Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-14 Wood/Olive made by China


Recommended Posts

  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zamieszczam 2 zdięcia:

 

70eeb839c933c347m.jpg prowadnica v.3

 

7c2f7bdf7427d49dm.jpg prowadnica v.7 (jak np. w moim kart)

 

Różnice w zaczepach widać od razu. Widać również możliwość przeróbki (szlif).

Fatk, OLO pisał że do AGM prowadnica v.3 pasuje, ale nie oznacza to że gb jest v.3, może tylko wycięcia na te zaczepy są szersze i tyle.

Link to post
Share on other sites

A tak bajdałej, to ktoś pytał niedawno jak kolbe olive wyczyścic do malowania. Trzeba użyć papierów wodnych 250 i 500. Do malowania użyłem farb zakupionych na allegro - olive i czarnej.

 

Tak wygląda kolba przygotowana do malowania:

54ba971569ff577dm.jpg,2c5b608a2b28582fm.jpg

 

Tak wygląda po malowaniu:

c563e92f1bf982f2m.jpg,fa5ce4671f717088m.jpg,0258eb2338c716d2m.jpg

 

Wybaczcie jakość zdięć, robiłęm je telefonem, a że było ciemnawo więc musiałem rozjaśniać. Jak dorwe dobrą cyfrówke to coś lepszego pstrykne.

 

Sorki że 2 pasty, ale w jednym nie pszeszło.

 

A tak wygląda złożona całość:

99e153e2899bd740m.jpg,0e373288e9a1769fm.jpg,5938a73bed07cd84m.jpg,87be8b11769d4077m.jpg,04da25e2814df96em.jpg,99f51e19d8a3036cm.jpg

Link to post
Share on other sites

Używłem dokładnie takich farb, do których linki podał Paton.

Faktycznie można uzyskac różne fajne odcienie, zależnie od tego ile warstw poszczególnej farby nałożysz. Co ciekawe olive przy malowaniu jest dosłownie żółta, ale później ślicznie ciemnieje. Farbe najlepiej kłaść delikatnie "mgiełką" i kryć 2-3 razy, żeby uzyskać dobry kolor. Nie ma wtedy mowy o zaciekach.

 

Co więcej, zrobiłem małe kuku przy malowaniu, wydaje mi się że za szybko kładłem pasy czarne co spowodowało, że zrobiły się takie jakby pęknięcia farby. Na początku chciałem poczekać aż wyschnie, zedrzeć i malować jeszcze raz, ale po wyschnięciu okazało się, że zrobiła się z tych pęknięć bardzo fajna faktura, która bardzo dobrze się maskuje i komponuje z całością. Dodatkowo te "popękane" miejsca są szorstkie w dotyku, przez co lepiej się trzyma karabin... a z lunetą i bipodem waży swoje podan 4 kg....

 

Nie wiem jeszcze jak będzie się sprawowała ta farba, poprzednia się ścierała w spoconych rękach. Na pewno było w tym sporo winy braku wcześniejszego dokładnego zdarcia tej gumy z kolby i porządnego zmatowienia. Po 2 strzelankach będę mógł powiedzieć coś o wytrzymałości tych skandynawskich.

 

Postaram się jak najszybciej pstryknąć zdięcia lepsze. Paton masz może cyfróweczke?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Drakeus, niestety człowiek który ma na siebie zamawiać, gdzieś wyjechał czasowo, dlatego zamówienie stoi.

Ale nie bój żaby, co się odwlecze to nie uciecze. Jak ruszy to dam znać.

 

A dla pana GłębokiegoPrzełyku SZACUKEN, za zgubienie pokrętła - niby niemożliwe ale dał rade :twisted:

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

A ja znowu z kostka stykowa... :lol:

 

Mam zdjęcie, slabe (bo kostka jest mala, a mam malego zooma) ale roche widac...

 

p5310064qb7.jpg

 

Mam nadzieje ze wiecie jak to naprawic...

 

Używalem juz "Kropelki" i kleju modelarskiego do plastiku... odpada po pierwszym strzale... Myslalem zeby "wyżezbic" małą wnęke i zastąpic to jakims "patyczkiem" np metalowym, szerszym...

 

Offtopic: Moj kolega kupil M14 AGM, testowal go juz ktos? bo moge z porównac Karta z AGM :-F (jak naprawie kostke...)

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

Z tą kostką miałem identyczny problem. Klejenie nic nie daje, ja połączyłem to na gorąco cienkim gwoździkiem. Jak mi się uda to zrobie zdjęcie. Wystrzeliłem juz na tym ponad 100 kulek i połączenie jest nadal mocne.

Link to post
Share on other sites

Goracym drucikiem... no postaram sie, ale nie wiem czy mi sie uda...

 

poza tym 100kulek to nie jest za duzo ;)

 

Moze zrobie to gorącym gwozdzikiem i zabespiecze izolatka czy czyms...

 

Milo by bylo gdybys wsadzil fote :-F

Link to post
Share on other sites

@KOT

 

Fotka kostki:

th_25074_IMG_2661_122_1192lo.JPG

W miejscu gdzie jest czerwona kreska wtopiłem gwoździk, później całość owinąłem nitką (to coś brązowe) i zalałem klejem. Bez nitki ten cycek odłamał się po 3 strzałach. Tylko nie przesadz z nawijaniem, bo kostka nie bedzie się przesuwać. Co do 100 wystrzelonych kulek. Na razie kostka była testowana na jednej strzelance i pewnie jeszcze kilka wytrzymie. Jak na razie nie widać żeby znowu miała się połamać.

Link to post
Share on other sites

To bedzie trudne...

Ale nie rozumiem jednego, ty gorącym gwożdzikiem stopiles plastik, zeby polaczyc to coś czy "wtopiles" gwoznik? (nie wiem o co chodzi z tym wtopieniem :P)

Polac to pózniej "kropelką"?

 

PS No jesli to odpadnie to juz chyba nie naprawisz :wink: :poddanie:

Link to post
Share on other sites
Ja to zrobiłem inaczej. Musisz znaleźć albo kupić gwóźdź lub też igłę o grubości nie większej jak 1mm. Obcinasz ostre końce i dopasowujesz długość. Później chwytasz ten obcięty kawałek kombinerkami i idziesz pod kuchenkę gazową razem z GB. Nagrzewasz pręcik nad ogniem i powoli wtapiasz go w miejsce ułamanego bolca. Robisz to aż wytopisz otwór na wylot kiedy do tego dojdzie wsadzadzasz ten kawałek gwoździa w otwór i zalewasz z góry klejem (ja użyłem super glu) i to już właściwie koniec. Składasz wszystko i zakładasz sprężynkę. Jest jeszcze jedna czynność, którą trzeba zrobić przed wtopieniem bolca. Musisz na nim zrobić jakiś mały dołeczek żeby sprężyna się nie ześlizgiwała. U mnie mp5 chodzi już rok i nic nie puściło.

 

To mi powiedzal pewien znawca :D chyba tak zrobie, tylko ze to jest przepis na kostke stykowa do mp5, do m14 chyba bedzie latwiej :-F

Edited by K0T
Link to post
Share on other sites

A na przykład dla tego, że ta guarderowska z zestawów była faktycznie za krótka i za gruba (szlifowanie nic nie dało). Za to ta na specshopie wydaje się bardzo podobna do stockowej z Karta - ma przewężenie.

 

Sęk w tym że najlepiej byłoby wziąść stock dysze i przejść się do Specshopu, poobzierać. Niestety ja mam za daleko .... :???:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...