Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Interesuje mnie zestaw bore up od strony technicznej oraz porównanie ze zwykłym cylindrem typ '0' pod względem objętości. Wymiary standardowego cylindra podawałem wcześniej w innym temacie.

Wczoraj po raz kolejny rozkładałem g'box i tym razem nie zapomniałem pomierzyć cylindra. Jest to standardowy cylinder typ '0' (bez żadnych otworów) montowany w kałaszach marui i jego wymiary są następujące:

Wysokość 72mm.

Średnica wewn. 24mm.

Średnica zewn. 25.5mm.

Objętość ~32.5 cm3

Objętość robocza ~28 cm3

Dla przykładu lufa o dł. 630 mm (m700/psg-1) ma objętość ~17.8 cm3[...]

Dlatego uprzejmie proszę :mrgreen: , aby posiadacze zestawów bore up wykonali podobne pomiary. Podobno otwór w głowicy cylindra do zestawu b-u ma powiększoną średnicę wewnętrzną i ten wymiar też chciałbym poznać. Po prostu to nie wiem czy dla mnie zabawa w bore up jest warta świeczki, bo bardzo zależy mi na objętości, a różnica objętości rzędu 1cm3 jest dla mnie bez znaczenia.

 

Chciałbym się także dowiedzieć o sposobie montowania oraz wyglądzie lufy zewnętrznej w SLR105/AK74 CA/Cyma. Konkretnie interesuje mnie jej średnica zewnętrzna oraz średnica na zgrubieniu, długość zgrubienia od początku lufy, odległość 5mm otworu na zamontowanie lufy w body (liczone od początku) oraz odległość otworu na śróbkę przy przewodzie gazowym (liczone od początku). Generalnie - czy wszystko jest tak porozmieszczane jak w lufie zewnętrznej AK47 Marui(oczywiście abstrahując od jej długości) ?

Link to post
Share on other sites

O ile pamiętam rożnica objętości wynosiła coś 2,5 do 3,5 cm3 w stosunku do stocka. Z pamięci (mam nadzieję, że nic nie pomyliłem ;) ), mierzone na AK (zerówka), BU Systemy. Wymiarów nie jestem władny podać.

 

Natomiast inną kwestią są ew. własności zespołu głowica - cylinder (s.wydajności). Obawiam się, że najlepiej byłoby zagadnienie rozstrzygnąć empirycznie. ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...