Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak skutecznie oczyścić broń z farby?


Recommended Posts

niestety jeszcze nie wiem co to za farba, bo to nie ja go malowałem, tylko poprzedni właśniciel.

 

Proponuję aby w tym temacie Forumowicze podali metody usuwania z broni różnych typów farb, aby temat ten był przydatny i dla innych, którzy mają podobny problem do mojego.

 

Myślę, że na mojej broni użyto farby humbrol matowej.

Link to post
Share on other sites

Nitro nie jest złe, ale wypróbuj gdzieś na mało widocznym fragmencie.

Sam się możesz zdziwić, że coś jednak nie jest z metalu.

 

Jest też specjalny zmywacz do humbrolek tylko nie jest go tak łatwo dostać i trochę kosztuje. Pogooglaj może trafisz.

 

Ewentualnie rozkręcasz wszystko i wybrane części w roztworze sody kaustycznej maczasz aż szczoteczką i mydłem możesz domyć. Tu też wpierw na fragmencie bym próbował.

Link to post
Share on other sites

Modelarski rozcieczalnik wcale nie jest ciezko zakupic, wystarczy sie udac do sklepu modelarskiego, ale nie polecam. Zakup rozpuszczalnik nitro, lub benzyne ekstrakcyjna i delikatnie szczoteczka do zebow, jak gdzies nie zlazi to mocniej potrzyj, jak i to nie da rady potraktuj bezposrednio rozpuszczalnikiem ale tak chwile czasu aby mog zareagowac.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

A jak usunąc farbe z metalowego zamka po to aby otrzymać efekt oksydy :)

Mam glocka 19 z dokupionym metalowym zamkiem.

Tylko, że dużo bardziej mi się podoba efekt oksydy w oryginalnych Glockach niż błyszcząca czarna farba w metalowym zamku repliki.

Na początku chciałem tak jak wielu maniaków chcących mieć ,,srebrne,, repliki w stylu Willa Smitha, przejechać po zamku papierem ściernym a potem używając preparatu do osydowania Super Gun Blue nadać mu odpowiedni wygląd.

Jednak poszperałem po necie i okazało się, że potraktowanie zamka papierem ściernym to w 90% przypadków porażka. Zacierają się oznaczenia, tworzą się potworne rysy i niszczy się ogólny kształt. Postanowiłem więc, że lepiej będzie usunąc farbe jakimś rozpuszczlnikiem i wtedy użyć SGB. Tyle,że nie bardzo wiem jak się za to zabrać bo farba na tych zamkach to nie jakas cienka modelarska akryla czy enamel Humbrola i zwykły rozpuszczalnik chyba nic tu nie da.

Znacie może jakiś środek którym można byłoby usunąc taką farbe?

Link to post
Share on other sites

Jak pobawisz sie papierkiem ściernym o odpowiedniej gradacji, to nie bedzie żadnych rys, możesz zrobić praktycznie lustro :-F

 

Coś czytałem (chyba nawet na tym forum) że do usuwania farby bardzo dobre jest moczenie w płynie hamulcowym :)

 

Zerknij tez na piaty post w tym temacie :roll:

Link to post
Share on other sites

Nikt przy zdrowych zmysłąch nie będzie polerował metalowego zamka bez papierów wodnych najwyższej gradacji i płynów do polerowania(oczywiście wstępne robótki można robić grubszym) ale o tak rzadko komu to wychodzi idealnie, ja przynajmniej nie mam takiej wiary we własne umiejętności polerskie.

 

Piąty post dotyczył nitro i rozpuszczalnikach do humbrolek.

Nitro raczej nic nie pomoże na grubą farbe używaną w met. zamkach do Glocków

a o humbrolkach przcież nie mówie(to jest zwykła modelarska farba, wystarczy na to pierwszy lepszy rozcieńczalnik do farb olejnych)

Tu potrzeba jakiegoś przemysłowego środka ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Alien nie pisz takich BZDUR bo ktoś rozwali przez Ciebie replikę !!!!!!!!!!!!!!!!

 

WSZELKIE PŁYNY HAMULCOWE SĄ CHOLERNIE SZKODLIWE DLA WIĘKSZOŚCI TWORZYW SZTUCZNYCH !!!!!!!!!!!!!!!

 

Z autopsji kropla płynu hamulcowego na zegarek "Casio G-Shock" i po kopercie rozpadła się jak by była ze szkła i ktoś w nią przywalił młotkiem, płyn hamulcowy na rękojeści śrubokręta (narzędzie jakaś chińska produkcja) i pokruszyło się jak cukier.

 

Ludzie do farb ktoś wymyślił rozcieńczalniki i rozpuszczalniki więc po kiego kombinujecie ? ZAWSZE PRZED WŁAŚCIWYM "MYCIEM" ZRÓBCIE PRÓBĘ NA JAKIMS MAŁYM FRAGMENCIE I NIE NA ZASADZIE PRZETRZEĆ I JUŻ ALE PRZETRZYJCIE I ZOSTAWCIE KROPLĘ ŚRODKA CZYSZCZĄCEGO NA KILKA MINUT NA TYM ELEMENCIE ŻEBY SPRAWDZIĆ CZY ZA TE KILKA MINUT NIE ZEŻRE TWORZYWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

ŻADNYCH PŁYNÓW HAMULCOWYCH,KWASÓW CZY INNYCH TAKICH !!!!!

 

Soda, rożcieńczalniki, aceton OK ale najpierw róbcie test na fragmencie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...