Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG0509 A47-Beta Specnaz JG


Recommended Posts

  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

własciwie mam b. wazne pytanie

 

zamówiłem ak47 JG B Specnaz u Krakmana

i lufe precyzyjna

 

no i otyrzymałem kałacha i lufe ale chyba jej nie zamontowali wiec pytam tych co maja ja z stokowa lufa lub zmianiali i wiedza jaka jest stokowa

 

oprzyjmy sie na kolorze, moja ta zamontowana ma kolor miedziany , a ta co dokupiłem i jest luzem ma srebrny

 

dlaczego mam podejrzenia ze ta srebrna to ta precyzyjna, poniewaz oststnio brałem AK47 cymy i ta srebrna z połyskiem to ta prec, brałem G36 i tez ta srebrna to prec a miedziana zwykła

wiec wychodzi ze w mojej betce mam miedziana zwykła w srodku a prec przysłai luzem

 

pytanie dodatkowe, czy przełożenie takiej lufy to wielki problem. WG opisu komora Hop Up powinna pasować

Link to post
Share on other sites

Wrażenia po dwóch strzelankach:

 

Generalnie bardzo fajna broń. Mocna, ale bez przesady - nie urywa ludziom głów. Celność - jak dla mnie wystarczająca (w końcu lufa stock 229mm...).

 

Pokrywka śruby w selektorze ognia wypadała, ale kropelka Kropelki ;) załatwiła sprawę.

 

Zacinający się spust - hmm. Nie zacina się. Natomiast czasem na auto nie chce strzelać. Jako, że i tak używam głównie szybkiego ognia pojedynczego, to nie jest to duży problem, ale czasami wadzi.

 

Zaślepka kolby - niestety, wyczepia się. Raz już ją zgubiłem - ledwo dała się znaleźć. Macie jakiś sensowny pomysł, jak uniknąć tego problemu w przyszłości? Przyklejanie metrem taśmy izolującej nie pasi mi za bardzo...

 

W planach jest pokrowiec maskujący - założy się worek na kolbę, to w razie czego zaślepka spadnie do worka i się nie zgubi, ale...

Link to post
Share on other sites

O kolbach od kałaszków było DUUUŻO mówione. Poszukaj, poczytaj...

Co do kropelki-nie polecam kleić czegoś na stałe. Tak się składa, że aby rozłożyć gnata trza zdjąćten dekielek i odkręcić selektor. Miej nadzieję, że Ci nie skleiło śrubki do body przy okazji albo coś...

Dobrym rozwiązaniem jest butapren-trzyma dośćdobrze, a nie ma obawy że sklei na stałe. I zawsze łatwo oczyścić z niego części...

Link to post
Share on other sites

Osobiście nie lubię butaprenu. Cyjanoakrylowiec, taki jak Kropelka, jest oczywiście ryzykowny, ale tutaj poszłą go dosłownie odrobina - na przymocowanie dekielka do samej dźwigni selektora. Choć fakt, trzeba to było ostrożnie robić.

 

A o kolbie fakt, poszukać trzeba.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

To gumkę trzeba na starcie wymienić - silikonowy Guarderek to wydatek rzędu 30-35 złociszy. A daje ślicznie.

Co do "koniecznie wersja bez kolby" - każdemu co lubi, dla mnie tylko z kolbą - Kałasz, tylko mniejszy i bardziej poręczny :)

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam!

Także posiadam tą Betkę ze stałą kolbą od jakichś 3-4 miesięcy. Większych problemów na razie nie napotkałem.

W moim egzemplażu Hop Up działa poprawnie, bateria starcza na około 2k kulek.

Na początku miałem też problem z wylatywaniem 2 kulek na pojedyńczym co teraz zdarza się już sporadycznie (przestrzelało się), oraz z selektorem ognia, który się poluzował. Dokręciłem go i jest ok, ale w wyniku tego zaślepka na śrubkę od niego leży na szafie bo zaczęła wypadać, no ale mi to nie przeszkadza :)

 

Magazynek podaje ładnie wszystkie kulki oczywiście dopóki może :D (bo zawsze te 20 kulek zostaje, no ale to normalne przy Hi-Cupach). Planuję wymianę na większy i zastanawiam się czy taki od P&J będzie pasował, a raczej czy będzie podawał kulki

http://taiwangun.com/?str=product&prId=226 450 kulek

albo

http://taiwangun.com/?str=product&prId=261 600 kulek

 

Z innych problemów to trochę poluzowała się kolba, zaczęła chodzić na boki, że tak powiem dzielić się na dwie części... dokręciłem zewnętrzne śrubki, trochę to dało, ale jeszcze się giba.

 

Raz wypierdaczyłem się na schodach i betka gruchnęła z impetem o nie... sprzęt sprawny nadal, a jedyna strata to wajcha przeładowywania zamka :P Co też nie bardzo mi przeszkadza... może jedynie wizualnie :P

 

Ostatnio zamontowałem do niego Otwarty kolimatorek z najniższej półki z allegro.pl :)

Jest super :D bardzo pomaga w celowaniu :)

 

Kolimator + Szyna kosztowały mnie 57zł razem z przesyłką.

 

Z zamontowaniem nie miałem problemu ponieważ, są już wywiercone dziury od przyrządów celowniczych w Becie, wystarczyło dobrać odpowiednie śrubki z nakrętkami z własnego asortymentu (te, które są dodawane do szyny są za duże i 1. trzeba by było wiercić dodatkowe otwory, 2. trzeba by było ściągnąć ciężarek spod pokrywy zamka bo te śrubki by nie weszły!) i przykręcić mocno :D

No a potem to tylko wykalibrować Kolimatorek :)

That's ALL :)

 

Daję troche fotek obecnego stanu mojego sprzętu :P :

 

img7299fg5.th.jpg

 

img7300fq1.th.jpg

 

img7303kc5.th.jpg

 

img7304pi4.th.jpg

 

img7306ip0.th.jpg

 

img7307ls6.th.jpg

 

img7308dp9.th.jpg

 

img7313bl3.th.jpg

 

img7314zq5.th.jpg

 

img7315wh0.th.jpg

 

Pozdro!

Ropson

Link to post
Share on other sites

Danielosw... Powiem Ci tak... Zwykle w magazynkach do AK wystarcza podcięcie jak na rysunku:

podciciemagaag2.th.png

Tak dopasowałem maga CA do Krinkowa i AK 74. Może będzie tak samo, a może od razu będzie pasował.

P.S. Przedtem pisałem coś do Ropsona, stąd ta pomyłka. Przepraszam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...