Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Mundur Specnazu klmk


Recommended Posts

Ja mam pytanie dotyczące identyfikacji spodni.

http://images4.fotosik.pl/299/f6024ca597b80a9e.jpg

 

Czy te spodnie są jakieś armi (gdzieś widziałem podobny kamuflaż tylko teraz nie mogę go znaleźć) czy jakieś cywilki. Parę słów o tym czego nie widać na dole nogawek jest sznurek do regulacji, są wzmocnienia na kolanach, u góry jest pasek do regulacji szerokości, po przewinięciu spodni na drugą stronę koło nogawek jest jakiś pasek i są tam dwa guzik. Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrowienia.

Link to post
Share on other sites

Ja mam w domu kilka kompletów z wojskowymi pieczątkami ale żadne nie mają kieszeni na zewnątrz (typu cargo). Jaka jest data produkcji na pieczątce? Może to jakaś cywilna wersja. Z tego materiału to widziałemi spódniczki mini i stringi ale nie jest to etatowe wyposażenie rosyjskich żołnierzy.

Link to post
Share on other sites

xxxFENCExxx znalazłem na allegro zestaw z tymi spodniami i kieszenie mają tak jak w tych moich. Już wysłałem zapytanie czy można dostać zdjęcie z pieczątką na spodniach, może na tamtych też nie ma pieczątki a tu link do tej aukcji. Hmmm nie mogłem edytować posta, u Was też tak jest??

Link to post
Share on other sites

Ten sposób zapinania jest jedną z najlepszych rzeczy jakie można spotkać w rosyjskim/radzieckim umunurowaniu.

Link do aukcji to inny model spodni stary mundur wzór 88.

więc napewno bedzie różnica. A twoje flory jak powiedział Fence mogą byc cywilna odmianą. Nie ma nawet śladu po wytarciu pieczątki?

 

Spódniczki widziałem...ale stringi Flora? :język2:

Link to post
Share on other sites

Ja mam w domu kilka kompletów z wojskowymi pieczątkami ale żadne nie mają kieszeni na zewnątrz (typu cargo).

Ja miałem dwie flory, każda wyglądała identycznie (chodzi o kieszenie), jak te na zdjęciu - afgan też tak wygląda... albo nie rozumiem pytania ;)

 

Na spodniach zawsze musi byc pieczątka - choćby z rozmiarem

Musi być w momencie zejścia z linii produkcyjnej, potem to różnie bywa - na afganie trzyma się stempel już 17 lat, we florze przeżył niecały rok.

Link to post
Share on other sites
Ja miałem dwie flory, każda wyglądała identycznie (chodzi o kieszenie), jak te na zdjęciu - afgan też tak wygląda...

 

Ja mogę potwierdzić to co napisał Fence. Mam stemplowaną florę bez tych kieszeni na nogawkach. Właśnie dlatego się zdziwiłem, bo byłem pewien że kieszenie będą identycznie jak w afganie.

Link to post
Share on other sites

Demontaż tych kieszeni jest banalny - wystarczy w nowych pociągnąć za nieodpowiednia nitkę i kieszeń znika :) - wiem bo tak zdemontowałem jedną kieszeń i trzeba było przyszywać.

 

Enyłej - spodnie są od m21 - charakterystyczny 'kant',

 

przyznam się że nigdy nie widziałem spodni bez kieszeni... możliwe że bez kieszeni to M1 albo Bekas (bekas ma inaczej umieszczone kieszenie)

 

swoją drogą: http://www.splav.ru/catalog/cat_r002_e.htm

Link to post
Share on other sites

Jest pieczątka :-P ale ledwo ją widać prawie wcale. Na takiej dużej pisze chyba 58 albo 59 dokładnie nie widze, a na takiej małej widać tylko zarysy te pieczątki znajdują się na lewej kieszeni. A w ogóle te spodnie moja mama kupiła na rynku za 7.20 ;-) .

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...