośnie nabycie - posiadanie ) no ale angielskie prawo zawiera o wiele więcej nonsensów

A polskie pawo nie posiada nonsensow ? Wogole ??? Polskie prawo zawiera jeszcze wiecej nonsensow niz brytyjskie. Nie wiem jak w Angli ,ale w Szkocji UKARA jest ci cholernie potrzebna. Sam sie przekonasz , dlaczego jest takie prawo jesli ci przyjdzie spotkac na swojej drodze nedow czy chavs - a ich to napewno spotkasz !

 

Nie chce mi sie tlumaczyc dlaczego osoby niezarejestrowane nie moga kupic repliki i dlaczego mozesz posiadac replike bedac niezarejestrowanym.

Edited by johny13
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Znajomy przewozil berette, a wlasciwie chcial przewiezc..

Przy odprawie bagażowej powiedział pięknej blondynce z obsługi, że w torbie ma ABS-ową replikę bez gazu i amunicji, pokazał jej nawet papiery, a kobieta niezwłocznie zadzwoniła do ochrony lotniska, która kazała mu wyrzucić ową stwarzającą zagrożenie dla innych broń i dopiero mógł lecieć ; )

 

nie polecam Wizz Aira w Katowicach x)

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Jakieś 3 lata temu wysyłałem g36c firmą która zamawia przesyłki w DHL, rozebrałem replikę na części, do paczki włożono cały sprzęt i replikę w częściach. Paczka doszła bez problemów. Po roku kupiłem HK416 na allegro, ta sama metoda i nie było problemu. Tutaj dodam od siebie nie wybierajcie bezpośrednio kuriera, jest wiele firm które mają podpisane umowy i przyjmują zamówienia z Polski na wyspy i odwrotnie. Co do replik obie już sprzedałem i mam nowe.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Witam, niebawem jade do Polski z UK autem i chcialem zabrac ze soba replike. Czy na przewoz promem musze miec jakies szczegolne pozwolenie, lub zglaszac to gdziekolwiek?

Mam rowniez pytanie co do Niemiec. Wystarczy, iz bede trzymal sie zasady tych pieciu ruchow czy musze tez jakas nalepke miec? Bo cos takiego tez slyszalem. Jakas piatke w pieciokacie czy cos podobnego.

 

Wybaczcie brak polskich znakow, lecz pisze z telefonu.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Odgrzeje trochę temat soczystym kilkumiesięcznym schabowym. Wysyłał ktoś ostatnio replikę do UK?

Jakich obecnie kurierów należy unikać (coś często ostatnio wymyślają różne głupoty). W opisie do ubezpieczenia przesyłki napisać najlepiej "TOY" i tyle? :maniak_smutny:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...