Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Falcon, Gripen, Fulcrum, Hornet, Eagle,.....


Recommended Posts

Dziennikarze to taka "rasa" oni mają obowiązek żyć dla sensacji. Nie wazne czy to co pisza jest prawda czy nie ale wazne żeby się "sprzedało". Dlatego ja np. nie czytuję artykułów dotyczących oólnie pojętej techniki wojskowej w gazetkach typu Newsweek, Wprost, GW, Dziennik czy innych. NIe czytuję też w takich "źródłach" artykułów dotyczących ocen sprzętu "wojskowego". Tam pisują poprostu ludzie którzy nie mają pojęcia o tego typu sprawach.

 

Anegdotka:

Siedze sobie kiedyś wieczorkiem przed tv i oglądam (a w zasadzie to coś robiłem a "z boku" sobie chodził TV) regionalną. A tu pokazują śmigłowce z Pruszcza. Wiadomość w bloku informacyjnym o tym jak to nasze Mi-14 właśńie przygotowują sie do misji w Iraku.... Patrzę.. słucham i kurde jakoś za chiny nie wyglądają mi te Mi-14 na Mi-14 tylko jak w morde strzelił na Mi-24.... No nic pomyśłałem może się na coś przydam i spełnię swój telewidzowski obowiązek. Zadzwoniłem do TV i miłej pani mówię: Jak bedziecie jeszcze raz "piuszczali" tą wiadomość to zmieńcie nazwę śmigłowców z Mi-14 na Mi-24 bo ktoś albo się pomylił albo nie dość wyraźnie zapisał na kartce 24 i wysżło z tego Mi-14. A pani na to a skąd pan wie?? :mrgreen: Więc tłumaczę że w Pruszczy stacjonują śmigłowce BOJOWE a nie transportowe, że w naszym bogatym kraju jest tylko jeden typ śmigłowca bojowego i to właśnie Mi-24. Ładnie się ukłoniłem i powiedziałem do widzenia... Efekt ?? Więcej w żadnych wiadomościach nie podali tej informacji :mrgreen:

 

Tyle o dziennikarzach. Ale dodam że dziennikarze to mały pikuś... mistrzostwem są ludzie którzy na podstawie tego typu informacji, artykułów itp. wyrabiają sobie zdanie.. mało zaczynaja głosić "prawdę objawioną" i udowadniac że mają racje bo oni się znają.

 

Ale cóż szkoda nerwów. I tak zamiast F-16 powinniśmy kupić o połowe mniej F-15E :mrgreen: Tyle że one się jeszcze częściej psują :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Guest MaciekUkr

Przyznaję otwarcie, że lotnictwo to nie mój 'konik', wieć nie czuję się na siłach polemizować z twierdzeniem, że zakup F-16 to błąd lub nie na podstawie jego 'osiągów'.

 

Polecam jednak bardzo ciekawy artykuł z miesięcznika 'Raport' (09.07) na temat zakupu F-16 i offsetu. Informacje zamieszczone tam utwierdzają mnie w przekonaniu, że zakup ten był motywowany politycznie, a nie merytorycznie.

Link to post
Share on other sites

Ależ oczywiście....

 

Chciałbym żeby Ci wszyscy "specjaliści" i dziennikarze podali KONKRETNE zalety potencjalnych konkurentów F-16 a nie z braku "materiałów" technicznych skupiali się na politycznych aspektach tego zakupu.

 

Ile razy można powtarzać w kółko że nie stac nas na nie sprawdzone, nowoczesne super ekstra samoloty typu Gripenów np które jak narazie sypią sie równie często jak nasze F-16 jak nie częsciej, w czasie potencjalnych walk nie wiadomo jak się sprawdzą, i ponoć nasi południowi sąsiedzi jużnie są tak z nich zadowoleni.

 

Może niech ci wszyscy fachowcy podadza dokładnie typ samolotu jaki wg nich jest lepszy i niech podadzą faktyczne ZA a nie wyliczone na papierze.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...