Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 KART/New Star


Recommended Posts

No to ja mam taki problem:

Gun po oddaniu kilkunastu strzałów na semi zamilkl - spust twardy. Przełaczylem na auto - strzelal. Znow na semi - nic. Przelaczylem ponownie na auto i wtedy poszlo jakby zwarcie bo ciagla seria trwala ciagle nawet po puszczeniu spustu i ustawieniu przelacznika na off:( Potrwalo to ze 20 sekund zanim sie bateria nie rozladowala do konca....

No i teraz gdy ją ponownie naladowalem to samo. Strzela sam na auto:(

Co zrobic?? Gun nowy. Odsylac do Zbrojowni niech naprawia czy samemu cos probowac? Jesli to prosta sprawa (jakies kabelki zetkniete czy cos) to sam dam rade

Pomozcie

 

Spróbuj obkleić izolacją tą kostke stykową.

Edited by meczet
Link to post
Share on other sites
  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Trydont-wyjmij całą górę z łoża i spójrz, czy Ci nie pękła rzadna dźwigienka. One są z takiego plastiku gównianego, że bardzo lubią sobie pękać bez powodu... Ja też miałem podobnie, i jak wyjąłem całe ustrojstwo z łoża to wypadła mi jakaś sprężynka i właśnie kawałek dźwigienki.

Link to post
Share on other sites

tak zrobilem jak mowisz - pekla i wypadla ta dzwigienka co dociska polaczenie spustu do mechanizmu uruchamiajacego oddanie strzalu - dlatego nie dochodzac - nie strzela no i rowniez wypadla jakas sprezynka...mam nadzieje ze swerwis mi to uzna. Jesli nie kiwi jak se z tym poradziles/jak mozna se z tym poradzic domowymi sposobami?

Link to post
Share on other sites

To może teraz ja wkleję zdjęcia mojej Moniki 14 ;)

 

dscf0271le2.th.jpg

 

dscf0274yj5.th.jpg

 

dscf0275yc5.th.jpg

 

dscf0281wt6.th.jpg

 

 

 

A w środku niej siedzi preclufa 6.03 SRC, silikonowa gumka hop siupa, silnik HiTorque 25k G&G, okablowanie CA. Brak bezpiecznika spustu, się urwał :P

320 fps na 0,25, zadowalająca siła jak dla mnie. Na okres zimowy planuję stuningować ją do 400-420 fps. Drewno miało być, jednak po instalacji lunety i bipoda karabin waży 6kg....kumpel ocenił że z drewnem może dojść do 8-9.

 

Dodatki:

 

Luneta 2,5-9x40 Nokta, Polska produkcja ;)

Montaż G&P

Dwójnóg P&J

Zawieszenie od AK47 :killer:

Magazynek Deep Fire

 

I uwaga - oryginalna ładownica z 1964 roku, okres Wojny w Wietnamie :killer: D

Link to post
Share on other sites

Tłumaczę 3 raz już :) ---> ta eMka to to samo co nasz Kart tyle że (cytuję z gunnera):

 

"Second Version of Kart M66 Socom, Much better than the first version!!! Smooth gearbox, motor placement can be fine adjusted, Metal handguard retainer and gas block, Scope mount and 1 magazine included."

 

Czyli po prostu jeszcze lepsza maszynka : )

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moze spytaj sie jakiegos stylisty ?? o.0 Lunete dobierz ze wzgledu na parametry, wszystko zalezy jak dokladnie chcesz strzelac. Generalnie wazne jest zeby miala duze swiatlo, zoom jest sprawa malo istotna i nie powinien raczej przekraczac 4X...

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam jestem dość zielony jeśli chodzi o aegi...

 

Ostatnio kupiłem na allegro M14 Kart'a za 350zł na gwarze, powinien dojść przed piątkiem. Jest to mój pierwszy porządny aeg. Pracowałem ciężko przez 6 sobót aby sobie na niego zarobić i chyba się załamię jak mi coś w nim pójdzie.

Z tego co czytałem to:

*najlepiej ustawić na auto bo pójdzie selektor ognia

*nie bawić się dźwignią przełącznika tr. ognia bo się wyłamie

*nie nakręcać za mocno hicap'a bo będzie podawał po kilka kulek na raz

* na sam początek wywalić z ok. 20 kulek pokropionych silikonem aby wszystko się nasmarowało

* co do oryginalnego maga to możnaby wziąść naładować kolejno kilkadziesiąt kulek pokropionych sylikonem aby wszystko w środku się nasmarowało dla lepszej konserwacji i działania (z asgshop.pl mam tę informację, choć tyczy się ona nówek to chyba nic się nie stanie jak też tak zrobię z tą używką ;) )

*w ogóle co do magów to najlepiej dokupić do niego magi lowcap do M14 od TM na asgshop.pl 37zł/szt. (jest o nich wspomniane w rejonie 2,3 str. tematu)

 

Czy ktoś coś jeszcze mi doradzi jak używać ten karabin by działał możliwie długo i bez awarii? Chętnie usłyszę inne rady i zastrzeżenia dot. tego co wyżej napisałem.

PZDR

 

P.S.

Karabin był przed wystawieniem chyba na serwisie bo ma świeżą gumkę HU (gumowa). Czy to był generalnie dobry zakup? Czy lepiej wystawić go na allegro, czy podesłać do sklepu gdzie był kupowany (w ramach gwary bo ją jeszcze ma) na mały przegląd? Zaczynam się stresować bo im więcej czytam na forum, tym karabin staje się co raz większym szmelcem...

 

HELP!!!

Edited by xvid
Link to post
Share on other sites

Proste (wrecz prostackie :) ) pytanko:

Jaka luneta bedzie sie najlepiej prezentowac na standardowej (dolaczanej od nowosci) szynie montazowej?

Planuje kupic 3-9x40 (http://www.allegro.pl/show_item.php?item=211008052)

Trzeba uwzglednic jakis szczegolny typ montazu? (poza tym ze musi to byc RIS:) )

 

http://asgshop.pl/produkt.php?id=1673 - nic nie wyglada lepiej niz ACOG na M14...

Link to post
Share on other sites

Dziękuje za przeniesienie tematu na 1 str. Myślę, że to pomoże w uzyskaniu odp. na moje pytania. Przepraszam za pisanie jednego postu po drugim.

 

P.S. Dowiedziałem się od kumpla, (bo to on kupował, ja nie mam konta na allegro a czasu było za mało by je zakładać- 6h) że sprzedający jest dziewczyną więc karabin albo był traktowany jak jajko, tj. smarowany, konserwowany, czyszczony itd. albo ledwo trzyma sie kupy...

 

Krótkie podsumowanie co wiem:

* nie bawić się przełącznikiem trybu ognia bo się wyłamuje

* ustawić na tryb auto bo na semi selektor idzie

* smarować karabin (myślę że 1x na 2 strzelanki, po 6/7h każda, powinno wystarczyć)

* pierwsze kilka kulek pokropić silikonem by bebechy maga i karabinu się przesmarowały

* nie nakręcać za mocno hicap'a bo będzie podawał za dużo kulek

* na dłuższą metę najlepiej kupić lowcap'y (co też chcę zrobić)

 

Czy to wszystko?

Link to post
Share on other sites

Stary, nie gotuj się!

 

Wszystko będzie dobrze o ile nie będziesz Karciochem rzucał o ziemię. Mi działa od roku i nic oprócz selektora się nie zepsuło :) Jeśli dostaniesz drugą serię 14stek to tylko pogratulować zakupu.

 

Tak więc spokojnie. Kup od razu kilka magazynków Deep Fire, szynę + lunetę "jaką-tam-chcesz". Acog na m14 to...profanacja ;p za mała szerokość obiektywu....moim zdaniem.

Link to post
Share on other sites

ok. A jaki czas temu pojawiła się 2 seria tych m14 drakeus? Bo moja jest jeszcze na gwarze więc można by stwierdzić którą mam (chyba bo gwarancja jest 1 rok a jeśli 1 seria była produkowana ponad rok temu tzn. że mam 2 serię)

 

P.S. ile by mnie kosztowała ewentualna wymiana selektora ognia? A jeszcze jedno karabinu nie będę używał do snajperstwa choć z tego co czytałem jest świetny do działań tego typu. Po prostu stylizuje się na żołnierza amerykańskiego z początków wojny w Wietnamie i m14 fuksem wyhaczyłem na allegro (kosztowała 350zł więc się skusiłem od razu po przeczytaniu recenzji w zbrojowni).

Link to post
Share on other sites

Ta. US Army i USMC z pewnoscia sie nie znaja...

 

Nie że się nie znają - ja po prostu jestem zwolennikiem "starzyzny" i nie lubię nowych wynalazków na starych (bo + - 40 lat ma M14) karabinach bojowych. Ja założyłem ACOG'a na moją M14 i Ci powiem że nawet fajnie się celowało, ale to nie to samo co porządny teleskop... :D

 

Xvid - Seria ta pojawiła się około kwietnia-maja, ale nie jestem pewien. Musisz zobaczyć datę wystawienia gwarancji. Co do selektora to wystarczy że dorobisz sobie taki u tokarza ;p albo przykręć porządnie imbusem. That's all.

Ja swój wymontowałem (razem z mechanizmem) bo do M21 nie pasował ;f

Edited by Drakeus
Link to post
Share on other sites

Czyli wystarczy że dokręcę tą śrubę imbusową od selektora i będzie ok?

 

P.S. jakby ktoś mógł powiedzieć jak wyjąć selektor (o ile to jest potrzebne) i jak wygląda mniej więcej selektor w tych modelach. Gdzie jest ta śruba którą należy dokręcić i na ile, czy na full ją dokręcić czy tak by nie była luźna ale i tez żeby nie była za mocno? Sory za takie banalne (jak się domyślam) pytania.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...