Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74 (CM031) [CYMA]


Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fotki wystawie jutro na fotosik.pl bo tam mam konto.

Nie moge sprawdzic osiagow bo 3 dni temu wyjalem noge z gipsu i sie nie wybieram w teren :) . Jeszcze nie strzelalem sie sprzetem ASG wiec trudno porownac mi to z innymi replikami, ale ogolne wrazenie dobre. No moze kolba starsznie plastikowa. Az za bardzo. Zaslepka w kolbie do aku wypada. Lufa sie rusza - kreci sie w lewo i w prawo tak ok. 5mm - razem z muszka. Chyba musze cos z tym zrobic. Ale ogolnie trzyma sie kupy. Do tej pory bawilem sie w Paintball i wszystko przy tym sprzecie robilem sam wiec chyba dam rade poskladac AK74 do kupy zeby sie nie ruszal :) .

Czy sprawia wrazenie plastycznego. No sprawia. powoduje to kolba , okladziny i ladny kawal plastiku pod lufa, no i maga musze sobie sprawic metalowego , bo w komplecie jest z tworzywa i kaszaniasty (jak dla mnie ). Lufa ma gwint chyba do tlumika , Fajnie bo rozbiera sie go jak prawdziwego kalacha. :D RealFotki jutro wieczorem - wysle linka

Jak bede mial jakies ciekawe spostrzezenia to napisze.

 

[ Dodano: Sob 18 Lis, 2006 ]

Acha i odpisali mi ze wysla brakujaca czesc szczerbinki wiec chyba powaznie podeszli do sprawy. Nie bede musial wysylac na reklamacje. Taka firma mi sie podoba. Profesjonalne podejscie do klienta.

Napisze jak przysla czesc :)

Link to post
Share on other sites

:) mag 5,45 do ak74 w oryginale też jest z tworzywa:) co o kolby i wogóle na fotach tego ak nic nie wygląda plasticznie ale wiadomo zawsze jest coś przekoloryzowanefgo :) mam prośbe robiąc fotki zwróc uwage na to żeby oddać jak najwiernej realia i jego plasticznosć :roll:

Link to post
Share on other sites
[...]Mnie naprawde denerwuje jak przy najmniejszym potrzasnieciu replika odpada zaslepka w kolbie i wypada aku. Zreszta cos takiego w walce jest dla mnie nie do pomyslenia. Z tym tez musze cos zrobic.[...]

 

Jest na to jeden taki specjalny środek zza oceanu. Nazywa się 'black isolation band' - spróbuj, w airsofcie to potrafi zdziałać cuda ;)

Link to post
Share on other sites

Odnośnie wyglądu - wygląda całkiem schludnie , na plasticzaną (w złym słowa tego znaczeniu ) wygłąda tylko kolba/stopka kolby - reszta jest bardzo wporządku jak na replikę za 500zł.

Kilka uwag do urzytkowników/ przyszłych użytkowników - tłumik płomienia troche się telepie , pokrywa jest z kiepściutkiej wątłej blachy i tez się telepie (tu zaradziły 2 kawałki CTI) , trzpień przechodzący przez zatrzask magazynka - WAŻNE - lubi wypadać - mi wypadł za 3 razem kiedy nacisnołem zwalniacz magazynka (tu poradzi śrubka+nakrętka z nierdzewki a nakretka z jakimś dodatkiem silikonowym tak zeby się nie odkręcała + czarny spray) , chwyt i kolba troche skrzypią .

Mimo wszystko wrażenia pozytywne ! :D

Test puszki z 25 m - później jak naładuje batke

Pozdrawiam z wyrazami szacukenu B)

BTW - magazynki p&j od ak47 nie pasują jakby ktos chciał wiedzieć - sprawdzane !

Link to post
Share on other sites

w takim razie przepraszam za wprowadzanie w błąd ...

BTW.... obiecałem że napisze co nie co o strzelaniu do puchy z odległości 25m.

Otóż - jak to z mokrym hopkiem bywa - kulki latają gdzie chca - ale na 25 kulek (0.2g)w puche trafiło 14 - co jest całkiem niezłym wynikiem - a napewno bedzie lepszy kiedy chopek się troche osuszy :D Magazynek standardowy podaje kulki bez zacięć na semi i full auto sprawdzane w następujący sposób =>

Semi - 20 kul szybko bez ksztuszeń i innych odruchów niepożądanych

Full Auto - 2x seria po około 25 kulek - to samo co powyżej

Miły dzwięk B)

Ogólna ocena od 0-10

Daje 7+

Pozdrawiam z wyrazami szacukenu B)

Link to post
Share on other sites

ja dostałem kałacha ( ak74) w piątek. I magazynek P&J pasuje i podaje kulki bezproblemowo. Choć musze przyznać że troche lata w gnieździe i przy wkładnaiu maga do gniazdka nie ma tego przyjemnego trzasku. Ale pasuje. Przy okazji karabinek lepiej wygląda z metalowym magazynkiem od ak47 ( przynajmniej według mnie ;-)

)

Link to post
Share on other sites

Apropos magów - u mnie ciężko jak diobolo nawet po spiłowaniu zeba magi włażą - a na telepanie - Goździkowa poleca CTI i fakt lepiej wygląda z magiem od 47 8-)

Kiwi ma AK47 - i powiem tak - kolba jest znacznie lepiej wykonana pod względem spasowania to samo tyczy się chwytu , ale 74 znacznie lepiej wypada w "przedniej części" - tj. tłumik - bajecznie wygląda :mrgreen: , a przednie okładziny umożliwiają znacznie pewniejszy chwyt , pozatym ak47 jest lepiej wyważone (w ak74 środek cięzkości jest przesunięty bardziej w przód)

Jest pewnie więcej różnic za i przeciw ak 47 jak i 74 ... ale spadły mi obroty w zwojach :-F

Pozdrawiam z wyrazami szacukenu 8)

Link to post
Share on other sites

1or1.th.jpg2xm1.th.jpg3vo4.th.jpg

4tn2.th.jpg5rv5.th.jpg6ho9.th.jpg

 

Paczka wreszcie dotarla, po otworzeniu pudelka ukazal sie sliczny matowy kalasznikow, abs imho nie wyglada plastikowo, a shitmetal wyglada wprost bosko. Karabin jest duzo ciezszy na przodzie (tlumik wazy swoje) niz na tylach, magazynek cudownie leciutko wchodzi (i sam jest dosc lekki;) ). Ktos pisal, ze muszka sie buja na boki - moja natomiast nie tancuje :). Suwadlo chodzi ladniutko i bez wiekszych luzow, pokrywa zamkowa wykonana jest mistrzowsko. Kolbie mam ciut do zarzucenia (miejsca polaczenia plastiku), ale to tylko plastic, wiec nie ma czym sie przejmowac. Lufa wewnetrzna koloru "zlotawego" ;) wiec chyba nie musze wyjasniac reszty :). Co do osiagow sprawdze go dopiero w niedziele na strzelance, ale poki co na auto podaje miodzio :uśmiech: oby tak dalej. :) No i jeszcze jedno, zawieszenie niestety tak samo tragiczne jak w AK47 - do wymiany.

 

Pozdrawiam :killer:

Link to post
Share on other sites

Ungeziefer - czy masz problem z wypadającym czpieniem przechodzącym przez zatrzask magazynka ? Ciekawi mnie to bo u mnie wypadł za 3 razem kiedy nacisnołem zwalniacz ?

 

Imho on nie ma prawa wypasc a jedynie moze sie wysuwac, ale to tylko moje dywagacje. W kazdym razie lepiej zwracac na ten zaczep uwage. ;)

 

Zrobilem dzisiaj test na puszeczce po Van Purze, z prawie przylozenia (odleglosc jakiegos metra moze mniej ciut) puszka przebita na wylot, jezeli kuleczka potraktujemy denko trafione w srodek, kuleczka grzecznie zasiada w srodku towarzac z wraz z puszka cudowna grzechotke. ;)

 

Testy zasiegowe dopiero w niedziele. Zobaczymy jak to bedzie bo poki co hopek chyba bardzo zachlapany i nieprzestrzelony (kulkersy lataja gdzie chca w dalszej fazie lotu i slabo podkreca), mam nadzieje, ze szybko sie ustatkuje. ;)

 

PS: Dzwiek wystrzalu jest orgazmatyczny.

Link to post
Share on other sites

Właśnie porównywałek AK74 Bazyla z moją 47ką.

-No więc-dźwięk strzału jak dźwięk strzału-nie wychyla sięw żadną stronę (w końcu to AEG ;) )

-Osiągi-widocznie większa prędkość kulki, zasięg (strzelając z II piętra) parę metrów większy (góra 5)

-Wygląd-Zespół lufy i komory zamkowej wygląda wprost zajebiście (sorka, nie ma innego określenia). Jest ładny, matowy i pasuje do reszty karabinu, nie to co pierwsze partie 47mek.

-Pokrywa komory zamkowej ładniejsza, ale wydaje mi się, że z jakiejś gorszej blachy.

-Komora zamkowa-no tu tak średnio-uważam, że wali plastikiem na kilometr, w AK47 jest nieporównywalnie lepsza (chodzi o kolor i oddawanie metalu).

-kolba itd.-tu AK74 totalnie ssie według mnie. Wszystko wygląda na plastikowe i strasznie kruche-jak będzie w praktyce, to się zobaczy.

-selektor ognia i bezpiecznik-jest trochę inny niż w AK47, i o wiele ciężej chodzi, z wyrażnym klikiem

-szczerbinka jest ta sama w obu modelach. Względem oryginału jest to błąd-w ostrej 74ce jest skala do 1000m

 

Podsumowując-ze względów użytkowych AK74 jest o wiele lepsze, wygląd broni ostrej chyba lepiej oddaje AK47 (moja subiektywna opinia). Osobiście i tak wolałbym mieć AK74 ;)

Link to post
Share on other sites

Ja mam już go od piątku. Nie powiem nic o bebechach repliki bo nie jestem doświadczony w rozkładaniu AEGów. Przyszła paczka! Wreszcie! Rozrywam z niepokojem papier i myśle jak bedzie wyglądał. Po dwu minutowej walce z foliami moim oczom ukazało sie dobrze zrobione opakowanie z wymalowanym na przykrywie owym ak74. :-P Otworzyłem natychmiast i zobaczyłem cudny karabin. Wyjąłem natychmiat ze styropianu i zaczęły sie pierwsze przymiarki. :-P Wow! Sporo zewnętrznych części metalowych. Nawet troche waży! W porównaniu z full plastkikowymi Wellami jego waga jest naprawde spora ( 2,7 kg) . 8-) Przyjemnie leży w dłoniach, troche skrzypi i wydaje przyjemny dźwięk przy odciąganiu zamka.

Jedynie zastrzeżenia mam do jakości wykonania kolby. Uważam że mogła by być wykonana z ciut lepszego jakościowo abs-u.

 

Przy strzelaniu wydaje przyjemny dżwięk na full auto. Niestety ma spory rozrzut choć cyma chyba troche porawiła celność w ak74. Polecam do niego 0,25g i 0,20 g . Nie napisze nic o zasięgu, bo nie mierzyłem na oko wychodzą sprzeczne informacje.

Polecam do niego również magazynki do AK47 metalowe low-capy P&J. :-P

 

Polecam i zachęcam do zakupu!

Link to post
Share on other sites

Dobra, paczka przyszła, odpakowałem, spodziewalem sie duzo i bylem jeszcze milej zaskoczony, replika cud. Co do wygladu to kolba wyglada przyzwoicie. Postrzelalem troche, dzwiek fajny, aeg'owy ;) Dobra mniejsza oto.

Zrobiłmisie problem, po wywaleniu kilku seryjek przez okno, cos sie stalo, jakby silniczek zawył (full bateria była) i nie wypluł kulki. Wyciagnolem maga nakreciłem, włozylem i na single strzele elegancko, ale cos sie chyba stało z auto, lubi zrobić tak ze po puszczeniu spustu nawala jeszcze jakies 2-3 serią :| (nie jest to notoryczne, 1 seria na 6-7) nie wiem co jest grane, moze to elektronika? dodam ze przy krótkich seriach nie zauwazam tego. Moze mial ktos taki bajer w 47'...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...