Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74 (CM031) [CYMA]


Recommended Posts

zakupilem do mojego CM 0.28 magazynek od CM 0.31 (czytaj- AK-74).

Musze przyznac ze jestem nim zachwycony W POROWNANIU z hicapem od AK 47 (posiadam wczesny hicap- plastikowy):

-siedzi sztywno, w ogole sie nie kolebie

-podaje wiecej kulek

-sporadyczne puste strzaly.

 

-estetyka to osobny rozdzial- wiem ze do AKM nie pasuje, ale mnie sie podoba.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam pytanie i jeden problem.

 

Zaczne od pytania: mocno różni się gumka z hopa stockowego od silikonowej guarderki?

 

No to teraz problem. Strasznie luźno chodzi mi regulacja hopup'a. Wszystkie srbki są dokręcone. Nie mogę go zablokować, czasami sam mi się rozregulowuję. W czym tkwi problem?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja mam komorę z JG (pochodzi z mojego starego kałacha kupionego na airshitguns.pl) mam do tego lufe precyzyjna z DF i gumke silikonowa z Guardera. wszystko pasuje komora jest bardzo szczelna, ale póki co o efektach nie moge powiedziec , bo gumka jest nowa i źle podkreca kulki , musi sie wytrzec lekko.

Link to post
Share on other sites

Magazynki stara są jakie są i tyle. Ogólnie dobrze, że są jakieś magazynki 5.45x39 poza hicapami. Troszke dyndają w gnieździe ale to chyba też zależy od repliki (sprawdzałem w Cymie AK i siedza super). Podają kulki. Wykonanie na poziomie wczesnego PRL'u. Więcej nic nie można o nich powiedzieć. Unikaj Mid-capów STARA. O GP nic nie powiem.

 

Czy ktoś mógłby, napisać porządną recenzje tego karabinku? Bo jak na razie to pełno postów o treści w stylu- pitolenie co się komu urwalo, gdzie i kiedy. Naprawde gdybym miał go kupic to bym się zastanawiał 10 razy, po przeczytaniu tego forum. A historia z metalową komorą zamkową jest chyba dalej nie rozwiązana ;)

Link to post
Share on other sites

men3L

napewno mają lepsze "wykończenie" ;-)

 

a teraz recenzja:

Nie wiem do końca od której strony mam zacząć opisywać ten Cymowski wynalazek. Zaczne jednak od środka body :mrgreen:

Widzimy absowskie body całkiem nieźle wykonane,lekko chropowate w dotyku z czymś co imituje nity. Selektor ognia wręcz perfekcyjnie rysuje tą udaną replikę metalu. Chwyt pistoletowy jest z podobnegotworzywa co body repliki,czyli całkiem nie zły i co najważniejsze nie telepie sie na boki. Zespół trzymania magazynka jest również z metalu,pzykręcony na 4 śruby do korpusu. Pokrywa nad selektorem ognia jest zimna,co sugeruje nam "jakiś" metal. Pod pokrywą jest miejsce na...powietrze,albo Snickersa. Tak samo jest z wajchą do przeładowywania. Przyrządy celownicze również metalowe.

Przejdzmy w kierunku kolby.

Na pierwszy rzut oka widać,ze nie jest to superextremalnie drogi plastik. Po opukaniu można powiedzieć,że jest nawet cienki. Kolba nie telepie sie,jak pisali poprzednicy(może dlatego,że jeszcze nie miała testu "bojowego").

Bliżej foregripa mamy lufę zewnętrzną i co mnie zaskoczyło jest kompletnie metalowa. Niestety waży swoje,i podczas trzymania repliki długo w pozycji celowania można ją poczuć. Wycior sie standardowo telepie(ma fajny dzwięk :mrgreen: )

Z rzeczy optycznych to wszystko.

Osiągi

Po włożeniu baterii ustawieniu na tryb AB (auto) słychać jest ~325 fps w akcji. Moc jak na chińczyka jest więc spora. Rof na stockowej baterii zadowalający. Jak dyskretnie spojrzymy przez lufę (wiem,ze tak sie nie robi) widzimy żółto-złota lufe. Komora Hopka jest biała.

I myśle,że tyle chyba wystarczy....

Link to post
Share on other sites

To góra twoja ocena ni recka :P

Kolba jest z grubego absu, wiem bo ją rozwaliłem.

Też moze przybliże swoje odczucia co do repliczki.

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

Tłumik płomieni-którego nie mam był wykonany ok ale był zbyt "matowy", standardowo powinien mieć lekki połysk.

Lufa zewnętrzna- wykonana z dziwnego stopu, moim zdaniem to ZnAl + żelazo, ciągnie ją magnes jak cholera ale stal to nie jest. Wykonanie OK, farba ładnie sie "rysuje".

Zespół kolanko gazowe, rura gazowa, nakładka rury gazowej- co by tu powiedziec, jakie jest każdy widzi można dodać ze rure gazową można odłączyć od kolanka, nie tak jak w 47' tej marki. Wykonanie jest jaknajbardziej OK, troche zbyt "czarny" jest abs z którego wykanali łoże i nakładke rury gazowej. Można tez dodać ze w srodku jest złotawy pręt pewnie robi jako obciążnik, mam w planach wyrąbanie tego i zrobie takiej rury gazowej jak w ostrym, czyli sciąganą po przestawieniu rygla w podstawie szczerbinki.

Body- szkoda że plastik :) Wykananie ok, gruby abs ale tez pęknięte, ale takiego yebnięcia nie wytrzymałby też CA'owski shitmetal. Ma wszyskie potrzebne imitacje nitów itp. Przednie body czyli podstawa szczerbinki z "mocowaniem" na Hup'ka również jest z plastiku poza samą szczerbinka, która jest z metalu oraz ryglem rury gazowej. Abs taki sam z jakiego wykonano body.

Pokrywa komory zamkowej-bardzo fajne wykonanie, farba ładnie sie rysuje nie ma żadnych zastrzeżeń, może jest zbyt elastyczne i z bardzo chudej blachy, można przeboleć.

Imitacja suwadła- mój egzemplarz ma srebrną, słyszałem że cyma robi również czarne, jeśli macie srebrne należy przemalować (jeszcze się za to nie wziołem) na czarno, czuje dyskomfort psychiczny mając coś niezgodnego z oryginałem :P. Wykonanie ok, troche klekotało na początku, chodziło ładnie. Po wsadzeniu bateri stick przestało klekotać (zmuszony byłem bo dałem do cimki kolbę ramową)

Magazynek-dołączony do karabinka Hi-Cap ma bardzo fajną chropowatą fakture nie mam do niego zastrzezeń, podaje kulki elegancko. Mieści chyba 420 kulek, kto to liczy.

Selektor ognia, osłona spustu+zwalniacz magazynka- Zrobione z takiego samego metalu co pokrywa i cała reszta, osłona spustu jest naprawde twarda i zrobiona pożądnie, z zwalniaczem magazynka nie ma problemów, jest dość twardy i stabilny.

Chwyt pistoletowy- z tego co pamiętam, bo mam bakalietowy, był ok matowy, czarny, troche skrzypiał.

KolbaWykonanie jaknajbardziej ok, brak jakiegoś shit-połysku plastyku tylko ładna chropowata faktura, wygladała (przed wypadkiem) dużo lepiej od ICS'owskiej, dorównywała CA. Platyk gruby, wystarcająco mocny, dosc duzo miejsca myśle ze spokojnie wejdzie każda large.

 

USIĄGI

Kałaszek jest całkiem przyzwoity w stocku.

Porównywałem go raz z 47 produkcji TM posiadającą FTK M-100, bez prec lufy, standart TM i o dziwo, kulka 0,25 leciała moze 3-4m bliżej od tej wyplutej przez TM'ke, mocno się zdziwiłem, prędkość kulki była prawie identyczna. Trajektoria kulki 0,25 (xtream) również była prawie taka sama, wiało troche z lewej i obie kulki znosiło mniej więcej tak samo. Jakis dokładnych testów jeśli chodzi o maksymalny zasięg nie robiłem, po co ? Gun sprawdza sie w boju doskonale. Dodatkowo moge powiedzieć ze na stick'u Intelecta 1400mAh 8,4V szybkostrzelność zajebiście wzrosła, bez porównania jeśli chodzi o stockową baterie cymy, która zjarała mi się w czasie przeróbek.

 

To byłoby na tyle, dodam tylko fotke mojej cymki w akcji.

PS. Kupie tłumik płomienia, może ktoś przerobi swoją cymke na AKM'a :-F

Oto Fotka

Link to post
Share on other sites

a ja mam takie pytanie, dzisiaj 2 razy zdazylo mi sie ze na semi spust sie zablokowal, tj tak jakby było safe, musialem przelaczyc na auto, strzelic i spowrotem na semi i dalej dzialalo normalnie. To normalne ze takie cos sie przytrafia w 74 ?

Pozdro

Link to post
Share on other sites

standardem jest ze aegi nie przepadają za singlem,

Moglbys rozwinac wypowiedz ? tzn tylko zdazaja sie takie przycinki czy moze nadmierne uzywanie singla moze prowadzic do jakis powazniejszych usterek.

Bo tak sie sklada ze od dzisiaj po calodniowym uzywaniu singla stwierdzilem ze zostaje singlofilem :) no i teraz sie zmartwiłem troche po Twojej wypowiedzi.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...