Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-14 Wood/Olive made by China


Recommended Posts

70 metrów zasięg z 470 fpsów..... hmm czy to znaczy że repliki mające 500-520 fpsów powinny mieć zasięg 80-90 metrów.. hmm albo ja żyję na innej planecie albo ktoś kto "mierzył" te 70 metrów miał jakąś gumową miarę.... Ludzie jak Was czytam to wychodzi na to że jak wsadzę do KARTa sprężynę M140 to będzie miał lepszy zasięg od Barretta VFC który na red gazie wyciska koło 900 Fpsów a zasięg ma marne 90-100 metrów... Wiecie co proponuję wszystkim którzy tak się zachwycają tą M-14 i jej osiągami wreszcie załatwić sobie porządną taśmę pomiarową, ustawić na 55 i 60 metrach cel wielkości A4 i zweryfikować "cudowny" zasieg. No chyba że zasieg skuteczny dla tej repliki to zasięg na którym udaje się trafić gdzieś w sylwetkę człowieka... pędzącego na koniu... Skoro mój M6 ma jakieś 420 fpsów i skuteczny zasięg około 50-55 metrów to możecie sobie pisać co chcecie ale nie uwierze w M-14 KARTa ze spręzyną M120 i 470 fpsami ze skutecznym zasięgiem 70m.

 

Jeżeli ktoś ma ochotę to dysponuję profesjonalnym sprzetem pomiarowym i jestem otwarty na propozycję weryfikacji zasięgu. Panowie na kroki to sobie możecie mierzyć niestety ale będzie się to miało nijak do rzeczywistości...

Link to post
Share on other sites
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiesz ja nie twierdze że to prawda tylko cytuje co koles mowil ale niech bedzie ze i na 420 fps ten Kart ma zasieg 55 metrow. To owszem moze i TM tez ma taki zasieg przed tuningiem ale ma o 120 fps mniej i nie powiesz mi ze nie widac przez to roznicy bo jesli TM'ka ma ok. 290 fps to po 30 metrze ta kulke mozna spokojnie ominac a przy 420 fps juz tak latwo ci nie pojdzie.

Link to post
Share on other sites

ale prędkośc kulki nie tylko zależy od fpsów, żeby nie było efektu matrixa hop-up musi dobrze podkrecac kulki co tm potrafi a kart nie:P i jakoś z mojego karta kulki się wlokły z porównaniem do tego tm???:) więc jak zmienicie hop-up na ten marui to macie naprawde niezłą giwere póki co możecie sobie jednak tylko pomażyc bo nie produkują hop-upów do m14:/ sam chciałem kupic i nawet na wgc nie ma:D więc jeśli nie tam to nigdzie

Link to post
Share on other sites

ale prędkośc kulki nie tylko zależy od fpsów, żeby nie było efektu matrixa hop-up musi dobrze podkrecac kulki co tm potrafi a kart nie:P i jakoś z mojego karta kulki się wlokły z porównaniem do tego tm???:) więc jak zmienicie hop-up na ten marui to macie naprawde niezłą giwere póki co możecie sobie jednak tylko pomażyc bo nie produkują hop-upów do m14:/ sam chciałem kupic i nawet na wgc nie ma:D więc jeśli nie tam to nigdzie

 

chodzi ci o sama gumke czy komore tez??bo podobno wystarczy wymienic gumke

Edited by PeCeT
Link to post
Share on other sites

Fpsy w gaziakach to co innego niż fpsy w elektrykach ?? Hmm wg mnie nie mierzy się fpsów w gaziaku ani w elektryku tylko w powietrzu za lufą repliki. A tu akurat ani GB ani gaz nie robią różnicy. skoro M82 ma 560 fpsów i zasięg 100-110 metrów to szczerze zaczynam się nad prawdziwością tych danych zastanawiac. chyba że te 560 fpsów było mierzone na kulkach 0.33g ale w takim razie ile ma na 0.2 ?? też 560 ??

 

Może inaczej Maxavelli podaj mi przykład innej repliki niż tewn "cudowny" M82 która na kulkach 0.2g ma 560 fpsów i zasięg choćby z przedziału 80-90 metrów ?? Uwierzę w zasięg 70 metrów przy 470 fpsach M-14 ale chyba tylko wtedy jeżeli ta prędkość była zmierzona na kulkach 0.3-0.33g.

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem czy replika z 560fps jest taka cudowna...... Gdyby tak dostać z niej kulke w policzek i zostać z przepiękną dziurką, a może nawet i bez ząbka jakiegoś, to jeszcze mniej cudowny by mi sie ten karabinek cudowny wydawał.

 

Według mnie 450fps (MAX.) w elektryku( i lekko powyżej 500FPs dla snajperów z wyobraźnią) na kulkach 0,20g, do tego używać cięższych kulek nieco i mieć zasięg skuteczny 55-60m to bardzo przyzwoicie.

 

Jak komuś mało to niech sobie wiatrówkę kupi !

 

Dla mnie te ogromne odległości są też trochę naciągane, może i replika niesie na te 70-80m, ale kulke można juz wtedy w czapkę złapać, a przy trafieniu to jej nawet nie czuć.... WIęc po co takie odległości podawać ? Moim zdaniem liczy się strzał skuteczny - czyt. celny i odczuwalny, np. w korpus lub tradycyjną kartke A4.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Fpsy w gaziakach to co innego niż fpsy w elektrykach ?? Hmm wg mnie nie mierzy się fpsów w gaziaku ani w elektryku tylko w powietrzu za lufą repliki. A tu akurat ani GB ani gaz nie robią różnicy. skoro M82 ma 560 fpsów i zasięg 100-110 metrów to szczerze zaczynam się nad prawdziwością tych danych zastanawiac. chyba że te 560 fpsów było mierzone na kulkach 0.33g ale w takim razie ile ma na 0.2 ?? też 560 ??

 

Nie jestem teoretykiem. Do niedawna myslalem matematyka sadzac ze 2 giwery o identycznej wartosci FPS wykreconej na chrono beda identyczne pod wzgledem osiagow. Tak jednak nie jest - wierze w to co widze... Nie zamierzam Cie przekonywac - jesli chcesz, to dalej wierz w matematyke. Ja wierze w powietrze. Sprezone. W powietrze, a nie w gaz ;-)...

 

Może inaczej Maxavelli podaj mi przykład innej repliki niż tewn "cudowny" M82 która na kulkach 0.2g ma 560 fpsów i zasięg choćby z przedziału 80-90 metrów ??

 

Na skute powyzszego - nie zamierzam ;-)...

Link to post
Share on other sites

Nie znajdziesz maxawelli a nie dlatego że ja pisze bzdury tylko dlatego że na tak lekkich kulkach nie da się skutecznie strzelić na 60 metrów a co dopiero na 80... Dlatego nie pieprz mi o M82 który swoje 560 fpsów ma zmierzone na minimum 0.3g kulkach. Jak się to przeniesie na fpsy na kulkach 0.2 ?? ja stawiam na minimum okolice 700 fpsów jeżeli nie duużo więcej. Więc racz porównać M-14 czy inną replikę do takiego M82 na tych samych kulkach OK ??. Skoro wierzxysz w sprężone powietrze to Twój problem ja wierze w matematykę, fizykę i AERODYNAMIKĘ+MECHANIKĘ PŁYNÓW (te ostatnie terminy właśnie zawieraja w sobie pracę min sprężonego powietrza. Tak więc zanim zaczniesz pisac że dwie repliki mające po 450 fpsów mają zasięg skuteczny różny o 20 metrów to sorka ale radze się zastanowić.

Link to post
Share on other sites

Dobra, nei doczytalem ze pisales o kulkach 0,2g. Ale fakt jest faktem - wartosc FPS mierzy sie na 0,2g (zawsze!) wiec Barret ma swoje 560, zas pomiar zasiegu - na kulkach najlepszych dla danej repliki (nie wiem czego uzywa Konar - zapewne 0,36 lub 0,43). Poza tym nie zamierzam tego bronic, bo nei mam w tym zadnego interesu. Przytaczam slowa samego wlasciciela wiec nie wiem w czym problem...

 

A co do dwoch replik o identycznej wartosci FPS i roznych zasiegach - jak najbardizej mozliwe. O lepszych HU i preclufach zapewne slyszales... ;-)

Link to post
Share on other sites

Drakeus replika 550 wymiana zębatek, łożysk, cylindra, tłoka, sprężyny, prowadnicy, lufy, magazynka, silnika (zaczynają się gdzie niegdzie problemy) itp i już masz lekko do tych 550 jakies 600-700 czyli 1100-1200 a tyle kosztuje stock TM + lufa jakieś 130-170. Więc daje do myślenia.. HopUpa niestety TMowskiego nie pobijesz żadnym innym...

Link to post
Share on other sites

Ffox może wróć do początku tego tematu i przeczytaj wszystko co napisałem o tej replice co ??

 

Nie mój problem że nie rozumiesz pewnych podstawowych rzeczy. Nie żałuję zakupu KARTa, Nie uważam go za szajs (pod warunkiem że wymieni się w nim wszystko co tylko możliwe i potraktuje się go jako "opakowanie") Ale mam na tyle rozumu żeby nie porórwnywać go do TokyoMarui bo potrafię obiektywnie na pewne rzeczy spojrzeć. Wiem że niektórym może się to wydawać dziwne że nie chwalę swojego ponad wszystko. Ale niestety za 550 PLNów plus drugie tyle w upgrade nie przegonisz jakości TM.

 

Jak masz problem z obiektywnym porównaniem czegoś co posiadasz z czymś o czym tylko słyszałeś to nie mój problem. Nadal twierdzę i będę twierdził że KART jest dobrym wyjściem dla lubiących grzebać i tych którzy zakładają od początku przeróbki. Ale też nigdy nie powiem że jest lepszy od TMowego M-14 bo niestety nie jest.

 

PeCeT http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=749

sprawdź cenę

i tu: http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1237

Link to post
Share on other sites

To co pisałem o "budowie" i różnicach we niej w stosunku do TMa to sprawa "konstrukcji" która ma się ni jak do jakości i osiągów. To że GB wygląda prawie tak samo, że ma większe zębatki i to jest plusem, że ma inaczej w zasadzie tylko poprowadzone okablowanie i inną "rurę gazową" to nie jest ocena zasięgu, jakości, niezawodności i pewności.

 

Nadal widzę że się nie rozumiemy...

Link to post
Share on other sites

Panowie po co sie klocic !

Kazdy ma inne zdanie !

Przez to swiat jest "bardziej kolorowy" :-F

A moze i nie !?

W kazdym razie jest tu 17 stron odnosnie upa M14 karta a tak naprawde moze jakies 3

Reszta to jakies przekonywania do racji wyzszosci TM nad KArtem !

Jak juz napisalem wczesniej a po mnie widze ze ludzie jeszcze to potwierdzaja :

JAK KTOS MA KASE I CHCE BAZOWY NR SERYJNY ORAZ OZNACENIA PRODUCENTA ORGINALU prosze bardzo !

Ja jestem zadowolony z mojego M14 !

Wiadomo gdyby byla kasuczi kupilbym "leszpa" ( czytaj G&G albo TM ) M14 !

 

A co do tuningu !?

Moze w koncu ktos napisze cos sensownego !

 

PS. Ja osobiscie prosze o pomoc w rozlozeniu M14 KARTA ! ( Moze jakas instrukcja )

Ta ktora jest na zdjeciach mam. Chodzi mi o poczatek - CZYLI JAK WYDLUBAC GEARa

Wyjasniam ze sam 1 raz cosik rozkladam bo kumpla ktory zazwyczaj to robil nie ma

w kraju! ( ZAROBAS :-F )

 

AAA!

Wszelkie porady prosze kierowac na PW !

Dziekuje ! :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
ps. Co musiał bym jeszcze sobie sprawić żeby mi sie nic nie spyneło zakładając taką spr http://asgshop.pl/produkt.php?id=300 ? Jeśli możecie to dajcie jakieś linki, bo na tuningu sie nie znam teeth.gif

 

Uszczelnić, czyli zamontować zestaw cylindra oraz prowadnice sprężyny, poprawi to osiągi oraz trwałość szkieletu. Jest wszystko o tym w tym temacie.

 

JAK KTOS MA KASE I CHCE BAZOWY NR SERYJNY ORAZ OZNACENIA PRODUCENTA ORGINALU prosze bardzo !

 

Zgadzam się. Thor ma racje i ffox też, ale tak jak było powiedziane - poczekajmy jakiś czas i wtedy oceńmy co lepsze i co się bardziej opłacało. Teraz nie ma co nad tym dyskutować.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...