Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK-74


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To moze ja się pochwalę, chociaz to nic wielkiego i moze będzie obciach. Bedę wdzieczny za konstruktywna krytyke i propozycje co mozna poprawic.

 

Moje AK103 z bułgarskim magazynkiem. Zdjęcia mało ortodoksyjne jako że nie zajmuję sie rosyjskimi militariami ale flayers kontrakt ;)

 

im000902at5.th.jpg

 

im000903db1.th.jpg

Edited by Jaeger
Link to post
Share on other sites

Jako, że mam problemy z dostaniem jarzma łoża RPK, postanowiłem je zrobić sam - no prawie. Jestem na etapie wykonywania makiety z kartonu (podobnie jak miało to miejsce z mocowaniem kolby), która posłuży koledze do wykonania tego właściwego, stalowego. Tyle powstało w piątek przez prawie cztery godziny. Dopasowane do tego, co już jest zrobione. Jedyny szkopuł, to za krótka ASGowa podstawa szczerbinki. Rura gazowa przez to jest cofnięta w stosunku do łoża. Na późniejszych zdjęciach zobaczycie. Tu makieta - jeszcze nieskończona.

p1020297tp0.th.jpg p1020298gp6.th.jpg p1020299kx6.th.jpg p1020300sr2.th.jpg

A tu skończona, pomalowana i podczas przymiarki (zdjęcia z soboty).

116bn1.th.jpg 117ht5.th.jpg 118ol1.th.jpg 119zd4.th.jpg

120bn8.th.jpg 121kd0.th.jpg 122yo3.th.jpg 123yz9.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Coraz bardziej się zastanawiam, czy nie otworzyć nowego tematu dla RPKa, bo właściwie bardziej to budowa od podstaw, niż przeróbka. Ale co tam. Na razie jeszcze piszę tu.

Od wczoraj walczę z kolbą i chwytem. Kolbę postanowiłem robić pełną, bateria pójdzie pod pokrywę. Uprości mi to konstrukcję. Na zdjęciach RPKa ze Skarżyska pięknie widać, że ten typ miał sklejkowy chwyt. Postanowiłem go wykonać we własnym zakresie. Klejony jest z warstw sklejki odpowiednio dociętej. Dla bezpieczeństwa poszerzyłem go o 3 mm (1,5 z przodu i z tyłu). Jeśli nie będzie to potrzebne - spiłuje się.

I już zdjęcia:

124ng3.th.jpgthpix.gif 125vk5.th.jpgthpix.gif 126tt7.th.jpgthpix.gif

127sk3.th.jpgthpix.gif 128bd8.th.jpgthpix.gif

Link to post
Share on other sites

commandobu6.gifJuż o tym było...

Nie da się.

Albo inaczej...wszystko się da. Ale nie zmieścisz w chwycie silnika, problem z montażem itd...czyli lepiej nie, bo nic z tego dobrego nie wyjdzie.

 

fiedotow fajnie ten chwyt wyszedł...ja zaś rozciąłem oryginał i zrobiłem wstawkę ze sklejki. Ale widzę, że następny będzie domowo robiony.

 

edycja:

Przy odrobinie cierpliwości i umiejętności założysz "drewna" od pseudo SWD - SVD JG.

Edited by yakarov
Link to post
Share on other sites

Dobierając bejcę starałem sie dobrać zbliżony kolor do drewien, jakie posiadam. Wtarłem Humbrolowski Satin Cote. Jutro delikatnie przetrę papierem polerskim i wetrę olej. Sądzę, że uda mi się uzyskać efekt zbliżony do nakładki i łoża.

123aw5.th.jpg łoże i nakładka oryginalne (jarzmo - jeszcze makieta).

132pf6.th.jpg 133pl3.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Zamówiłem sobie drewniane okładziny z Boyi. Wiem, że chińskie drewna wyglądają słabo więc musiałbym je zeszlifować i pomalować od nowa. I tu mam problem:

1. Jakim papierem ściernym zeszlifować starą lakierobejcę?

2. Czy można użyć lakierobejcy, czy jakiegoś innego środka? (zależy mi na cenie, a nie opłaca się kupować kilku środków do drewna dla jednego chwytu). Czy mahoń będzie odpowiednim odcieniem?

3. Jak i czym malować chwyt? (jakim pędzlem, ile warst, ile czekać pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw)

4. Czy mahoniową lakierobejcą można też pomalować chwyt pistoletowy?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

1. W zasadzie gramaturę papieru dobierz na oko, moim zdaniem 160-200 będzie dobra

2. Można użyć lakierobejcy ale radziłbym coś więcej o tym poczytać bo jest wiele innych środków, tu się może wypowie ktoś kto się na tym dobrze zna.

3. Malować możesz pędzlem przecierać ścierką lub gąbką.

4. Możesz ale to na kilka warstw a potem i tak przydało by sie pomalować normalnym bezbarwnym lakierem.

Link to post
Share on other sites

Dudzio, nie mieszaj

 

1. Ja używałem 600-800-1000 - podane wartości przez dudzio zniszczą Ci to delikatne drewno. Jak zrobisz 160 to jak zaczniesz ciemnić to wyjdą rysy.

2. Jest wiele sposobów. Pamiętaj że drewno w Boyi jest często zrobione z jakiegoś dziwnego drewna. Musisz najpierw uwydatnić jego fakturę. Najlepiej kompiel w jakimś starym oleju silnikowym.( przepalonym ) potem pomyślisz co dalej zrobić

Bejce są okej, Mahoń chyba nie jest najlepszym wyborem do drewna - choc tez wszystko zależy od Ciebie. Są AK w ktorych drewno wygląda jak z IKEA :P

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...