Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Tłumiki - dopasowanie do elektryków


Recommended Posts

Tylko że M4 też ma gwint na który jest nakręcony tłumik ognia, wystarczy odkręcić śrubeczkę i odkręcasz wtedy tłumik ognia.

To samo pytanie nurtowało i mnie kiedy byłem jeszcze w posiadaniu G3. Tłumik ognia ściągało się na tej samej zasadzie co w omawianej M4 i wydaje mi się, że trzeba będzie zakupić adapter (niestety).

Link to post
Share on other sites

No, w M4 jest 14mm gwint lewoskrętny czyli taki jak w większości AEG, tylko teraz kwestia jest jaki jest w tym tłumiku. Na FA też jest tłumik firmy CA o nazwie SOCOM i wygląda tak samo, i tam jest napisane, że pasuje do TM. Tyle że CA ma 3 różne tłumiki o nazwie SOCOM a różnią się jakimiś małymi szczegółami. Jak coś wiesz rws - to napisz.

Link to post
Share on other sites

OK., już wszystko wiem. CA robi kilka rodzajów tłumików socom, te co są na redwolfie pasują do AEG’ów TM, M4 też, ale nie pasują z kolei do MK. 23. Więc jeśli ten jest specjalnie do MK. 23 to widocznie nie może pasować, tamte są 14 mm wiec to by się zgadzało.

 

PS. Do m4 i innych AEG’ów pasują te tłumiki CA:

 

Product Code A-SLNC012

Product Code A-SLNC012A

Link to post
Share on other sites

Na stronie producenta, czyli CA są 3 SOCOM'y:

modele:

- A034M - prawoskrętny gwint

- A033M - lewoskrętny gwint

- A032M - prawoskrętny gwint (ten jest na military.pl)

Wszystkie mają gwinty 14mm.

Na FA piszą jeszcze inaczej, więc ja już nie wiem nic :)

Link to post
Share on other sites

Ja też już nie wiem, być może podałem jakieś kodowanie redwolfa po prostu hmmm... Ale tak czy siak wynika z tego, ze MK 23 ma inny gwint niż M4 i inne AEG’i więc pasować nie powinien, cóż, pozostaje tylko militarystów zapytać. Tez mnie taki tłumik interesuje ale ceny powalają...

Link to post
Share on other sites

Wg mnie AEG’i są na tyle ciche, że nie ma już specjalnie co tłumić, hehe... Ale wygląd, to oczywiście sprawa gustu. Przedłużenie guna jest zresztą specjalnie "przydatne" np. w CQB... :?

 

Ale wracając do meritum, to może cos wam pomoże ten tekst, jest tam trochę szczegółów technicznych, choć dotyczy to akurat tłumika z ICS.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Cholera, nie da się powiedzieć, że nie szukałeś...

Do AUGa pasuje każdy chyba tłumik "karabinowy" (sprawdź gwint, nie mam AUGa, więc nie powiem, czy potrzebny jest lewo- czy prawoskrętny) i Phantom Kit (ale Phantom Kit to droga impreza).

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 11 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...