Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Brigade E5: New Jagged Union


Recommended Posts

Spokojnie, premiera dopiero w tym miesiącu...

Nie ma już kilku teamów - zarządzasz jednym, sześcioosobowym (max.). Niektóre z sektorów generują zyski, w niektórych są do wykonania specjalne misje typu ubij kogoś, wysadź coś. Przynajmniej tyle wywnioskowałem z newsów.

W sumie nic specjalnego, ale wciąga. Jak nie lubię emek, tak w demku zafundowałem sobie SOPMODa z ACOGiem i tłumikiem i kosił piiiiiknie! :]

 

PS: miałem ochotę spiratować tą grę, ale jak zobaczyłem, że kosztuje 15 złotych, to jednak pójdę do Trafficu i kupię.

Link to post
Share on other sites
Spokojnie' date=' premiera dopiero w tym miesiącu...

Nie ma już kilku teamów - zarządzasz jednym, sześcioosobowym (max.). Niektóre z sektorów generują zyski, w niektórych są do wykonania specjalne misje typu ubij kogoś, wysadź coś. Przynajmniej tyle wywnioskowałem z newsów.

W sumie nic specjalnego, ale wciąga. Jak nie lubię emek, tak w demku zafundowałem sobie SOPMODa z ACOGiem i tłumikiem i kosił piiiiiknie! :']

 

PS: miałem ochotę spiratować tą grę, ale jak zobaczyłem, że kosztuje 15 złotych, to jednak pójdę do Trafficu i kupię.

ILE to kosztuje ?! 15 zł ?! OMG , to bedzie najbardziej opłacalny zakup roku .

Już od dawna szukam jakiegoś współczesnego moda do S2 , a tu takie coś wyskakuje .

EDIT

Tak widziałeś w empikiu bo premiera była 18 sierpmnia .

LINK

Link to post
Share on other sites
wypełnia lukę przed nadchodzącym Jaggedem 3D za miesiąc
Dzieee, przecież Strategy First odebrało Mistlandowi licencję na markę "Jagged Alliance"... Zresztą podtytuł Brigade E5 to aż za wyraźna aluzja.

 

Co mnie w tej grze wkurza? Parę rzeczy. Poczynając od totalnie zrypanych głosów (napisy jedno, aktor drugie. W dodatku jak ta "Francuzka" brzdąka "Bię!" tudzież drugą kwestię podobno_po_francusku, ch*j mnie strzela), przez spaprane miejscami tłumaczenie (niech zgadnę, w oryginale "Dźwigowy" nazywał się pewnie "Lifter"), dekoracyjne budynki bez wejść, skopany system negocjacji z najemnikami (w JA to sami się dopytywali o przedłużenie kontraktu, a tu?! Zabierają cały sprzęt, jaki noszą na grzbiecie, i biorą dupę w troki. Strach pomyśleć, co by się stało, jakby taki miał jakiś istotny przedmiot...) aż po totalne pierdoły typu brak możliwości wspinania się na budynki i wchodzenia przez okna.

Ideałem byłoby postawienie gry na silniku Silent Storma - totalna, radosna demolka (a jeszcze z udziałem CKMów i zabawek typu Barrett M82... Widzieliście chyba promocyjny filmik S2 z Panzerem pakującym z CKMu w domek?) ze wszystkimi chyba możliwościami "obstawionymi"... Ale jeśli Strategy First nie jest głupie, to sami na to wpadną. ;)

Link to post
Share on other sites

Moment bo juz sie pogubilem, to bedzie JA3? bo juz tyle razy przekladali anulowali zmieniali ze sie pogubilem. To raz a dwa, warto ta E5 brac czy nie? Jak bardzo rozni sie od starego JA? Znaczy sie rozgrywka tezturowo-realtime czy tak jak np Shadow Company real time only?

Link to post
Share on other sites
tak jak np Shadow Company real time only
Dokładnie' date=' z aktywną pauzą i każdym ruchem wyliczonym co do 0,01 s.
Moment bo juz sie pogubilem' date=' to bedzie JA3?[/quote']W najbliższym czasie nie będzie, Strategy First się wkurzyło na developerów-partaczy i szukają kogoś, kto zrobi JA3 porządnie.
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czekałem z nadzieją na tą gierkę jako zagorzały fan JA2. Grałem w demo, kupiłem oryginała za 15 zł. Okropnie się zawiodłem. Pod niemal wszystkimi względami gra gorsza od Ja2. Lepsze są jedynie modele broni i możliwość instalowania wielu akcesoriów na nich. Jest także multiplayer, którego brakowało w JA2, ale nie mam ochoty tracić czasu na taką grę.

Westie wymienił już główne wady:

-beznadziejni najemnicy

-żałosne tłumaczenie

-puste, nieinteraktywne mapy

od siebie dodam:

- bzdurne questy

- nieintuicyjne sterowanie (częściej walczy się z interface niż z przeciwnikiem)

- ścieżka muzyczna i efekty dźwiękowe poniżej wszelkiej krytyki

W JA2 gram od czasu dema, uważam sibie za hardkorowego wyjadacza, jednak w przypadku E5 wystarczyło mi cierpliwości na 3 dni gry. Zamiast Brigade, polecam wszystki wypróbować mod 1.13 do JA2 (stworzony dzięki udostępnieniu moderom kodu źródłowego gry)

Link to post
Share on other sites

Co do bzdurnych questów, to chyba szczytem wszystkiego jest ten z bankierem w mieście tego zbuntowanego generała (Torrente czy jak go tam wołają). Po dziesięciu dniach ni z gruchy ni z pietruchy morda kolesia pojawia się w lewym górnym rogu i chrzani mi jakieś farmazony, mimo, że wcześniej na oczy go nie widziałem i nie miałem bladego pojęcia, gdzie go szukać. Że o byciu ładne kilkadziesiąt kilometrów od rzeczonego miasta nie wspomnę.

Dostępność broni palnej to kpina. Żeby na starcie nie móc skołować kałasza albo choćby MP5? (no dobra, Agram 2000 bardziej by pasował, ale go w grze nie ma)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ja dodam od siebie:

- kosmiczne wymagania sprzetowe - na moich 512 MB mogę iść sobie zaparzyć kawę a nawet ją wypić ;) zanim załaduje mi sie plansza taktyczna,

- kupę denerwujących bugów - szczególnie z pobocznymi questami w stylu "zanieś paczkę do pana/pani x", bo po chwili okazuje sie że quest znika nagle z listy, a my odwalilismy drogę na darmo :\

- przegięcia z bronią - gościu potrafi zrobić headshota 12 breneką z odległości dla której strzał mierzony z G36K pisze SŁABO, i to w klatę ??

I sporo jeszcze innych denerwujących bugów nie usuniętych w czasie beta testingu - jesli taki był.

Link to post
Share on other sites

Jednak, przy wszystkich tych błędach, warto w Brigade zagrać, przynajmniej wg. mnie :)

Tak naprawdę irytują mnie tylko dwie rzeczy:

- wspomniana już dostępność broni na początku gry (a raczej jej niedostępność)

- kobiety nie mogą używać hełmów... WTF?!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...