Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy istnieje do Wz.50 pokrowiec?


Recommended Posts

Witam!

 

Na początku chciałem powiedzieć, że już od pewnego czasu szukam jakiegoś pokrowca lub "pseudo" pokrowca do hełmu wz.50? czy ktoś z was widział już jakiś pokrowiec pasujący na ten hełm? Jestem do niego bardzo przywiązany mimo, sporej wagi :D nadaje bardzo fajny klimat rozgrywce. Lecz słońce się troche od niego odbija... a to wcale nie pomaga. Sama siatka chyba tu nie pomoże, a nie chce biegać z dodatkowymi 5kg w formie krzaków, buraków, jabłoni, na głowie. Proszę o pomoc (możecie opisać jak przerobić inny pokrowiec jeśli się da na ten hełm).

 

Może jakiś inny ciężki, tradycyjny hełm w tym stylu ale z pokrowcem??

 

w razie czego zastanawiam się nad tym hełmem:

http://www.sklep.vest.pl/product_info.php?...;products_id=97 posiada go ktoś? jak się sprawuje?

 

ps. nie interesują mnie jakieś plastikowe czarne hełmy ;)

 

Pozdrawiam :D

Link to post
Share on other sites

Trudność w założeniu pokrowca będzie zależała od wielkości pokrowca jak i samego hełmu.

Kewlar jak i stal mają inny kształt więc nie da się go idealnie dopasować.

Mój pokrowiec ma rozmiar "3" więc jak widac jest w niektórych miejscach "za duży", można spróbować wcisnąć "2" ale może już okazać się za mała.

Pokrowce dostępne są w największym sklepie internoetowym pod nazwą "alledrogo". Ceny od 15 do 30 zł.

Link to post
Share on other sites

Na Twoim miejscu zrezygnowałbym ze stalowego hełmu. Jest mało przyjemny w noszeniu, podczas biegu lubi latać na głowie.

Już lepiej zainwestuj w jakąś plastikowa podróbę Fritza. Nawet pokrowiec będzie leżał na takim hełmie lepiej, nie mówiąc o większym komforcie noszenia.

Link to post
Share on other sites

Jest pokrowiec Polski (pantera) na gumkę. Pasuje chyba do każdego hełmu. Wiem, że jest, bo mam taki ;) Sam przerzuciłem się z wz.50 na plastikową replikę m1 (dostępną u Vesta). Chwilowo nie myślę o niczym innym. Osobiście brałbym hełmy wyłącznie z fasunkiem, bo w gąbce łeb poci się niemiłosiernie.

 

 

dsc00344qd5.th.jpg

Ten po prawej, to DPMowski pokrowiec z allegro za 15 czy coś złotych. Jak widać, pasuje na wz.50. Ten po lewej, to wspomniany pokrowiec polski.

dsc00345ih5.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...