Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74 (CM031) [CYMA]


Recommended Posts

A propo serii po puszczeniu spustu...mialem to samo, wyjąłem GB i psiknąłem pare razy w kostke stykową... efekt nie byl natychmiastowy. Tzn na poczatku wogole nie mialem singla a potem problem z "serią z dupy" wrócił na krótki czas. Od tej pory jest okej!! jedynie musisz uwazac przy skałdaniu wszystkoego do kupy..mianowicie chodzi mi o selektor ognia. musisz uwazac zeby te małe ząbki w selektorze byly na wlasniwym miejscu bo to ci moze skutecznie wyłączyć semi!!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

plair.....czytaj ze zrozumieniem

A propo serii po puszczeniu spustu
!!!!

 

zeby nie bylo OT to mam małe pytanko:

Chciałbym zamontowac PSO-1 do tego kałacha, a jak wiadomo lunetka troszke warzy, i tu pojawia sie moja obawa, czy owa luneta nie zerwie mi montażu razem z kawałkiem Body??

Link to post
Share on other sites

bardzo prawdopodobne hegemon. Jednak do tego trzeba by mieć metal body.

 

zacinanie się semi to wada gbv3 / ak. Po prostu zdarza się i tyle.. nie wiem co dokładnie jest nie tak. Przerywacz? Nie wiem i nie bede kombinował ;)

Można zauważyć, że częściej przycina się przy słabej baterii.

 

Używanie semi nie "psuje" repliki. spokojnie :)

Link to post
Share on other sites

Takie problemy mogą wynikać z niskiej temperatury, na ostatniej strzelancee zacinał mi się jak głupi, ale było poniżej zera. Teraz jest już ok.

 

Moje pytanie dotyczy selektora ognia, odpadł :!: a wkręcić go nie mogę, co jest??

Edited by BonesT101
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Czy puste strzały na auto są normą? Jest to mój pierwszy AEG, wcześniej miałem tylko sprężyny. Na semi podaje bezproblemowo, nie zdarzają się pustaki, ale na auto jest nie najlepiej, mniej więcej co drugi strzał jest pusty. Czy to wina magazynka, czy czegoś innego? Ewentualnie czy jest jakiś mało inwazyjny sposób aby się z tym uporać?

 

Drugie pytanie, tym razem o HU. Rozumiem, że replika jak doszła po smarowaniu, potrzeba troche czasu aby się wszystko osuszyło i dotarło, ale wystrzeliłem okolo 1500 kulek (PJ 25g)a zmiana ustawien HU nie wpływa zbytnio na tor lotu kulki (Przynajmiej moje oko nie zauważa różnicy). Zarówno jak HU jest na zero jak i na maxa, kulka leci ok 25-30 metrów a potem zaczyna opadać. Czy tak powinno być?

 

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi:).

 

Dzej

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

CZeść, mam maly problem.Pokazały sie luzy poniedzy chwytem przednim a korpusem(rusza mi sie lufa i komopra gazowa) jak to dokręcić? może rozkrecić i skrecić od nowa tylko nie wiem jak to zrobic.boje się, że jak rozkrece to rozpadnie się i będzie pozamiatane.

Link to post
Share on other sites

Podokrecaj srobki, wyjmij wycior i zobacz czy te gowniane imbusiki siedzą tak jak miały. Osobiscie to cos (srubki) pod muszką i kolanku gazowym wywalilem i zalałem ładnie całość żywicą epoksydową :-F wyglada cacy i trzymie jak cholera ;)

Link to post
Share on other sites

CZeść, mam maly problem.Pokazały sie luzy poniedzy chwytem przednim a korpusem(rusza mi sie lufa i komopra gazowa) jak to dokręcić? może rozkrecić i skrecić od nowa tylko nie wiem jak to zrobic.boje się, że jak rozkrece to rozpadnie się i będzie pozamiatane.

 

 

 

Miałem podobny przypadek :cry: Mi odpadła też muszka :evil:

Wieć wykręciłem śrubki pod kolankiem gazowym i pod muszką, bo było zrobione na ścisk,

nawierciłem w tych miejscach lufę w których trzymały śrubki, żeby śrubki weszły w lufę, następnie śrubkę z pod muszki wkręciłem w kolanko gazowe a pod muszkę wkreciłem śrubkę od kompa. teraz trzyma mocno i pewnie, jeśli będziesz chciał wiercić uważaj na gwint w kolanku i muszce!!!! Najlepiej tylko zaznaczyć sobie przez nie gdzie wiercić i je wyjąć :!:

Link to post
Share on other sites

Nie stwierdziłem takich luzów w swoim AK47. W 74'kach kolegów też nie zauważyłem, ani się nie uskarżali na to...

No, chyba że się mocniej pociągnie za lufę, ale tak to nie ma tam żadnego luzu.

Edited by Kiwi
Link to post
Share on other sites

Wczoraj trochę grzebałem w moim AK w celu zlokalizowania przyczyny luzów lufy zewnętrznej, ale zastanawiam sie czy odkręcając komorę HU od reszty (nie wyciągając z niej lufy) moglem coś ruszyć w środku ?

Nie chciałbym żeby na strzelance kulki były podkręcane na bok zamiast do góry ale nie chce też bez potrzeby rozkręcać wszystkiego wiec będę wdzięczny za szybką odpowiedź:)

Pozdro

Edited by Urban
Link to post
Share on other sites

Ja do tego metalu co trzymie lufe zew z przednim body dokleiłem troche izolki, wepchałem lub wbiłem już nie pamietam, tam gdzie ma byc i przykreciłem- siedzi, w moim AK juz wogule nie ma luzów 99% to żywica :-F (joke) Co do klekotania lufy lub szczerbinki polecam usztywnic wycior :)

Link to post
Share on other sites

Ja też ten element trzymający lufę zew. "pogrubiłem" izolką i teraz trzyma mocno, tzn nie ma luzów. Muszka mi sie nie rusza wystarczy dokręcić ;p nie o to chodzi, zanim skapnąłem sie że to ten srebrny element trzyma lufę wew w miejscu byłem bliski wyciągnięcia komory HU :P dlatego sie pytam czy jest możliwość przekręcenia jakoś HU/lufy bez wyciągania jej z komory HU ??:) Bo jeśli tak to dzisiaj sobie rozłożę poprawie i złożę, ale jeśli możliwości ruszenia nie ma to nie będę rozkręcał bo i po co ?:)

 

Sprawdzić strzelając nie mogę bo ładuję baterie obecnie :)

 

---edit---

już nie ważne :D Postanowiłem zakończyć ładowanie i sprawdzić. Jest ok podkręca do góry nie w bok :) i po problemie :D :D :D

 

Pozdrawiam

Edited by Urban
Link to post
Share on other sites

no wlasnie to jest ten ból ze przydalo by sie wymienic hopka ale to pociąga za soba wymiane lufy i na odwrot !! jak chcesz wymienic lufe musisz wymienic hopka!! nie strzelałem jeszcze na 025 ale na 02 hopka juz trzeba ustawic na ponad połowe :/ jednym słowem....do wymiany :/

Link to post
Share on other sites

Wertuje już jakiś czas ten temat i jeszcze się z tym nie spotkałem. Czy rączka pistoletowa od SLR'a CA pasuje do cm0.31? A głównie chodzi mi o to czy rączka pistoletowa taktyczna(jest na machinegun.pl) będzie do cm0.31 pasować.Byłbym widzięczny za odpowiedz.

 

Pozdrawiam

OSI

Edited by OSI
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...