Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty do działań w terenie zurbanizowanym


Recommended Posts

Witam,

 

Chciałem prosić Was o radę w sprawie doboru butów do działań CQB/MOUT.

 

Przeglądałem różne oferty, nasłuchałem i naczytałem się opinii o różnych modelach butów w granicach od 200zł do 700zł.

 

Postanowiłem odpuścić sobie Magnum Classic itp. i pójść ze myślą "Lepiej raz a dobrze".

Zastanawiałem się nad Meindlami oraz 5.11 Tacitical. Pamiętam, żę czytałem kiedyś Arsenał lub Strzał - nie pamiętam już co to było dokładniej - gdzie znajdowało się porównianie obu firm.

 

W tenże sposób zdecydowałem się na 5.11 Tacital. Ale teraz utknąłem w martwym punkcie - przy wyborze modelu.

 

Buty Footwear A.T.A.C. Zip Leather

Buty Footwear A.T.A.C. Shield

Buty Footwear H.R.T. Membrane

 

 

Zazwyczaj cena=jakość więc teoretycznie HRT ale czasem zdarzają się wyjątki więc wolałem zapytać.

Jak już wspomniałem buty będą używane do działań w terenie zabudowanym, a wydając te ok. 600 pln chciałbym aby nie rozpadły się po roku użytkownia ;)

 

 

Dzięki z góry za odpowiedzi

Pozdrawiam

J.

Link to post
Share on other sites

No wszystko bym powiedział ale nie to że Adaśki GSG9 ( i ich II generacja obecna) są mało znane wśród ludzi z branży. Świetne buty tylko specjalistyczne - jak będziesz w nich łaził na codzień i po każdym terenie, zetrzesz podeszwę z mikrogumy migiem. Mocno wzorowaną na GSG9 wersję robi też amerykański BATES, nieco gorsze ale tańsze. Można kupić poprzez NFM.pl który jest oficjalnym przedstawicielem BATESa na Polskę.

 

Ja powiem tak - artykuł w Arsenale był poniekąd sponsorowany przez 5.11 więc nie szalałbym z oceną jego obiektywności. Sam używam Meindli i nie mówię złego słowa - poza może nieco zbyt małą amortyzacją (dobre wkładki polecam amortyzujące). O ile się przyglądałem 5.11 mają lepszą amortyzację, natomiast bardziej ufam po prostu butom szytym w Niemczech a nie w Zanzibarze ;-) Jeśli miałbym być szczery to bierz HRT. buciki z suwakiem z boku są fajne i wygodne przy zakładaniu, ale jak się ten suwak sypnie to cały but idzie do kosza...

 

Jeśli natomiast kolega Wolf potrafiłby Ci pomóc w załatwieniu GSG9 (Adasiów albo Meindli) po jakichś sensownych kosztach - są do uchwycenia czasem świetne używki "9" za małe pieniądze w Niemczech, to bierz Adasie bez namysłu. Tylko pamiętaj - to są specjalistyczne butki!

Link to post
Share on other sites

Czyli wychodzi na to, że 5.11 są bardziej uniwersalne (i jeśli brać to HRT) niż GSG9, chociaż te drugie odpowiednio używane są lepsze..

 

W takim razie dzięki za odpowiedzi, jeszcze się zastanowie między tymi dwoma modelami. :)

Co do sprowadzania domyślam się, że ceny byłyby niższe zwłaszcza za używki nawet w bdb stanie ale osobiście wolałbym dany but przymierzyć zanim go kupię. W końcu każda firma ma trochę inną numerację. 8)

 

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Te Meindle to znaczy które Meindle? ;-) Meindli jest zyliard zwłaszcza serii wojskowo-policyjnej i wszystkie są z reguły drogie jak cholera. Rozmowę zaczynamy od jakichś 560 za najtańszy model, większość jest na poziomie 700-800 a część powyżej 1000. OSŻW/W po romansie z Batesami postawił na Meindle Cobry od nowego sezonu a to nawet w przetargu i w hurcie wyszło 730 za parę.

 

Zgadzam się co do overpricingu 5.11 (tzw."Pięć-jedenaście? Nie mam drobnych...") w stosunku do jakości. Ale poza nimi i batesami to bezpośrednio na polskim rynku nie ma łatwo dostępnych butów do "miasta" (przedstawiciel + gwarancja) a na szajs w rodzaju Magnumów obecnych szkoda nerwów i pieniedzy.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...