Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Dwójnóg i ak47 :)


Recommended Posts

W każdym kałachu z jakiego w fabryce strzelałem nigdy ale to przenigdy nie było mowy o dokręcaniu osłabiacza podrzutu do oporu. Tam ma być luz i tyle, taki urok kałaszki.

Jak by wam przyszło odkręcać w polu taki zapieczony osłabiacz to byście zrozumieli.

 

A wstawianie gdziekolwiek taśmy klejącej czy innej to , umówmy się, półśrodki.

 

Najlepiej sprawdza się kołkowanie podstawy muszki i komory gazowej.

 

Zdejmujemy toto z lufy.

W miejscu gdzie powinny być kołki są już wytrasowane imitacje tychże właśnie kołków.

Umieszczamy klamoty w imadle i wiercimy tam gdzie wytrasowania wiertłem 2 mm.

Raz z jednej strony, raz z drugiej, na wylot.

Następnie umieszczamy podstawę i przewód skośny na lufie, ostatni raz przykręcamy toto śrubami od spodu w żądanym położeniu i wiercimy wiertłem 3 mm.

Docinamy odpowiednio długie kołeczki z pręta 3,02 mm lub takiego wiertła (te z wierteł są najlepsze) i kołkujemy podstawę i komorę na lufie.

Nic się nie chybocze, śrubki można wykręcić a miejsca po nich zaszpachlować i zamalować.

 

UWAGA. Podczas wiercenia wskazana ostrożność ponieważ okrągły przekrój wewnętrzny podstawy muszki i komory gazowej uniemożliwia przewiercenie ich na wylot tylko z jednej strony, trzreba zamienić strony w imadle albo pozbędziemy się wiertła. Oby złamane nie zakleszczyło się w borowanym otworze. Wtedy to kaplica.

Link to post
Share on other sites

ues wiesz no niby jest to fajny patenmt i wogóle , ale pamiętaj ,ze przewód skośny jak i muszka do ZNAL.. i nawet jak wywiercisz wszystkie otwory i bedzie fajnie , to jak sałosc zakołkujesz , to chyba nie ma gwarancji ,ze to samo się nie rozpadnie? a poza tym przy próbie wbicia kołków w otwory zawsze jest jakaś szansa na połamanie wszystkiego w cholere ;)

Link to post
Share on other sites

Zakołkowałem już tak z 10 AK TM, CYMY i innych. Nic się nie połamało, nie pękło. Kołeczki muszą być tak jak oryginalne oszlifowane na końcach na półokrągłe. Za pomocą grubej strony punktaka / wybijaka AK i małego młotka (nie młota fortyfikacyjnego) je wbijamy. Wszystko siedzi jak trzeba, ryzyko rozwalenia się mniejsze niż ze śrubeckami co się luzują i wylatają.

 

A co do dwójnogu do AK.

Moim zdaniem przerost formy nad treścią. Jedynie w nocnych AKŁ / AKMŁ widziałem dwójnogi lekkiej konstrukcji, o których była mowa wyżej, ułatwiające raczej utrzymanie 8 kila żelastwa (AK + NSPU) w ręcach niż poprawę skuteczności ognia.

 

Nawet w RPK w szkole nie zawsze używaliśmy dwójnogów bo zwyczajnie gawędziły i makabrycznie ograniczały swobodę ruchu w lesie i w budynkach NOWEGO MURU.

 

Teraz nawet nie zawsze urzywamy dwójnogów w km PKMŁ (jedynie podczas ognia w leżącej, wtedy zakurw....... podnosi skuteczność i ułatwia pracę nad krową PK). A te do beryla nie wychodzą poza magazyn chyba że na pokazy gdzie Beryl prezentuje się w całej krasie na stoliku.

Dlaczego?

 

Ano dlatego że są nieporęczne w transporcie a do 400 m każdy trafia bez dwójnogów.

 

Dlatego tym bardziej w ASG nie widzę potrzeby ich stosowania poza MG i KBW, zwłaszcza jeśli mowa o AK.

To lepiej juz kupić zestaw długockiej lufy Guardera, stalowy z dwójnogiem i posiedziec nad RPK.

Link to post
Share on other sites

http://www.allegro.pl/item157114966_wojsko...r_magazyn_.html

 

no... juz cena robi sie przystepniejsza.

 

A co do samego dwojnogu- rzeczywoscie uzywam go glownie polowicznie rozlozonego - sluzy wtedy jako przedni chwyt.

 

ew. kiedy celuje sie z okna- wtedy tez pojedyncza nozka ulatwia oparcie o framuge.

 

Zupelnie rozlozonego uzywam wlasciwie tylko do strzelania do tarczy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie udzielam sie na forum ostatnimi czasy ale odezwe sie teraz.

 

 

CHEMIK

 

Wez daj spokoj z tymi polskimi znakami.

Pisze tak od wrzesnia 2003 roku i jestes pierwsza osoba ktora sie czepia.

Jakos nigdy to nikomu nie preszkadzalo i dalej zamierzam tez tak w przyszlosci pisac.

Polskich znakow uzywam tylko w chwili gdy jest to konieczne by nie stracic znaczenia slowa.

O ile wiem juz byly osoby ktore Ci tlumaczyly dlaczego tak robia wiec daj nam spokoj z wtykanymi do postow komentarzami o polskie litery (zwlaszcza ze Twoj moderatorski komentarz pokazal sie ponad miesiac po napisaniu posta).

 

aikiki- mozna- taki wlasnie mam.

pzdr

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

CHEMIK

Wez daj spokoj z tymi polskimi znakami.

Pisze tak od wrzesnia 2003 roku i jestes pierwsza osoba ktora sie czepia.

Jakos nigdy to nikomu nie preszkadzalo i dalej zamierzam tez tak w przyszlosci pisac.

Polskich znakow uzywam tylko w chwili gdy jest to konieczne by nie stracic znaczenia slowa.

O ile wiem juz byly osoby ktore Ci tlumaczyly dlaczego tak robia wiec daj nam spokoj z wtykanymi do postow komentarzami o polskie litery (zwlaszcza ze Twoj moderatorski komentarz pokazal sie ponad miesiac po napisaniu posta).

 

Tak, a czytany w/g zasad polszczyzny brzmisz jak ubogi imigrant z Albanii, który polskiego uczył się od emigranta z Rosji.

 

Nikt się nie czepia. Zasady wmasg, zgodnie z netykietą, wymagają poprawnego pisania w naszym języku. A postawy takie jak Twoja nie są mile widziane. I nic nie znaczy czy piszesz na tym forum od średniowiecza, czy jeszcze dłużej, kiedy brak polskich znaków wynikał z ograniczeń sprzętu.

Więc lepiej zweryfikuj podejście.

Cytat:

"Informujemy także, że Wmasg.pl nie jest miejscem gdzie każdy może powiedzieć co chce, jak chce i kiedy chce. Mamy dosyć obecnej w Sieci papki informacyjnej i pseudopolszczyzny."

Link to post
Share on other sites

"brzmisz jak ubogi imigrant z Albanii, który polskiego uczył się od emigranta z Rosji."

 

(tzw: "nietykieta ?")

A skąd prosze Cie wiesz gdzie uczylem sie polskiego? Tak sie sklada, ze nie w w Polsce. Co bedzie nastepne- masz kulawych rodzicow i dziadka w SS?

 

Nie stosuje polskich znakow wiec "mod" moze mnie zmieszac z blotem?

Jezeli promujesz zasady, badz tak uprzejmy i stosuj sie do nich.

 

Ja powyzszym tekstem poczulem sie dotkniety.

 

Wypady osobiste prosze na PW.

Edited by gurek
Link to post
Share on other sites

Zwróć uwagę; że "osobiste wypady" są wtedy kiedy odnosi się określenie bezpośrednio do człowieka w konkretnej osobie odmiany ["TY... taki, a taki..."]; a tego nie zrobiłem.

Określenie dotyczyło brzmienia czytanego tekstu. Ale może to zbyt subtelne rozróżnienie dla Twojej wyczulonej wrażliwości; więc jeżeli poczułeś się dotknięty: to uniżenie przepraszam.

 

Co nie zmienia faktu, że nie jesteś uprzywilejowany, bo nikt nie jest i zasady są takie same dla wszystkich. Zaś negowanie uwag moderatora na zasadzie "czepiasz się" pozostawię bez komentarza.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

A czy ten dwójnóg będzie dobrze "siedział" na lufie AK 103 G&G ?

Pisze że składany to jest to samo co "teleskopowe nóżki" i czy jest wmiare porządny pod względem trwałości? I czy jest wart swojej ceny. generanie chce żeby mój dwójnóg wyglądał mniej więcej tak jak na tym zdjęciu:

 

http://www.wmasg.pl/projektor.php?typ=gale...mp;obrazek=4505

http://www.wmasg.pl/projektor.php?typ=gale...mp;obrazek=4506

 

może jakiś inny ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Powiem tak, mialem SWD Atoza, i do niego zrobilismy razem z ojcem dwójnóg. Nakład 38 zł plus klej i czarna farba. Pomysł prosty; kupilem dwnie stopki rowerowe tyle, że zakladane tylko na dolną rurę ramy po 19 zl jedna, problem był jednynie z tym, że wykonane są one z jakieś pseudo Al i nie dało się ich pospawać więc musieliśmy kombinować z połaczeniem ich ze sobą co przy pomocy mocnego kleju i 2 śrubek udalo się wykonać. Potem tylko prysnąć go czarną farbą i gotowe. Dwójnóg wygląda ładnie i jest składany. Teraz mam AIMSa i do niego też pasuje choć zaburza trochę "estetykę" broni, gdyż poczciwy AK jest znacznie krótszy od SWD, niemniej polecam taki pomysł, przy chwili czasu wrzucę zdjecia gotowego produktu.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...