Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - radiotelefony - czego używacie ?


Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

poza tym tak na prawde w "normalnych" radiach (a nie odpustowych za 20zl :)) sa tylko dwa standardy HF - "Maycom" i "Motorola" i do kazdego kupisz zestaw HF.

Tyle watkow o przerobkach bierze sie stad ze wiele osob woli kupic tani byle jaki zestaw, meczyc sie nad nim 2h z lutownica, pokleic tasma i sie cieszyc ze maja tanio, niz kupic 3x drozszy oryginal...

acha, to 3x drozszy to sa roznice miedzy 20-30zl samorobki a ok70 zl za oryginal

Link to post
Share on other sites

Nie do konca jest tak jak mowisz Navy,

Do motorolek nie ma orginalnego hf-a, optymalnego do ASG. (tzn Motorola nie produkuje). Za optymalne nie uwazam niczego wyszukanego:

takie z mikrofonem na patyku, sluchawka kompatybilna z kominiarka, kaskiem i bronia, oraz w miare wygodnym guzikiem PTT.

Stad pozostaje kombinowanie we wlasnym zakresie.

 

vent

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Achtung Achtung, głupie i idiotyczne pytanie ;)

 

Jak sprawują się radiotelefony z rynku z kilkanaście - kilkadziesiąt zadań? jaki mają zasieg i jakie szumy wprowadzają?

Oczekuje od nich kilkuset metrów zasięgu i jako-takiej komunikatywnosci, czyli mozliwosci rozmawiania, tak zeby sie słyszec ;)

 

koncze (bo mi sie fakultet z infy skonczył) i pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Achtung Achtung, głupie i idiotyczne pytanie ;)

 

Jak sprawują się radiotelefony z rynku z kilkanaście - kilkadziesiąt zadań? jaki mają zasieg i jakie szumy wprowadzają?

Oczekuje od nich kilkuset metrów zasięgu i jako-takiej komunikatywnosci, czyli mozliwosci rozmawiania, tak zeby sie słyszec ;)

 

koncze (bo mi sie fakultet z infy skonczył) i pozdrawiam!

 

jako ze nikt nie odpowiedział na moje pytanie, a wątpie zeby nikt nie próbował czegos takiego uzyć ;), podniose wątek. Nie bijcie :wink:

Link to post
Share on other sites

widze ze nikt nie wie nic na temat duo pagerow.

Wiec moze ktos wie cos na temat SL-01 http://www.maycom.pl/pages/nowosci.htm#sl01

Wiem ze to jest nowosc ale z opisu brzmi ciekawie, a i w maycomie mowili ze lepsze od wt-415.

 

I jeszcze jedno pytanie. Czy latwo jest upgradeowac moc w LPD do 0,5W. Podobno jest to jakas blokada w chipie. czy da sie go moze jakos przeprogramowac?

Link to post
Share on other sites
I jeszcze jedno pytanie. Czy latwo jest upgradeowac moc w LPD do 0,5W. Podobno jest to jakas blokada w chipie. czy da sie go moze jakos przeprogramowac?

hmmm przed wejsciem do UE wystarczylo przy zakupie w Maycomie wyslac im pismo ze radia nie bedziesz uzywal na terenie Polski, potrzebujesz je do "pracy" w Europie i dostawales radio w tzw wersji eksportowej, wlasnie o zwiekszonej mocy. Zmiana ta byla darmowa.

A jak to wyglada teraz? czy po wejsciu do UE u nas tez sie zmieniaja przepisy o telekomunikacji?

Link to post
Share on other sites

Własnie o to chodzi ze powiedzieli mi ze tego nie robia w modelach wt-415. Raz ze wzgledu na to ze ciezko ( to moze byc sciema ) a dwa ze wlasnie jestesmy w unii i na terenie calej unii jest ograniczenie mocy w LPD. Moze pogadam z jakims profesorem u mnie na wydziale z Radiokomunikacji i moze on mi cos podpowie.

Jak cos bede wiedzial to dam znac.

Link to post
Share on other sites

WGRiW

 

Jednak postanowilismy zainwestowac trochę keszu i aktualnie posiadamy 5 sztuk MIDLAND 507 i zestaw HF -MALPD, odwiedzilismy jusz kolka lokanych strzelanek. Jestesmy z jakosci zadowoleni i nie zamierzmay przenosić się na PMR ani na duopagery.

 

Z częstotlowoscią PMr mielismy doswiadczenie z First Austria i nie zamierzam więcej się z tym bawić. A poza tym było sporo klópotów z voxem i mikrofonami oraz malymi bateriami

 

W alanach sa 3 akumulatorki ładowane firmowa ładowarką przez radio samo radio ma homologację naklejoną wewnątrz więc mamy spokój. zestaw HF wpinany jest w standartowy wtyk minijack pasuje zarówno zestaw z przyciskiem w mikrofonie MALPD lub samoróbka bez przycisku ale wtedy głos uruchamiamy z radia

 

Odkrecana antena dajaca mozliwość względnego upgradu

 

bardzo czysty głos zarówno przez słuchawke jak i przez wew glosniczek.

 

mozliwośc nadawania i odbierania na jednym z 69 kanałów i odsłuch drugiego wybranego kanału[pozwala to na wydzielenie kanału nadawczego dla dowódcy i słyszą go wszyscy mający ustawiony odsluch na ten kanał na którym nadaje dowództwo. wszyscy oprócz dowódcy nadają na jednym kanale a dowódca ma jedo tylko odsłuch] pozwala to na zmniejszenie nakładania sie wypowiedzi.

istnieje równiez mozliwosc wymuszenia potwierdzenia zakończenia wiadomości przez sygnał dzwiękowy po zakończeniu nadawania. Wtedy inny użytkownik wie że może nadawać.

 

na pytania chętnie odpowiem.

PS. zawsze bedę polecał LPD

Link to post
Share on other sites

Jako że Enter nie ma na razie dojścia do netu to ja odpowiem za niego. Dwóch członków naszej ekipy zakupiły firsty i po pierwsze zawsze występował problem z zestawami słuchawkowymi coś tam zawsze nie kontaktowało a tak naprawde dobrze to działały na 1 strzelniu a a potem jeden chyba całkowicie padł . W kązdym bądź razie nie polecamy marne wykonanie

Link to post
Share on other sites

hmm u mnie w ekipie uzywamy Firstow juz od roku i dzialaja bez zarzutu !

zestaw sluchawkowy rzeczywiscie trzeba troche przerobic, ale jak sie to zrobi dobrze to jest extra.

4 male baterie (AAA) starczaja na dluuuugoo !

jakosc dzwieku jest standardowa...

zasieg 2-3 km

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pytanie o sklep w Krakowie:

1. Szlak róg Pędzichowa - sklep specjalistyczny.

2. Media Markt, regały z telefonami - firstopodobne.

 

Pytanie o dwuzakresowe (LPD/PMR) Inteki SL-01 dostępne w MAYCOMIE:

Mamy takie od kilku tygodni. Bezproblemowo pracują w obu zakresach i łączą z innymi typami (Alany na PMR, MAYCOMy na LPD).

VOX jak zwykle za czuły, pracujemy rękami.

Kupiliśmy jakieś niemarkowe zestawy H/F - lekko za krótki i zbyt giętki pałąk od mikrofonu - bywa, że się oddali od ust i wtedy słabo słychać. Ale to kwestia zestawu H/F, a nie radyjka.

Samo radio - moim zdaniem b. dobre.

W zestawie 2 szt. plus 2 ładowarki plus 2 akumulatory Li-Ion.

Ściskam,

Link to post
Share on other sites

Ja też kupiłem SL-01, są małe - wielkość karty kredytowej, grubość około 1 centymetra. Lekkie i mają dobry zasięg.

DuoPagerów już nie będzie, są zastępowane przez SL-10 i jakoś nowy model.

SL mają jeszcze jedną zaletę przycisk nadawania jest na wierzchu a nie z boku radyjka. Mała grubośc ułatwia przyczepienie do oporządzenia, bardzo łatwo więc nadawać po prostu naciskając duży przycisk.

SL posiada WIBRĘ :lol: która działa, jest to dobre w czasie skradania. Innym bajerem jest Roger-Beep, czyli jak kończymy nadawać radyjko wysyła bipnięcie i odbiorca wie że skończyliśmy. Teraz mniej przyjemna sprawa : CENY. Maycom liczy sobie 190 zł za sztukę. Ja kupowałem niedawno dwie sztuki i wytargowałem 20 zł upustu. Kupiłem kosztujące 30 zł słuchawki, są fajne, ale mają wadę : krótki pałąk mikrofonu. Bateria 720 mAh Litowo-Jonowa jak w komórkach, pracownik Maycomu powiedział że kosztuje 20-30 zeta. Polecam SL wszystkim.

Link to post
Share on other sites

co do pałąka krótkiego/giętkiego czy jakoś tak...

yyy... a może byście spróbowali sobie go przykleić kawałkiem plastra do policzka? wtedy zawsze jest tam gdzie trzeba i się nie odgina :P

 

a mój EH-430 własnie sie sypnął - po prawie dwóch latach... :(

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...