Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kazik_

Weteran
 • Content Count

  851
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kazik_

 1. Kontynuacja dyskusji z newsa: http://wmasg.pl/pl/news/show/538598#comments-list Skończyliśmy na tym, że Rosja nie jest "mocarstwem", jeśli chodzi o kamuflaże. Z tezą tą oczywiście się nie zgadzam, ale żeby móc lepiej ją zrozumieć chciałbym usłyszeć jakąś listę kryteriów, które pozwolą mi na napisanie rzeczowej odpowiedzi. Parę pomocniczych pytań: 1. Jak podchodzimy do historii? Mi się wydaje, że rozsądniej jest patrzeć głównie na stan obecny (i skuteczność obecnie używanych wzorów), jako który rozumiem ostatnie dwa - trzy dziesięciolecia. Przy czym osiągnięcia historyczne (chociażby
 2. Gorka z wstawkami w kamuflażu "Nowy Pogranicznik".
 3. Ja Zenita nie wypatrzyłem, zarzuciłby ktoś zdjęciem? edycja: OK, znalazłem ;) Ale tylko na PKaśce.
 4. Mam pełnowymiarowego AKS-74 VFC i jakoś dałem rade nie raz zmienić gumkę bez zdejmowania całego frontu. Nie jest to wygodne (komorę trzeba zakładać po umieszczeniu lufy z powrotem w komorze zamkowej), ale się da... PS. Długość lufy 502mm.
 5. Poszukaj na profarmy.ru, wysyłają za granicę, można płacić paypalem.
 6. Dałbyl lajka odpowiedzi Krecia92 jakby się dało. Dosyć dobre wytłumaczenie zamieszania sprzętowego. Zaznaczyłbym jeszcze, że tak jak na autentycznym polu walki naprawdę różne kombinacje wyglądają zdatnie do użytku, tak w "airsoftowej wojnie" granica między tandetą, a niezłą kombinacją jest o wiele cieńsza. Więc ogólnie polecam powściągliwość w tworzeniu wariacji - chyba, że ktoś się wzoruje na konkretnym zdjęciu i stara się je ugryźć od A do Z.
 7. Za 500$ były komplety z nadupnikami. 800$ na początku chciał jeden sprzedawca z Rosji, ale się przeliczył, bo ten komplet nie został jeszcze sprzedany nawet do dzisiaj (jeśli dobrze śledziłem temat) pomimo licznych obniżek cen (chyba właśnie do 450$). Aczkolwiek w jego przypadku moim zdaniem głównym powodem dla którego nikt nie zdecydował się na zakup był fakt braku nadupnika w zestawie.
 8. Odsyłanie do rusa bez podawania konkretnego linka do tematu lub artykułu, gdzie ktoś mógłby znaleźć interesujące go informacje wydają mi się (że tak to ujmę) nieuprzejme. Nie żebym się obrażał z tego powodu (jako autor tamtego serwisu), ale nie wydaje mi się to dobre. No to wg mnie równie dobrze może być Gorka-S SSO. A to jest Partizan, a nie Smiersz ;) Widać po ładownicach i nadupniku.
 9. Tak, tylko że to magazynek od prawdziwej broni, a nie od repliki - mam nadzieję, że zdajesz sobie z tego sprawę?
 10. Defender 2 produkcji Fort. Wiele firm robi ich repliki, ale osobiście żadnej nie widziałem na żywo, więc nic nie jestem w stanie polecić. Jakbyś był zainteresowany to oczywiście google i "Defender 2 replica" - nie pisze tego ze złośliwośći, ale naprawdę dużo jest producentów i trudno to wszystko ogarnąć.
 11. Ładownica wydaje się być naszyta na kamizelkę balistyczną, bo nie widać tam żadnych pasków.
 12. kazik_

  GP25

  Faktycznie, masz rację. Moje niedopatrzenie.
 13. kazik_

  GP25

  GP-25 od G&P było pierwsze z unikatowymi (wyglądającymi jak WOG25) granatami. Produkuje (lub produkował) je jeszcze MadBull. Nie zmienia to faktu, że ten granatnik od DBoysa ma (w końcu!) poprawny sposób zamocowania na replice. W ogóle mogliby się jednak nieco wysilić i zrobić sobie jakieś swoje zdjęcie, a nie cały czas używają jedno ukradzione od znajomego (mowa o zdjęciu "okładkowym").
 14. Sczerbinka, to akurat detal, którym bym sobie głowę zawracał na samym końcu.
 15. Mi się wydaje, że to może być samoróbka z ładownic od RD, bo ma kołeczek plastikowy (czikomy mają zazwyczaj drewniane). Wg tego linku: http://www.warchechnya.ru/publ/foto_s_chechenskoj_vojny/chechenskaja_vojna_foto/1-1-0-32 Jest to zdjęcie z maja 96 roku, nie znam natomiast innych detali (i nie wiem, czy to prawda). No i nigdzie takiego stanika nie widziałem na sprzedaż* edycja: *(teraz mowa o tym w kamuflażu)
 16. Ja polecam typowe ruskie airosfowe kombo, czyli Partizan (ale oryginał, a nie podróbki) i Smersz. Jak ktoś chce coś "więcej", to jednak warto samemu poszukać - chociażby przeglądając te zdjęcia z Gruzji. Tak w ogóle Żuk jest w miarę nowym projektem, wydaje mi się, że nie jest starszy niż 2008, więc do 2 wojny czecz. i tak by odpadał.
 17. Osobiście zgadzam się z wypowiedzią Kamila. 1 i 2 wojna czeczeńska to okres, który obecnie (chyba) uzyskał czegoś w rodzaju statusu "konfliktu mitologicznego" (niczym nam'68 i IIWŚ). Jednak po uzbieraniu sprzętu z niego okazuje się, że najlepsze do czego on się nadaje, to oglądanie go na zdjęciach ;) Mam tutaj na myśli fakt, że zapewne skompletowany zestaw będziesz używał w polu, a wtedy się okaże, że np. w kamizelce M23 brakuje ci kieszeni, a inna, M21 (czy tam V-95) ma okropnie niepraktyczne zapięcia ładownic (i przypomina raczej szmatę). Piszę tutaj jedynie o kamizelkach, bo akurat wz88
 18. kazik_

  AK-12

  Tak jak pisze Dread - to z tyłu korpusu to na 99% dźwignia do zwalniania pokrywy. BTW. To coś z M4/16 to "przeziernik". http://rus.mil.pl/main/pl/aktualnosci/132/ak_12_izewsk_prezentuje_nowego_kalacha.html
 19. Bez przesady, statystyki broni są w większości bardzo do siebie podobne: http://symthic.com/?s=bf3 Wg mnie nie ma jakiejś "super broni" - w wielu przypadkach jedyne co decyduje o wyborze tej, a nie innej, to estetyka.
 20. Lista z lat 80tych: http://rus.mil.pl/forum/discussion/814/1/druzyna-piechoty-w-afganie/#Comment_10918 Pewnie się pozmieniało, ale nie widziałem "świeższej".
 21. Kolega wyraźnie nie ma co robić z czasem, skoro przez 60 godzin grał w grę, która mu nie odpowiada :-)
 22. Lata 80te, to bardzo szerokie kryterium. Ale ogólnie mówiąc, to tak - używali AKMów.
 23. Jeśli tak, to rzadko. Nie była (ani nie jest) to lubiana broń. Dostawały i korzystały z niej głównie załogi pojazdów (w tym piloci helikopterów). Ale do stylizacji nic się nie stanie, jeśli będziesz miał "sukę".
 24. Brzoza, czyli Berezka jest w multum różnych wariantów kolorystycznych, do najpopularniejszych należą poniższe: http://rus.mil.pl/forum/uploads/kamuflaze/berezka_zolty_lisc_02.jpg http://rus.mil.pl/forum/uploads/kamuflaze/berezka_srebrny_lisc_02.jpg Więcej o SS-Lato / Partizanie tutaj: http://rus.mil.pl/main/pl/artykuly/45/rosyjskie_kamuflaze_wzorowane_na_eichenlaubmuster.html Trudno poradzić, czy kupować mundur, czy maskałat, bo dużo tutaj zależy od osobistych preferencji i od konkretnych przypadków pomiędzy którymi się decydujemy. KZSy najlepiej jednak kupować z Allegro, bo wtedy
×
×
 • Create New...