Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK-74


Recommended Posts

Witam forumowiczów :)

 

Jako że nie ma żadnego tego typu tematu na forum postanowiłem rozpocząć dyskusje.

 

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem AK-74 cymy, jako ze wydaje mi sie zbyt hmm jednolity postanowiłem wstępnie zacząć tuning wizualny.

 

Zacznijne od mojego celu, ideału, tego do czego chciałbym doprowadzic mojego AK, oto LINK :) . Na zdjęciu widzimy replike ak-74s, wiatrówke junkera.

 

Po pierwsze: drewna, mam juz upolowane drewna z AKS (dokładnie zespół rury gazowej z której wezme drewno bo rurka sie nie nada do nieczego i przedni chwyt), baardzo podobne , pujdą one po spasowaniu do znajomego stolarza pod bejce i lakier :)

 

Po drugie metal body: juz poluje na nie, szukam ludzi na przesyłke z gunnerairsoft'a

 

Po trzecie chwyt pistoletowy: bedzie trzeba wykombinowac drugi, bo jeden mam na oku a podobno org nie wchodzą i trzeba robic sklejke z dwoch..

 

Po czwarte: kolba, jak widac planuje go zrobic na eSke, więc juz myśle nad zawiasem zginającym kolbe, wymiary takiej juz mam, kwestia dogadania sie z kowalem i spawaczem. Myśle ze z nią bedzie najwiekszy problem.

 

Na sam koniec zostawie tłumik i optyke, sa to rzeczy dosc drogie i niestety muszą poczekać :)

 

Możliwe ze oczyms zapomniałem to później dopisze,

Zapraszam do dyskusji i mówienia własnych sugesti na temat przerabiania w/w karabinka.

 

Pozdrawiam, men3L

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak maryś :)

Na kolbe mam pomysł na zawias, mysle ze da rade sie zrobic, od czego są spawacze ;)

 

Zapomniałem dodać co do magazynka, ostatnio wyczaiłem u mojego ojca farbe o kolorze niemal identycznym, zapytałem poco ona i powiedział ze jest to podkładówka do lakieru, po wstepnych próbach musze przyznac ze siedzi nieźle na eksperymentalnym abs'ie i wyglada całkiem całkiem i nie smierdzi plastikiem jak w kupnych pomarańczowych magach.

 

Pozdrawiam, men3L

Link to post
Share on other sites

A jak zrobisz zatrzask kolby? bo chyba nie jak w oryginale. Coś jak VFC?

No chyba, że jakiś wystający w stylu Trappera...a on jest z lekka mówiąc żałosny...

Co do PBS-1 to nie wiem czy był on stosowany na AK-74 (moge sie mylić) ale wydaje mi się, że zaprojektowany był pod AKM'a (7.62mm!) i szczerze powiedziawszy nie widziałem AK-74 z PBS'em-1.

Drwena troche inne niż w AKM'ie.Rure gazową możesz zostawić, troszke przyciąć, nie widać ale satysfakcja z posiadania...bezcenna.

jeśli zamawiasz body metalowe, ...to zamów sobie też magazynki? Po co kombinować z farbą?

Link to post
Share on other sites

narazie jestem w trakcie myślenia, projektowania.

drewna beda z 74' od akm odpadły. co do magów sie zastanowie, jak patrze na ostre, wcale nie są takie gładkie, jakby sie mogło wydawac, maja dosc chropkowatą powierzchnie, a te z gunnera swieca sie jak psu jajca i mi sie wogule nie podobają.

Link to post
Share on other sites

PSO i PBS to duperele, jak uda się zrobić całą reszte konwersji to będzie dobrze... ale nie wierzę by się to udało. Sam próbowałem swojego czasu zamontować kolbę ramową i wciąż trafiałem na problemy - kolba musi wejść w korpus, blokada kolby w pozycji rozłożonej, wypada w miejscu gdzie w replice jest gearbox, blokada kolby w pozycji złozonej jest w jeszcze dziwniejszym miejscu.

 

Już lepszym rozwiązaniem było by stworzenie na bazie tej repliki cudnego AKMS'a z wykorzystaniem części z works11.com, a i sobie pbs'a zamontujesz i nikt się nie dowali, a tu starasz się wytworzyć coś co jest na rynku robione (jeszcze zrozumiał bym gdyby to był totalny bubel, a VFC wypuściło takie cudeńko że ojej).

 

Nie sugeruję Ci byś zarzucił swój pomysł i zrezygnował. Ja osobiście tego poprostu nie rozumiem i przedstawiam swoje spojrzenie z innej perspektywy.

 

 

Ale Fence ma rację... (jak ktoś nie miał w rękach AK z VFC to nie zrozumie :) )

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam- wybaczcie zwloke- Swiete etc 8-)

 

No dobrze- gwoli wyjasnienia- zamontowana juz sprezyna powrotna.

Juz pisalem ze musialem skasowac predluzenie pokrywy zamka z powodu oryginalnego suwadla- stad ten czarny plasterek(doraznie)

Suwadlo nadal w robocie (na ukonczeniu).

 

Z oryginalu ponadto mamy tu:

magazynek, rekojesc, kolba, pasek, loże, nakladka rury gazowej, szczerbinka, oslabiacz podrzutu, muszka trytowa, dwojnog od AKM.

 

http://img462.imageshack.us/my.php?image=hpim1989ou7.jpg

 

Nadal pozostaje do zakupienia: prewod skosny i sama rurka gaozwa (dodatkowe 60 zlotych, czy cos kolo tego) zeby suwaldo chodzilo jak nalezy. Jak pisalem- chce je w replice w calosci, bez odrecania tloka gazowego.

pzdr

Link to post
Share on other sites

Hmm..

To jest moja luzna wizja Awtamatu Kalasznikowa.

Na razie taka- bo tak mi sie podoba :) ( wiem, malo ważki argument)

 

Generalnie ide w kierunku AKM

 

Komora zamokowa.

Na razie nie jestem w stanie tego przeskoczyc. Moglbym jak jonboy uzyc szpachli i farby ale wole poczekac cierpliwie az pojawia sie upgrady do AK 74 pod postacia metalowego body.

 

Chwyt - uzylem dwoch, metoda znana i uznana. Jeden na dwie rowne polowki, a drugi- uzylem srodka.

Link to post
Share on other sites

Co do AK 74.

Poczytajcie i popatrzcie co wymodziłem ze swoim staluchem z CA:

http://www.asg.krakow.pl/viewtopic.php?t=110

 

ale drewienka z AKM'a ?

W 74'ce nie było szczelin wentylacyjnych, przynajmniej w łożu, tylko w nakładce. Chociaż czasem i tam nie było. No i kształt troszke inny ;)

Kolba z prawdziwego 74?

 

Ładnie wygląda, szczególnie postarzenia...podoba mi się.

Link to post
Share on other sites

wytrzymało by, tez tak myslałem, dospawac to na stałe w te bolce w które wchodzi stała, trzymałoby na bank, tylko jak to potem zdiąć? ;P

 

A po co zdejmować?

Tzn ja mam taki plan. (Ale kolba ramiak będzie dopiero w marcu, wic na razie czekam i rozmyslam).

 

Nie pamiętam jak to dokładnie wygląda ale te dwa pręty (górny i dolnY) są mocowane chyba razem z ta kostką pomiędzy dwoma wystającymi skrzydełkami body. Mój plan zakłada wykonanie tego elementu + te dwa pręty mocujące pod innym kątem (takim do kolby ramowej czyli górny w poziomie dolny odgięty w dól) a poźniej przykręcenie pooprostu do tego kolby ramowej tak jak ma to miejsce w kolbie stałej. Nie wiem czy ide dobrym tropem, ale mysle że da się tak zrobić. Ktoś ma jakieś inne pomysły\sugestie?

 

 

No i można poczekać na produkt VFC (ale drewna tam są troszke nietypowe powiedziałbym) poza tym można to chyba zrobić samemu a ja lubie takie majsterkowanie ;)

 

i na koniec link z red alliance (post towarzysza FW200) ostatnia strona

http://www.red-alliance.net/phpBB2/viewtop...3&start=150

Link to post
Share on other sites

Kolba od AKMSa do AKSa pasuje. Trzeba jedynie popiłować tu i tam. 150 zł to za wiele. Najlepiej upolować taką bez mechanizmu bo i tak się nie przyda. O plastiki nie ma się co martwić bo jak co to prędzej popękają metalowe elementy zatrzaskujące kolbę.

 

Ja właśnie zakładam taką od AKMSa do AKSa. Czekam jedynie na metal body i zabieram się do montażu, kolba już podpiłowana jak trzeba, rygle działają.

Plastikowe body Cymy nie zagrożone ale zmieniam na metalowe bo plastikowe AK to nie AK.

 

Wiem,że te kolby pasują. Ale my mówimy o AK-74. A montowanie jej w selerze wiązałoby się z wycinaniem otworów w body. Chociaż jest to możliwe widziałem, SLr'a przerobionego na AKMS'a, Gość zaspawał dupe, wyciął otwory po bokach i już kolba na miejscu. Przynajmniej na zdjęciach wyglądało to tak :) ..łatwo.

Link to post
Share on other sites

srubki z kolby sie wykreca jak normalne srobki, ew sprbuj mocno pociagnac stopke w dół powinna wyjsc. a naklade sciagasz przez:

1. odrecenie imbusa na muszcze i wyjecie wyciora

2. odkrecenie imbusa na kolanku gazowym i pociagnieciu go do tyłu

3. odkrecenie rygla na podstawie muszki a nastepnie wyciagniecie go

4. fertig wyjdzie samo, no jeszcze okłucie chyba trzeba odsunąc pod podstawa muszki ale chyba samo wychdzi :)

 

pozdr. men3l

Link to post
Share on other sites

Wkręcasz nakładke w imadło i kluczem przekręczas to co wchodzi w podstawe szczerbinki, bodajże w lewo......

A najlepiej to obetnij tylko dolną częśc tego co wchodzi w podstawe szczerbinki wyprofiluj górną część jak w replice i zamontuj razem z rurą gazową i gotowe.

Stopka kolby:

mocna wkrętarka, i odkręcasz. Ja zrobiłem tak - nie szło odkręcić więc sprobowałem dokręcić wkrętarką, śruba drgnęła no to zminiłem obroty i odkręcam. One poprostu mocno (bardzo mocno trzymają)

Powodzenia.

Link to post
Share on other sites

No bez przesady z tymi narzędziami. Pilniki, brzeszczot, wkrętarka. Nie jest takie znowu twarde jak się ma ostre narzędzia ;)

Ja w swoim CA mam coś takiego:

1001071214ip9.th.jpg1001071212wc9.th.jpg1001071215bc9.th.jpg

czekam jeszcze na lufe aż mi szanowny pan tokarz zrobi, leń jeden :) i zamontuje się reszte od AKM'a. (podstawa muszki i kolano gazowe)

Link to post
Share on other sites

Z kolbą poszło szybko. Najwięcej pracy jest z obsadą do body, jednak jest to replika i troche trzeba tam podłubać. Poza tym trzeba troszke zmienić kąt pochylenia przednij częsci kolby, tak aby część "podpoliczkowa" była w poziomie. Body jest inne niż w oryginale. Wewnątrz na samą baterie to pikuś są tam dwie duże dziury wysarczy troszke dłutem obrobić. U mnie wszystko się spokojnie mieści (bezpiecznik i bateria mini 1400 intelecta z przerobioną wtyczką na dużą).

aha jest problem z tym stalowym bolcem przy części przylegającej do body, ale do zrobienia.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...