Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning PJ4 S-SYSTEM - wewnętrzny.


Recommended Posts

Mam takie pytanie, czy można w jakiś naprawdę bezpieczny sposobik podnieść moc karabinka do 450-500 fpsów? Może powiem na czym mi zależy, otóż zakupiłem emeczke z myślą o karabinku parasnajperskim (wiadomo jakaś optyka, może bipod i obowiązkowo shortcup). Jak wiecie zasięg oraz celność nie należy tutaj do najlepszych ale myślę, że jak się troche przyinwestuje to jest to możliwe... dlatego zwracam się do was jako do speców co należy wymienić? (proszę o podanie części ich ewentualnych cen oraz rzecz jasna wskazanie miejsca gdzie by było możliwe takowe przerobienie). Co prawda wo wiosny jeszcze masa czasu ale wolę wiedzieć ile kasy zatrzymać by coś takiego otrzymać. Dzięki z góry!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 315
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Udało mi się zwiększyć moc eSki z tych 305 stokowych fps-ów do 365-370fps. Trochę w inny sposób niż Kakaroth;

- sprężyna M100 (jednak trzeba stwierdzić, że stokowa to około M90 bo przy 100-tce widać różnicę),

- uszczelniłem teflonem głowicę cylindra oraz lufę w komorze HU.

 

Koszt mniejszy ale lufa, komora HU i gumka Guardera pojawią się już niebawem i będzie miło :mrgreen:

Bardzo mnie zaciekawiłeś, naprawdę. Jakiego producenta sprężynę zamontowałeś w stoim s-system? Ile czasu wytrzymuje stockowa bateria przy intensywnym użyciu repliki? ROF się bardzo obniżył? Jeżeli tak to do ilu (tak na oko :P)? Zasięg skuteczny wzrósł, czy wzrósł tylko maksymalny?

Link to post
Share on other sites

Sprężyna Mad Onion M100; Stockowa nie wiem ale 9,6V 1100mAh starczy na 450-500 strzałów; ROF nie wiem ale przewija elegancko :lol: ; widać wyraźną poprawę zasięgu całkowitego oraz skutecznego: skuteczny (cel lampa uliczna) ok 45m a całkowity nie wiem ale ok 60m.

Link to post
Share on other sites

Sprężyna Mad Onion M100; Stockowa nie wiem ale 9,6V 1100mAh starczy na 450-500 strzałów; ROF nie wiem ale przewija elegancko :lol: ; widać wyraźną poprawę zasięgu całkowitego oraz skutecznego: skuteczny (cel lampa uliczna) ok 45m a całkowity nie wiem ale ok 60m.

Ok, dzięki za info! ;) A orientujesz się lub ktolowiek orientuje się z czego jest wykonana prowadnica sprężyny w tej "esce"?

Link to post
Share on other sites
Mam takie pytanie, czy można w jakiś naprawdę bezpieczny sposobik podnieść moc karabinka do 450-500 fpsów?

Bezpieczny? Tak... Tylko przy wymianie części nie używaj ostrych narzędzi.

co należy wymienić?

Przy 500fps? Cały GB z korpusem włącznie... A i z tym przygotuj się na dość częste wymiany niektórych części (np. tłok).

Co prawda wo wiosny jeszcze masa czasu ale wolę wiedzieć ile kasy zatrzymać by coś takiego otrzymać.

Jak chcesz być snajperem, mając ~500FPS w S-System P&J to przyszykuj się na koszta paru tysięcy (myślę że 2500zł wystarczy - na początek).

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Proszę o niebluzganie mnie za mały OT - wszyscy piszą tutaj o typowym tuningu a ja chcę zapytać się o wzmocnienie całości, zależy mi na trwałości mojej Emki.

 

Po zmianie Gumki Hop-Up na silikonową Guardera wraz z komorą - zabieg zdecydowanie polecam każdemu użytkownikowi tej repliki ( stockowy HU jest ekhm.. do kitu ) Zasięg większy a i regulacja samego HU zrobiła się "miła" - wcześniej dośc ciężko było "dobrze" wyregulować HU, teraz jest miodzio.

Stockowa bateria również wymieniona na 8.4V 1400mAh Intellecta, przy stockowej baterii pojawiały się spadki napięcia - sprawdził mi to znajomy elektryk na urządzeniu które nazywa się omo-miernik(?!) czy jakoś tak.

Rzeczą która jest dla mnie priorytetem jest wzmocnienie całości wnętrza GB, bez zmiany sprężyny na mocniejszą i co za tym idzie "balansowanie" na granicy wytrzymałości reszty podzespołów.

 

Do wymiany poszły łożyska, palec sprężyny również łożyskowany - polecam go zmienić bo wydaje mi się, że to tylko kwestia czasu kiedy stockowy by się złamał.

 

Następną rzeczą do zmiany jest cały zespół cylindra ze względu na jego ( moim zdaniem ) nieszczelność. Docelowo ma zostać zamontowany ten oto zestaw:

 

http://www.taiwangun.com/?str=product&prId=153

 

Jednak zastanawiam się czy jest sens zmiany na w/w zestaw, czy naprawdę może wystarczy zwykłe uszczelnienie całości jak napisał któryś z forumowiczów na górze tej strony?

 

Pozdrawiam

 

 

Ps.

 

Jeśli uznacie to za spory OT proszę o usunięcie mojego posta. - starałem trzymać się rozmów o tuningu.

Link to post
Share on other sites

West jak najbardziej możesz zafundować sobie taki zestaw: powietrze zamiast uciekać Ci przez szczeliny będzie max skoncentrowane na kulce dzięki czemu i siła strzału większa.

Poza tym sprężynę M120 można spokojnie wstawić (ja już mam i problemów żadnych nie ma) - bebechy są na tyle mocne, że póki co wytrzymają ale granicą wytrzymałości może okazać się M130. Uważam tak ponieważ zastosowane zębatki XYT mają zaj... dużą wytrzymałość (są trwalsze od TM o czym przekonałem się już wielokrotnie). Do tego zębatka silnikowa XYTi i oznacza to, że jest dodatkowo utwardzona.

 

Ale pamiętać należy BEZWZGLĘDNIE o wymianie łożysk ślizgowych ze stokowych plastikowych na stalowe bo może pęknąć jedno i zębatki wtedy na pewno nie wytrzymają.

Link to post
Share on other sites

Luglo - dziękuję za odpowiedz.

 

Swoją drogą patrząc na cenę podanego przeze mnie wyżej zestawu (295zł) a kompletu FTK firmy Guarder, (http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=655) chyba jednak zdecyduje się na to 2-gie.

 

Sam nie myślałeś nad takim zestawem? - tj. przed modyfikacjami które już wykonałeś. . Zestaw posiada w zasadzie wszystko czego potrzeba...

Link to post
Share on other sites

Luglo - dziękuję za odpowiedz.

 

Swoją drogą patrząc na cenę podanego przeze mnie wyżej zestawu (295zł) a kompletu FTK firmy Guarder, ( http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=655 ) chyba jednak zdecyduje się na to 2-gie.

 

Sam nie myślałeś nad takim zestawem? - tj. przed modyfikacjami które już wykonałeś. . Zestaw posiada w zasadzie wszystko czego potrzeba...

 

West, ten zestawik wyjdzie Cię taniej, a pasuje tak samo dobrze: http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1060

Link to post
Share on other sites

rosomaczysko... pytałem bo liczyłem, że ktoś kto się zna i poda mi części (o kasę to się nie martw :P) ale jak widać napisanie "wymień wszystko" wystarczy- bez konkretów typu zmień tłoka na taki i taki (bo jest najlepszt itd.) no cóż widze w złym miejscu zadałem to pytanie sory! Tak na boku to widziałem już mocniejsze karabinki- nawet i 600 fpsowe się myślałem, że 450 to nie zmowu tak dużo ale jak widać na Ciebie starczy... jeszcze raz sory za zbyt trudne pytanie :P

 

i sory za seplenienie ale normalnie mnie wnerwiły takei olewatorskie wypowiedzi!

Link to post
Share on other sites

To wkońcu czy przy zmianie gumki i komory potrzebne są dodatkowe przeróbki ?

 

UWAGA!

W przeciwieństwie do zestawów bore-up Classic Army zestawy Guarder bore-up do sprawnego działania potrzebują sprężyny minimum M120

 

A tak pozatym to dlaczego podajecie linki do zestawów do AUG'a ? I czyżby wszystkie zestawy niezależnie "do czego" pasowały do wszystkiego ?

 

I po wymienieniu na "zestaw cylindra" coś będzie trzeba jescze wymienić aby sprężyna m130 tam trzymała się dobrze i nic nie pier... :mrgreen: ?

Link to post
Share on other sites

A oprócz tego ? I ile FPS'ów min. powinna mieć według was para-snajperka ?

 

I czy te helikalne zębatki będa wymagane przy m130 ? Wiedząc że wsadze nowy zestaw cylindra, łożyska ślizgowe (czy takie są lepsze od kulkowych ?)... czy konieczna wtedy by była nowa prowadnica sprężyny, popychacz i silnik ?

Link to post
Share on other sites

no właśnie nie do końca - w eMkach z plastikowym body [P&J, SRC, TM] komora HU jest 2 częściowa - zauważ, że lufa Tobie wchodzi tylko w górną część komory, reszta jest przykręcona do body. Nawet jeśli odkręcisz dolną część to nie ma możliwości wepchnąć tam metalowej części.

 

Tak więc pozostaje zakup plastikowej komory HU SRC :)

Link to post
Share on other sites

A jak z tą link ? I mógłby mi ktoś podać instrukcję rozbierania PJ4 S-S. aby wsadzić gumkę :mrgreen: ? I czy już CAŁE rozbieranie repliki jest jak w TM ? Jakie łożyska będą lepsze kulkowe czy slizgowe ? Jak czytałem na asgshop'ie to ślizgowe pasują do mocniejszych sprężyn. Czy przy m120 potrzebuje nowych zębatek czy te stockowe są już ok ?

Link to post
Share on other sites

dużo pytań, mało szukania w tematach... ech, ale odpowiem, bom uczynny :)

 

Tak, komora Tm jest taka sama jak SRC, ino że SRC z Taiwanguna jest tańsza :)

 

Jak wsadzić gumkę - wybijasz tylnego pina, łamiesz guna, wyciągasz lufę z komorą i jedziesz, dalej sobie poradzisz - uważaj tylko na właściwe umieszczenie dystansera :)

 

Łożyska kulkowe będą lepsze - mniejsze opory w GB i większa szybkostrzelność. Przy tym wg mnie ładniejszy odgłos pracy GB. Używałem łożysk kulkowych systemy na m120 i bez problemu.

 

Stockowe zębatki powinny wytrzymać m120 bez stresu większego.

 

Pozdrawiam

Kakaroth

Link to post
Share on other sites

Wybacz ze kolejne durne pytanie ale decyduje się na m130-m140... co nie wytrzyma stockowego tych sprężyn. Oczywiście wymienie zębatki na cuś takiego link ? Za odp. edytuj poprzedniego posta chyba że chcesz nowego...

 

1.A co do składania (ale ze mnie zielenina :mrgreen: ) wybijam PIN'a czyli tego po prawej stronie karabinu najbliżej kolby ( ten co jak się naciśnie to wchodzi do środka a po puszczeniu odskakuje)... jest on zaraz przy kolbie i jest ukosem... tak to on ?

2. Jak łamie gun'a, można bardziej precyzyjnie - najlepiej na jakimś schemacie z obrazkiem S-SYSTEM'ki ok ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...