Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Okulary dla okularnika :)


Recommended Posts

Hi !

 

Pytanko czy ktoś zna jakieś okulary ochronne lub Gogle które umozliwiają użytkowaie ich w komplecie ze zwykłymi okularami 8O , a przy okazji nie kosztują "set" złotych :?

Tacy co nie widzą teżby się chcieli postrzelać :D .

 

A swoich okularów (zwykłych) nie bedę testował :|

Link to post
Share on other sites

Polecam okulary BHP, takie kosztują w okolicach 20 - 30 zł. Kupić należy te posiadające atest, ja testowałem dwa rodzaje : przypominające gogle narciarskie, chroniły one przed drobnymi metalowymi odpryskami o prędkości do 300 m/s (wytrzymywły strzał z długich wiatrówek) oraz model przypominający normalne okulary te miały atest na 150 m/s. Obecnie używam ostatnich, nie parują są wygodne. W obu przypadkach bez problemu okulary lecznicze mieszczą się pod spodem. Ważne aby kupować gogle z atestami bo widziałem takie za 9 zł pękająe po strzale z kiepskiej sprężyny.

Link to post
Share on other sites
Przerzuc sie na szkla kontaktowe

 

Ja ostatnio zakładałem przez godzinę i zmarnowałem 6 szt.

w końcu zrezygnowałem, miałem oczy czerwone jak wampir.

Raz mi się nawet zawinęło i myślałem że tego cholerstwa nie wyciągne z oka.

Trzeba mieć wytrzeszcz oczu lub być porządnie przestraszonym aby to założyć.

 

Fajnie to zakładała kobitka na pokazie w 5 sek miała to założone, ale oczęta jak śliwki węgierki o20mm 8O

Link to post
Share on other sites

Rws nie wszyscy mogą nosić szkła kontaktowe. Sam bym chciał ale okulista mi odradził ponieważ mam jakieś zapelenie (nie spojówek w każdym razie) i szkła mogły by to pogorszyć. Mój wybór padł na gogle Uvex'a http://www.uvex.pl/ model Ultravision widze, że na stronie już nie ma dokładnie tego modelu ale są inne jeszcze lepsze. Nawet pojawiły się z siatką ochronną zamiast szybki.

Link to post
Share on other sites

Według mnie najlepszym rozwiązaniem są gogle/okulary, w których można zainstalować szkła korekcyjne.

 

Używam gogli z maski JT Spectra pod którymi bez problemu mieszczą się moje okulary. Jednak nie jest to wygodne rozwiązanie. Przy zdejmowaniu gogli trzeba się nagimnastykować, żeby nie sciągnąć jednocześnie okularów. Na szczęście JT produkuje do tych gogli oprawki, w które wsadzamy szkła korekcyjne, a następnie instalujemy je wewnątrz gogli. Niestety nie wiem, gdzie to można kupić, ja dostałem od Foki :)

 

Druga sprawa, to parowanie okularów. W goglach mam nieparującą szybkę, która faktycznie działa. Cóż z tego, jak parują okulary i nie pomagało nawet pokrycie ich środkiem przeciw parowaniu (mam soczewki z tworzywa). Myśle, że podobnie będzie w innych goglach.

Rozwiązaniem jest zapewnienie wymuszonego przepływu powietrza poprzez zainstalowanie wentylatorka; czy to firmowego (drogo), czy to własnorobnego. Właśnie cusik takiego zmajstrowałem.

 

Myślę, że problem z parowaniem szkieł korekcyjnych nie powinien wystąpić w przypadku okularów. Naszukałem się trochę na sieci i znalazłem dobre okulary dla okularników :). Poniżej link do recenzji:

http://www.arniesairsoft.co.uk/reviews/gua...2001_review.htm

 

Okulary te znajdują się w ofercie Fire Arms, ale otrzymałem informację, że "nie ma obecnie mozliwosci zamowienia okularow Guardera".

 

Pozdrawiam

Miva

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem UVEX'a i wyglada to świetnie, jeśli ktoś nie ma fioła na punkcie osprzętu militarnego, to propozycja jest godna polecenia :!: :!: .

Gogle ochronne wszystkie przystosowane do noszenia na okulary, w cenach od 24 - 60zł (netto), są kolory czarne i bezbarwne :? .

Do tego mozna dokupić maskę na twarz 8) .

 

Marcus proponował jeszcze gogle taktyczne (te w sklepie Ranger), mniejsze oprawki podobno pod nie wchodzą. Może ktoś to potwierdzić :?:

 

To narazie tyle w temaci :D

Link to post
Share on other sites
Na szczęście JT produkuje do tych gogli oprawki, w które wsadzamy szkła korekcyjne, a następnie instalujemy je wewnątrz gogli. Niestety nie wiem, gdzie to można kupić, ja dostałem od Foki :)

ostatnio widzialem je w Kondracki Paintball... nzaczy nie wiem czy sa na stronie, ale na stoisku n zawodach mial ich caly karton :)

z tym ze gogle JT troche kosztuja :(

 

Rozwiązaniem jest zapewnienie wymuszonego przepływu powietrza poprzez zainstalowanie wentylatorka; czy to firmowego (drogo), czy to własnorobnego. Właśnie cusik takiego zmajstrowałem.

kupic tez mozna u Tomka Kondrackiego a zrobic najlepiej z wentulatorkow na procesor :)

 

Okulary te znajdują się w ofercie Fire Arms, ale otrzymałem informację, że "nie ma obecnie mozliwosci zamowienia okularow Guardera".

ja mam zamiar sprowadzic (kiedys :?) Wiley-X... fajne.. ale pod takie okulary nie zalozysz korekcyjnych - pozostaja szkla kontaktowe...

a na razie uzywam Bolle X500 - sa przystosowane do noszenia na gogle - nawet gabka ma odpowiednie wyciecia

Link to post
Share on other sites

Ten trzeci, nie ma Commando...

To sa Bolle ksztaltem b.podobne do Commando, znacznie gorzej wykonane, robione dla jakiejs armii europejskiej - holenderskiej chyba?

W przeciwienstwie do C. maja szyby pojedyncze, nie z poliweglanu,

gorsza wentylacje, i pare szczegolow...

 

Sa to niezle gogle, w rozsadnej cenie, ale IMHO na okulary zdecydowanie lepsze sa X500 "Atacker".

 

Zamontowanie wentylatora rozwiazuje wszystkie problemy zwiazane z parowaniem zestawu okulary + gogle.

Poce sie na strzelankach jak dziki, zadnych problemow z para, testowane w zakresie temperatur od -18 do +36.

 

pozdrawiam

v.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam Braci Okularników :D

jestem raczej za rozwiązaniem typu gogle + soczewki kontaktowe: łatwiej i chyba bezpieczniej. To prawda jednak, że walka z włożeniem czegoś do oka jest, jak nie przymiarzając, operacja specjalna. Mój ,,rekord'' przy zakładaniu to 45 minut, ale sie uparłem. Teraz luzik: soczewa na palec_palec do oka i już :D

pozdrowienia (oraz odwagi i cierpliwości!)

b

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...