Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M-14 Wood/Olive made by China


Recommended Posts

Karabin wrócił od Krakmanów.

Nie wiem co oni z nim zrobili, ale kultura pracy wzrosła, brak podwójnych strzałów i wszystkie ubytki (śrubki, złączenia, luzy) zostały naprawione!!! Wielki plus dla serwisu!

 

A kazałem zamontować tylko lufę 6.03mm SRC :D

Powiem tak - w środę porobię testy zasięgowe i skupieniowe i naskrobie coś-niecoś.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 881
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Uszczelnić, czyli zamontować zestaw cylindra oraz prowadnice sprężyny, poprawi to osiągi oraz trwałość szkieletu. Jest wszystko o tym w tym temacie.

 

mógł byś podać linki? zastanawiam sie czy jak już tuningować to ze spręzyną m120 :mrgreen: . myślałem nad głowicą tłoka/cylindra ( co tam trzeba wymienić?), prowadnicą i łożyskami. Tylko nie wiem które te części, i chciał bym abyś podał linki.

ps. najlepiej zeby te części były tanie ale wytrzymałe na taki tuning. I jeszcze jaką batke do tego kupić?

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

meczet, niżej masz przykłady co można (trzeba) wymienić:

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=971

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=623

To podstawowe części, które musisz wymienić w celu wzmocnienia szkieletu i poprawy osiągów. Na Twoim miejscu zainwestowałbym jeszcze w prec lufe, łożyska kulkowe no i gumke hopup oczywiście.

Wszystko na ten temat masz w tym temacie tak jak już pisałem i damys wspomniał, więc poszukaj i więcej się dowiesz.

Do M120 baterie wymień na 9.6V firma do wyboru, polecam Intelecta - tanie i dobre.

Link to post
Share on other sites

Tak czytam tego topa... i z tego co piszecie to ten karabin to można potraktować jako całkiem ładne body(w które dopiero trzeba wsadzić jakieś konkretne podzespoły), bo wewnątrz to jest taka kaszana że głowa mała...

 

Osobiście nie widze najmniejszego sensu żeby kupować to i wymieniać wszystko, żeby w końcu wyszła cena równa TM'owi. Niektórzy piszą że to karabin dla lubiących majsterkować ;), tylko niech mi sie tu zgłosi ktoś kto lubi majsterkować, i patrzeć na swój piękny karabin jak leży w warsztacie i czeka na wnętrzności ;).

 

Pozdro.

Edited by misza128
Link to post
Share on other sites

Masz racje nikt nie lubi !

Ale dla niektorych ludzi to byla jedyna mozliwosc zeby kupic M14 !

( mam na mysli miedzy innymi siebie )

Co wiecej przeciez nie musi lezec czekajac na czesci !

Mozna banglac ze stockowego na poczatek !

No chyba ze ktos na dziendobry musi miec 6000 fps !

Pozdrowionka

Link to post
Share on other sites

Dlatego też napisałem w temacie o tuningu. Piszą tu ludzie którzy kupują ten karabin i przerabiają go (przy ograniczonej ilości części zamiennych) żeby dojść do poziomu TM'a.

 

Osobiście gdybym był tak zakochany w M14, też bym to kupił, tyle że zastanowił bym się 15 razy ze względu na to że niestety trzeba w nim grzebać.

 

Natomiast kupno karabinu z założeniem z góry że będzie wymieniane wszystko co sie da w środku ? Jakoś wolałbym niezawodność TM'a z 300 fps'ami, niż jakieś chińskie M14 z 380. Przy porównaniu tych karabinów... co sie pierwsze popsuje ? ;) A potem znowu grzebanie ... i tak w kółko. A lekko zwiększony zasięg raczej mi niezawodności TM'a nie zrekompensuje.

Edited by misza128
Link to post
Share on other sites

Misza wszystko zależy tak naprawdę od jednej decyzji: Chcę M-14 czy chce M-21. Jezeli M-14 to faktycznie nic nie przebije TMa czy G&G i tej tezy będę bronił żaden "modyfikowany" KART nie da tego co te dwie firmy. Ale.. jezeli chcesz M-21 tu już sprawa wygląda inaczej. TM czy G&G nie daje namiastki poza wyglądem (za słabe osiągi) KART dokładnie tak samo ale jest tańszą bazą do wystartowania w kierunku zasięgu powiedzmy 70m i odpowiednego skupienia. Docelowo to samo trzeba wsadzić w KARTa jak i w TM/G&G żeby osiągnąć takie wyniki. Więc w takim przypadku taniej wychodzi KART (co prawda nadal w pewnych aspektach nie dorównuje TM czy G&G)

 

Więc albo M-14 albo M-21 i wtedy zaczyna się wyłaniać sens z zakupu KARTa (ale gdybym miał kase to i tak woląłbym TMa/G&G i w niego pchac dalej bebechy żeby osiągnąć cel.

Link to post
Share on other sites

Tak jak mowisz Thor_! :uśmiech:

Jesli chcesz M21 tak jak np ja bo nie strzelam na ciaglym ( no moze czasami :-F )

to "lepsza baza" (czytaj tanisza ) jest KART !

Ale jak zdazylismy zauwazyc - kazdy na swoj sposob - nigdy to nie bedzie TM czy G&G !

Ale najpierw trzeba miec kasuczi - pozniej ma sie TM-a lub G&G! ;-)

Link to post
Share on other sites

Czytam od dłuższego czasu ten topic i zastanawiam sie co Wy w ogóle oczekujecie od ceny 540zł? Jest to jak wiadomo Chińszczyzna, ale ta dla porównania z jakimis AEG jak steyer czy mp5 wygląda bosko, To chyba najlepiej wykonany chinol jakiego widzialem, po za tym jego lufa jest na tyle długa ze można naprawde trafić tam gdzie sie celuje, jest zupełnie dobrym gnacikiem. Ogolnie stan techniczny na początku nie jest aż taki masakryczny jak niektórzy opisują, to trzeba porównać jakosciowo do swojej kategorii, a nie wylatywać z G&G bo to przecież inna klasa która przewyższała zawsze chińczyków. Jak na poczaktu było opisywane że te M14 jest tylko do tuningu, bo na stocku daleko sie nie zajedzie, chociaz na upartego to można z tym żyć w zgodzie, jestem zadowolony ze zamienilem G36C TM na M14 KART, mówcie co chcecie ale to naprawde udana inwestycja ten M14 KART.

Nierozumiem tego pojęcia w tych FPS i Zasięgach, tak jak by ASG nie było zabawą juz, a tylko jakims wyścigiem mocy. Z czasem FPSy giną kiedy sie przekroczy 450fps kończy sie zabawa i zaczynają sie dopiero problemy z ciągłymi usterkami.

Wracając do sprawy tuningu, mógł by ktoś sprecyzować dokladniej co należy wymienić do springa M120/M120s bo z tego co widze to tylko ten zestawik FTK którego trzeba polerować i niewolno ucinać, co do zestawów mam pewne uprzedzenia, a wiec pytam ale prosto, czy w końcu ta prowadnica sprężyny moze byc od v.3 jak tu ktos pisal czy MUSI być v.7?

Czy zestaw cylindra itp. maja być v.7 czy moga byc dosyć luźno i wchodza v.2 i v.3 ?

Mam zamiar go stuningowac, a nadal nie jestem pewien kosztów, uszczelnianie to wiadomo podstawa, ale jak was czytam to ciągle są rózne odpowiedzi jak by to były zupełnie inne firmy.

 

Wiadomo z tego M14 idzie idealnie zrobić M21, a ja mam i tak zrobić z niego inna. W każym razie to moze byc tylko snajperka bo do budynków sie z tym nie wejdzie na bank. W ogóle zastanawia mnie tylko to że Thor podsumował to tak 420fps Karta to i tak gorzej niż 300fps TM, dobrze myśle czy sie pogubiłem? Jeżeli tak to prosze wytłumacz mi dlaczego gorzej? kulka leci zbyt powoli? Tor jest krótszy? Mniej celna? Moze zasieg i tak zbyt mały?. W każdym razie Ktoś sie orientuje jaki silnik jest montowny do M14 TM czy M14 G&G?

Link to post
Share on other sites

Ciężko mi powiedzieć czy prowadnica z innego gearboxa podejdzie, o ile będzie miała podobne wymiary (50mm wysokosci x 25mm rozstaw zaczepów x 3mm szerokość zaczepów) to powinna pasować. Z tego co widzę na zdięciach prowadnic, w różnych wersjach gearboxa są właśnie równe te zaczepy. Zawsze możesz wziąść prowadnice z v.3 i szlifować zaczepy (na zdięciu są szersze niż w v.7). U siebie założyłem guarderowską dedykowaną do M14.

 

Zestaw cylindra załozyłem również guarder, ten za 199zet z ASGshop. Cylinder jest za długi o 2mm w porównaniu do stockowego, ale jak już pisano: wystarczy potrzeć ok.15 min cylindrem po drobnym papierze ściernym. Po zeszlifowaniu Nie zauważyłem żadnym odłupań na cylindrze. Pasuje jak ulał.

 

Ogólnie stockowe częsci M14 kart przy wzmocnionych wyglądanją bardzo krucho i bidnie. Stockowa spręzyna jest miekka, bałbem się włożyć w stock spręzyne M120 - podejrzewam że głowice trafiłoby po kilku strzałach.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Niestety ale jak widze To ten zestaw za 199zł Jest Konieczny

Prowadnica sprezyny najlepsza v.7 dedykowana bo moga być problemy ( a lepiej ich nie mieć bo to wyjątkowo denerwuje, tym bardziej ze coś skrobane potem ma zazwyczaj skróconą żywotność)

A Powiedz jak sie patrze na ta glowice tłoka to z testów widzialem ze nie jest najwyższej klasy, ale co sie spodziewać po takiej cenie.

Noatabene to z tym zestawem i tak wychodzi taniej, a jeżeli wszyscy go kupują i doradzaja to sie jednak przekonam, chociaż i tak to wyglada marnie jak ma tam być m120.

 

A stock zazwyczaj przy wzmocnionym wypada slabo, no a przy chinskich wyglądaja jka zabawki. Ale to zupełna norma przy takich broniach. Własciwie nie boje sie tuningowac mocno tego M14 bo nie taka strata jak by przy tuningu TM, co oczywiscie nie oznacza ze można go zajechac bo to bylo by idiotyczne.

 

W każdym razie przedstawie swój plan tuningu:

Gumka HU Silikon 30zł

Prec lufa 509mm [DeepFire] 112zł

Zestawik FTK [Guarder] 199zł

Prowadnica sprężyny 79zł

Sprężyna M120 49zł

Bateria [Conrad]lub[KAN] (tniemy koszta) 69zł

Zębatki zostawie raczej do pewnego czasu.

W Sumie: 538zł

 

Przewiduje an ten stan ~410FPS.

(Dawno nie czułem tak kieszeni...)

 

Jasno i wyraźnie, czy są jakieś zastrzezenia?

Link to post
Share on other sites

Polecam Ci lufę 6.03 SRC za 155zł - jest na prawdę dobra (wbrew różnym opiniom) i na prawdę daje radę. Thor niech pisze co chce - ja z Gumką HU, preclufą SRC mam zasięg TAKI sam jak TM, tylko kulka leci szybciej. Testowane i nikt mi nie wciśnie kitu że stockowe TM jest lepsze od tuningowanego KART'a.

A co do baterii - polecam 8,4V RC Sanyo, warto wydać te 145zł ;)

Co do silnika - zdarza mu się zachłysnąć. Wczoraj na manewrach przy dłuższej wymianie ognia krztusił się - i nie znam powodu. Wymiana? Owszem, ale tylko jeśli będzie to się powtarzało.

Link to post
Share on other sites

No niestety ale chce pociać koszta, a więc nie zaszaleje z tuningiem przesadnie, chce wydac jak naj mniej, ale w granicach rozsądku, czyli tak bym nie załował że szkoda mi było pieniędzy, najgorsze jest to że trzeba wymienic wszystko na raz aby nic sie nie popsuło doszczetnie. Przerabiam M14, i pare części będe sprzedawał, takich jak np. tłumik ognia czy magazynek hi-cap.

 

Apropos podwójnej kulki, jak kupiłem tak niemialem tego, magazynek podkręca w miare przyzwoicie, nie spodziewalem sie aż takiego szajsu z tym magazynkiem ale nie jest najgorzej. Akumulator to już śmiech, mikroprocesorową najwygodniej (aczkolwiek wiem ze podobno troszke szkodzi) za to tej małej, żółtej baterii mi niezbyt szkoda, mam zamiar zakupic Conrada bo tanie, sprawdzone i przyzwoity stosunek jakości do ceny, wazne aby nie marzła przesadnie. A bateria tylko i wylącznie 9,6V jak miałem w moim G36C batkle 10,8V 2500mha tak niemoge życ z tą marną 8,4V.

 

I rozumiem Drakeus ze masz tylko Preclufe, gumke, baterie i osiagi te same jak stock TM? Bo wtedy rozumiem w którym momencie tuning KARTA nabiera sensu. Jeżlei miał bym mieć jak wcześniej było napisane 410fps i porównywac sie do stocka 300fps, to zastanawiałem się o co tutaj chodzi, jak byśmy tak dążyli dalej to KART by mial 600fps i strzelał tak samo jak TM mający 500fps, wiem ze to spekulacje ale absurd taki sam, można odebrać ze tuning karta to i tak "syzyfowa praca" której efekty będa marne.

 

Aha i pewne pytanie, czy majac te upragnione ~410/420 FPS kulka nadal nie jest taka szybka? Bo po strzelance (stock) to ciekawe że kulka leci powoli ale celnie, wcześniej spotkałem tez sie z tym efektem ale nie w takim stopniu.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci że przy 350 fps'ach kulka leci już przyzwoicie szybko - myślę że te 420 będzie optymalne. TM'ka wali tak piknie ze względu na HU - tylko nie wiem czy gumkę czy komorę, Bóg jeden i Japońce wie - a u mnie teraz wali praktycznie tak samo (zasięg) ale KART jest celniejszy, skupienie również.

Heh co do baterii to mam stockową ;) Opinię 8,4v RC opieram na doświadczeniach kolegi, który ją posiada. Ciągnie bardzo dobrze :)

Stockowa bateria to bieda, najlepiej od razu ją wymienić.

Yyy a co do popsucia - przemieliłem około 4k kulek i jeszcze nic nie padło. Problemy były na auto - jak pisałem wcześniej - i karabin się krztusił. Trzeba było odczekać 2-3 sekundy i karabin się "rozruszał" na nowo. Nie wiem czy to wina baterii czy silnika, a może okablowania? Nie jestem w stanie powiedzieć.

Tak na czerwiec planuję ten zestaw cylindra i tłoka + łożyska + bateria + prowadnica spr., okablowanie i jeśli zostanie coś pieniędzy (o ile je uzbieram) to jeszcze dołożę m110. M120 nie ryzykuję ;) Może kiedyś ale za bardzo ten karabin lubię :mrgreen:

Edited by Drakeus
Link to post
Share on other sites

Gadacie ludzie..

"Nie pomoże lufa Kruppa, kiedy strzelec dupa..."

 

Mam stocka, wymieniłem tylko prezerwatywe na silikon, strzelam na 0.28 / 0.3 i trafiam..

 

Dla mnie wymiana sprężyny, to ostatnia rzecz, którą możemy sobie zaoferować...

 

;-)

Link to post
Share on other sites

Z porównywaniem KARTa do TMa jak już wcześniej napisałem poczekam jakieś 10 miesięcy....

 

Co do baterii nic poniżej 9.6 nie bedzie w stani eobsłużyć spręzyny m120.

 

Świr zgoda że trafiasz... ale na jaką odległość i w jak szybko poruszający sie cel ?? Bo co innego strzelac sobie do tarczy a co innego do celu który może się zatrzymać, ruszyć, zmienić kierunek czy prędkośc. Wtedy niestety stockowe osiągi starczają ale na strzal do max 20 metrów.

 

Panowie jeszcze jedno ale: Zauważcie że to co wychwalacie to tylko opakowanie by KART a reszta to Guarder, Hurricane, DeepFire, Systema, itd.... więc co porównujemy do TM ?? KARTA czy tylko ładne opakowanie ?? Za te 10 miesięcy zadam Panom którzy wymienili sprężyny i reszte bebechów o to jak się trzyma kupy szkielet GB, Czy lożyska nie "zmalały" w otworach i nie trzeba pakowac o rozmiar większych. Wtedy porozmawiamy o jakości i cenie za TM/G&G i KARTa.

Link to post
Share on other sites

Thor- ale cos odczuwam ze czakasz aż sie ktos wtopi z tuningiem aby był smiech tak? Bo to troszke niemiłe.

No ale jak pisałem nie porównuje sie tych klasy broni, to jak porównac realny Pistolet Maszynowy do Karabinu, lub porównać Karabin maszynowy do broni wielokalibrowej.

Należy raczje porównac to cenowo, czyli ja to widze w ten sposób:

Zakup KART i tuning aby osiągnał cene 1200zł (jak TM) i porównać osiągi obu, jeżeli wynik będzie po stronie KART to niemamy czego załować, jeżeli TM to mamy wiele pieniążków w BŁOTO! Bo niemma trademark czy zewnętrznej precyzji wykonania, a tylko stuningowane coś co i tak nie było tego zbytnio warte.

Szkoda ze niemam styczności z innym M14 jak mój KART, ale poczekam na wasze obiektywne opinnie tutaj na forum.

 

Zgodze się z tobą thor pod tym wzzgledem ze jek mamy kupić bron z zamiarem jej przerobienia na coś innego to wybierzemy opcje która jest bardziej tania, ze względów oczywistych, jak kolejne pieniądze na modernizacje czy to że TM/G&G jest najlepiej wykonane samo w sobie, a KART wcale nie.

 

Pytanie do Ciebie Thor, czytalem ze stuningowales tego KART'a dosyć mocno i ciekawie, masz obecnie spring M120?, i czy masz coś jeszcze?

Ogólnie jak wygląda twój tuning, osiągi i jak oceniasz to czego juz z nim dokonałeś? Ułatwił byś mi prace nad tuningiem swoimi wypowiedziami. Z góry Dziękuje.

Link to post
Share on other sites

ja z samum stokiem konkuruję spokojnie z naszym klanowym snajperem i często zdaża mi się wygrać.

Ruchome cele, z 35-40 m, to nie jest żaden problem... (trafienie w wystający z za drzewa kawałek chełmu też nie robi problemy z 20 - 25m...

 

W planach precka 6.03 i kondomek z guardera... potem lunetka i to spokojnie wystarczy, żeby pokonać większość innych karabinków

 

I tu pytanie do Drakeus'a... jaki masz zasięg po tej lufce, jak z celnością (wiem, że jest wysoka, ale jakieś dokładne info??)

 

Ja nie porównuję KARTA (chińczyka) z TM czy G&G... przecież nie będziesz porównywał Jaguara z Maluchem... KART jest świetny, dla ludzi, którzy nie mają pieniążków na TM, a podoba im się M14 (to jest dl nich parawdopodobnie jedyna alternatywa i do tego bardzo bobra...)

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

U mnie zmiany wyglądają tak:

- precka chromowana 600mm 6,04mm CA (dochodzi do połowy tłumika płomienia),

- zestaw wzmocnionego cylindra Guarder,

- wzmocniona łozyskowana prowadnica sprężyny Guarder,

- silikonowa gumka HU Guarder,

- sprężyna M120 Mad Onion,

- łożyska ślizgowe CA.

 

Do tego magi low-cap 30 (w sumie to 50 :-P ) DeepFire. Brak efektu podwójnej kulki na semi.

 

Stockowa batka niestety wytrzymuje jeden magazynek, obecnie w zastępstwie używam 8.4V 2000mAh Sanyo, która sobie ładnie radzi. Zamówiłem już batke 9.6V 3000mAh Saft, powinna spełnić zadanie. Kable i system złączek również idzie do wymiany.

 

Karabin jest mocniejszy, strzał skuteczny dłuższy o jakieś 10m, czyli 45-50m. Skupienie lepsze niż na stocku, nie mam już denerwującego efektu kulki "spiepszającej" w prawo po 40m. Dokładnych pomiarów fps na (chrono) i zasięgu (tachimetr) postaram się dokonać w następnym tygodniu, niestety chwilowo brak czasu.

 

Jedyna rzecz jaka mnie niezbyt cieszy po tuningu, to fakt że głośność pracy karabinu wzrosła dosyć mocno.

 

P.S. Saint jeśli cie interesuje to mam do sprzedania lunetke 3-9x40 Tasco z montażem.

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

Guma HU Guarder, sprężyna M120s Hurricane prec lufa jak paczka dojdzie. Zastanawia mnie jedno Mendi piszesz że na 8,4V "jedziesz" ze sprężyną M120 MadOnion, u mnie na 8,4 czasem strzeli generalnie poniżej 9,6 nie ma co marzyć o jakimkolwiek strzelaniu. Czyżby M120s Hurricane była o tyle mocniejsza od MadOniona?

 

Gabriel ależ czy ja gdzieś napisałem że KART jest do dupy? Piszę że jeżeli ktoś ma ochotę grzebać i kupue go z nastawieniem na "przeróbę" to jest jak najbardziej OK. Ale jakoś zabijają mnie porównania czy wręcz wywyższanie go ponad TM czy G&G z prostej przyczyny KART żeby im dorównac przestaje być KARTem zostaje z niego tylko "wydmuszka" i z takim nastawieniem kupiłem swojego.

 

O dziwo jak narazie nie sypią się zębatki, łożyska i strzela ciekawe jak długo ;) Docelowo poza "obudową" nic nie zostanie z oryginału. Aktualnie zasięg skuteczny to jakieś około 50 metrów ale to i tak mało jak dla mnie. Cel jakieś 70m i mam nadzieję że się uda tyle wycisnąć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...