Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-14 Wood/Olive made by China


Recommended Posts

ok thx... Ej juz wiem co sie skopalo... to nie byl bezpiecznik ani odlaczony kabelek... To wina tego gownianego plastikowego czegos... co jak sie dusi spust to to coś łączy kabelki :-P nie wiem jak to sie zwie :-F Skleiłem to kropelką ale nie wiem czy to dlugo wytrzyma... A nie wiem ile nowe Coś kosztuje.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie kupisz kostki stykowej jeśli o to ci chodzi. Moja też popękała, próbowałem kleić, ale to nic nie dawało. Musiałem sam dorobić. W ogóle jest problem żeby dostać jakąkolwiek część do zespołu spustu. Ja w tej chwili szukam rozdzielacza ognia, Jest na WGC, ale niedostępny. Jeśli ktoś widział w innych sklepach to proszę o PW. Ja już przeszukałem wszystkie jakie znam.

Link to post
Share on other sites

Witam! mam pytanie - chce [mam] mieć tylko tryb semi [już selektora nie ma]. Jaką część powinienem już za zapas robić?

 

I jeszcze jedno - gdy naciskam na spust muszę go zawsze do końca dobić, żeby móc strzelać. Wiem że taki problem już występował - mógłby mi ktoś na rysunku zaznaczyć co i jak dużo mam w związku z tym zeszlifować?

 

Pozdrawiam Świr :-F

Edited by Świr
Link to post
Share on other sites

Tak tylko napomknę, że magi przyszły wczoraj i dziś z poczty odebrałem. Wykonane są w całości z plastiku, ale bardzo ładnie i dokładnie, tworzywo jest matowe. Na spodzie jest pokrętło odkręcalne, dzięki czemu można sprężynę wyciągnąć.

 

Co do kompatybilności to trzeba ściąć/zeszlifować 1,5mm tego zaczepu z tyłu, oraz delikatnie przetrzeć czubek tego języczka który blokuje kulki. Po tych zabiegach mag dobrze siedziw łożu.A tak wogóle to śmigają pięknie.

 

Panowie BisonPl i Bartek_86 przelali mi już należność, magi dla nich poszły już pocztą.

Czekam jeszcze na Galandisha, Arreisa i Szymona.

 

Tak bajdałej to całkiem możliwe że 1 lub 2 magi mi zostaną, tak że może się ktoś pokusić.

 

Problem z podwójną kulka rozwiązany definitywnie - gumce guardera sie jakieś kuku niewiadomo czemu zrobiło. WYmieniłem na Madbulla i wszystko gra.

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jednak ta gumke. Bo z tym to na prawdę cyrki potrafią wyjść. Przedwczoraj włożyłem gumke i dystanser madBulla, chodziło pięknie, karabin stał nieruszany do dziś. A dziś rano na zlocie pluł kulkami..... Niewiadomo co, skąd i jak ale sie jakoś tak się wzięło i zjeb..... :???:

 

Wymieniłem w warunkach polowych gumke hu na silikonową z takimże samym dystanserem i znów hula pięknie bez efektu 2 kulek!!!

 

Zmierzone na chrono dziś: 394 fps na 0,20g i 368 fps na 0,25g daja powody do radości, skupienie i zasięg bardzo dobre. Byłem dziś prawdziwym "kolcem w dupie" dla drużyny przeciwników :killer: .

 

Miałem okazję porównać z M14TM - lepiej wykonane to fakt, ciszej chodzi, ale zasięg Tm stock jest bidny w porównaniu do karta po przeróbach.

Link to post
Share on other sites

No to Ci ćwieka zadam Mendi, mi na samej precce 6.03 SRC 510mm i gumce HU Guardera pokazuje 350fps na 0,20 :killer: 320 na 0,25

 

Gdyby nie to że zazwyczaj ludzie ignorują moje strzały (daleko kule dolatują a ludzie nie czują...) to też bym się czuł jak ćwiek w tyłku ;f

 

PS. TM'ka może i lepiej wykonana ale z nakładem o połowie mniejszym (money) mam coś "lepsiejszego" :P

Link to post
Share on other sites

Znów mnie załamał m-14... Na ostatniej imprezie sobotnio-nocno-porannoniedzielnej zaczął sobie strzelac co któryś tam raz... Mniej więcej na 4-6 strzałów jedna kulka z lufy... na auto podobnie... Podjąłem decyzję: WYMIENIAM WSZYSTKO W ŚRODKU od szkieletu GB do chyba innej gumki HU niż guarderowska. Potrwa to trochę ale tym razem do czasu wymiany WSZYSTKIEGO nie zabieram go na żadną imprezę.

Link to post
Share on other sites

Ja wymieniłem w gb wszystko oprócz zębatek i szkieletu i silnika, wolałem odczekać 4 miesiące, wymienić co najważniejsze na wzmocnione. Dopiero teraz zabieram M14 na pierwszą strzelanke, a mam ją od stycznia. Jedyny problem, który jeszcze nie daje mi spokoju to gumka hu Guardera i ogólnie cała komora hopup, nie chce działać pokrętło podkręcania hopup; no i czeka mnie jeszcze troche piłowania przy lufie, bo wstawiłem precke dedykowaną dla M16 (550mm).

Link to post
Share on other sites

Napisze wam jak wygląda gearbox który jest wsadzony w mojej m14:)

Oczywiście wszystko wzmacniane i lepsze:D

-szkielet G&P

-łożyska kulkowe G&P

-zestaw cylindra Guardera(cylinder, głowica cylindra, tłok G&P , głowica tłoka, dysza)

-spręzyna m120 Mad Onion

-prowadnica guardera łożyskowana wzmacniana

-jedna zębatka super torque up pozostałe dwie stalowe xyz;)

-popychacz King Arms wzmacniony

, a więc stockowy został mi anti-reversal:P heh

Gearbox ma 420 fpsów, ale niejstety coś jest nie szczelne i ma tylko 330:/ no i te podwójne strzał na nich pewnie coś koło 200:( poprostu żenada nie wiem co jest jest tak i ja poprostu odpadam chyba wyśle to do krakmana:P

Link to post
Share on other sites

Gumka, gumka i jeszcze raz gumka plus jej ułożenie w komorze hu. Trzeba się z tym namęczyć. To to jest odpowiedzialne najczęściej za podwójną kulkę, oraz plucie i ogólne obniżanie fps. Pobaw się tym.

 

U mnie na m120MO jest 390fps.

 

Krynia dużo miałeś zabawy z wstawieniem gb wzmacnianego?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

krynia16 sprawdzałeś czy dysza pasuje do komory hu? bo może być tak, że trzeba by ją podszlifować. Ja miałem taki problem z komorą do ak jg (jedną z pierwszych, jeszcze wtedy plastikowy gb), wystarczyło tyko pilnikiem komorę lub dyszę potraktować pilniczkiem/papierem ściernym i pasowała do cymy.

 

pozdr

Edited by fidell
Link to post
Share on other sites
Gumka, gumka i jeszcze raz gumka plus jej ułożenie w komorze hu

 

Właśnie to najwięcej sprawia problemu, jeszcze jak się ma gumke Guardera, próbowałem już różnych kombinacji ułożenia i nic, wymontowałem dystanser - troche pomogło.

Link to post
Share on other sites

Zepsula (tzn odlamal sie kawaleczek takiego czegos :-P) mi sie kostka stykowa i nie wiem co zrobic... Probowalem to przykleic na "kroprlke" ale i tak po pierwszym strzale sie znowu zlamalo... POMOCY :wink: :cry:

Link to post
Share on other sites

w moim przypadku wygląda to tak [i zawsze się sprawdza]:

 

-za słabo dociśnięta komora hu do gb = podwójne strzały, plucie

-za mocno dociśnięta komora hu do gb = na 5 strzałów, poleci 1 kulka

-komora dociśnięta idealnie = miód cud i orzeszki :-F

 

:killer:

Link to post
Share on other sites

Ja uszczelniłem dość dobrze komore hop-up taśmą teflonową i nie dociskałem do końca komory do gb, jest dociśnięta tak jak w stocku. Nie było u mnie podwójnych kulek, za to cały czas mam problem z gumką Guardera, podkręca kulki nawet przy zerowym ustawieniu HU, chyba zamienie ją na stockową, bo z nią nie było wogóle problemów.

Link to post
Share on other sites

Mam dość nie typowy problem... Nie wiem jak to sie nazywa ale tam gdzie jest ta część do której są przylutowane 2 kable czerwone mam zwarcie. Wczoraj kiedy podłączyłem baterie normalnie do karabinu, karabin sam strzelił, usłyszałem takie syczenie jak by jakieś zwarcie. Rozkręciłem m14 i zauważyłem że syczy z miejsca wcześniej opisanego, po dotknięciu(dociśnięciu do obudowy GB) zaczeły przelatywać iskry po obudowie... wie ktoś jak naprawić to tak żeby już więcej nie było takiego zwarcia?

Link to post
Share on other sites

1. Rozłóż i wyczyść blaszki styku (zapewne są lekko nadspawane).

2. Zaizoluj dokładnie części metalowe taśmą izolacyjną.

3. Skręć styk i zaizoluj go całego.

4. Możesz też nakleić kawałek taśmy na gb, w miejscu gdzie przylega styk.

 

U mnie też na początku robił "iskrzącą choinkę" przy strzelaniu. Po izolce działa dobrze.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...