Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RAV z ebay - nieznany producent


Recommended Posts

Powiem co wiem.

Cena kamizelki wynosi 25$ a przesylki 50$ poniewaz chca zaoszczedzic na prowizji, tak wiec w sumie cena ta sama tylko on nie placi prowizji, dlatego to sie moze wydawac takie tanie. Za kopie Cirasa, magazynek 3000rd do emki A&K(P&J) i dwojnog wysuwany z raczki RIS chcial 180$. Ale wlasnie sobie zdalem sprawe ze to nie ma sensu, bo mag bedzie mial Krakman za 120zl, dwojnogi za 120mozna miec, a kopie IBA guardera, mozna miec za 350zl. Moze troszke drozej, ale bezpieczniej i masz pewnosc jakosci. Latwiej sie w razie czego procesowac z kims z sosnowca niz z NY :)

 

Generalnie koszty to jakies 100$ za 4/5kg do Polski, ekspres. Ekonomiczna paczka 10$mniej.

Najlepiej zapytac sprzedajacego jak spadna koszty wysylki przy paru przedmiotach, bo on to wie najlepiej i czesto daja jeszcze jakies znizki przy wielu przedmiotach.

Pzdr,

C4rtm4n

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Zamówiłem na ebaybanned.com tę RAV tylko w CB. Jak dostanę to coś o niej napiszę. Póki co mogę tylko zwrócić uwagę na fakt, że RAVka z ebaybanned.com jest sporo cięższa od tej z taiwanguna. No i ten podpis pod zdjęciem na ebaybanned.com "Proud RAV..." 8-)

Edited by Pietraszka
Link to post
Share on other sites

Pietraszka, ile Cię to wyniosło w sumie? tzn RAV + przesyłka(?) + cło? Wychodzi taniej niż u Krakmana? Bo z tego co piszesz to nie są te same kamizelki - tzn są kopią tego samego, ale różnią się wykonaniem, tak?

 

Arafat - żyły od QR są schowane pod panelem, wydaje mi się. Rączka jest. Ale za to jest odwrotnie zamek zapinający cummerbundy...

 

Ponadto - czy ja dobrze widzę, OD i CT różnią się od siebie budową? Tzn miejscem ulokowania QR? Oliwkowa ma z boku, a Coyotowa u góry, pod szyja? Czy też coś mi się popieprzyło?

Link to post
Share on other sites

Wyniosło mnie to 58 funtów czyli trochę taniej niż u Krakmana - cena dokładnie taka jak na ebaybanned.com z racji tego, że na chwilę obecną w UK przebywam :) (ceny ebaybanned.com wliczają od razu przesyłkę). Nie piszę, że to nie jest ta sama kamizelka co u Krakmana, gdyż nie mam co do tego pewności - zwróciłem jedynie uwagę na sporą rozbieżność w danych odnośnie wagi. A co do żył do QR to wydaje mi się, że można je właśnie pod panelem piersiowym puścić i nie będą już wtedy tak widoczne. Zresztą sam uchwyt od QR można chyba ulokować w miarę dowolnie w obrębie klatki piersiowej. No i można polemizować co do kolorów - wiadomo jak to jest - zdjęcie zdjęciu nierówne. Ale fakt - zamek do cummerbunda jest odwrotnie. Nie wiem kiedy ją dostanę, bo póki co nie mają jej na stanie, chociaż dostałem maila, że wyślą "at once" :] Jak dojdzie, to opiszę wrażenia.

Edited by Pietraszka
Link to post
Share on other sites

No napisz, napisz, bo się zastanawiam od zakupem jej u Krakmana (zakładając że to ta sama). Szkoda tylko że nie ma on wersji w Coyocie póki co.

 

A co do QR, to sądzisz że rączkę da się przenosić? tzn umieścić na środku u góry, albo po bokach? Fajnie.

Link to post
Share on other sites

Napisałem do Krakmana mejl i w odpowiedzi dostałem:

 

Kamizelka ta

nie ma możliwości umieszczenia wkładów balistycznych, nie ma także

możliwości usuniecia pleców. Jeżeli chodzi o system szybkiego wypięcia

należałoby ustawić linki w dogodnej dla siebie pozycji.

 

Zatem, wynika z tego że to nie to samo co RAV pokazany na ebaybanned. No chyba że ktoś się myli.

 

Nie mam aktualnie kasy na sprawdzanie czy to jest to :(. Czy nikt nie ma tego RAVa od Krakmana?

Link to post
Share on other sites

Dobra, jednak to to :). Teraz tylko jeszcze jedna kwestia - podobno do RAVa można schować Camelbaka w plecy (pęcherz). Jakiej wielkości? Chciałbym od Krakmana od razu zamówić także pęcherz (o ile to ma sens - być może gdzieś są tańsze i lepsze(?) )

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

A gdzie Ty niby chcesz tam chować camela ? Panel na plecach osłania system QR ( po jego zdjęciu możesz sobie wyregulować szerokość i ew w przypadku użycia systemu poskładać go do kupy ) kieszeni tam żadnej nie uświadczysz.

Link to post
Share on other sites

W orginale ten panel na plecach zapinany na suwaki jest jednocześnie kieszenią mieszczącą np. Camelbaka.

 

http://www.msanorthamerica.com/rav_vest_product_page.html

 

tu macie wszystkie media (filmy, prezentacje) na temat najnowszej edycji RAVa (odpuścili sobie wreszcie ten suwaczek, napy i opadający cummerbund i zastosowali klapę jak w MCAV/CIRAS/RBAVoraz kieszenie na boczne płyty.

Link to post
Share on other sites

Napy są w paru miejscach, ale mi chodziło o napy mocujące zewnętrzny cummerbund, które były w wersji pośredniej, wcześniejszej niż ta obecna, późniejszej niż dostępne na sieci chińskie podróbki. Z RAVem był zawsze ten problem że zewnętrzny cummerbund zjeżdzał z kamizelki jak się na niego doczepiło za dużo ładownic - powierzchnia rzepa była jednostronna i stosunkowo nieduża, jeszcze ten suwak itd... W wersji przejściowej dodano nad suwakiem dwa napy na specjalnych tasiemkach które miały powstrzymywać pas zewnętrzny przez zjeżdżaniem - ale poza stratą miejsca, działało to słabo, dlatego koniec końców zrobiono tak jak w CIRASach i innych.

 

Tu masz wersję pośrednią z suwakiem i napami.

http://media.msanet.com/www/images/MSAFrontLine/6635.jpg

Link to post
Share on other sites

Aha, zobaczymy czy się będzie zsuwał czy nie. W sumie magi ASG aż tyle nie ważą co prawdziwe... (a ten rzep nie jest pewnie taki dobry jak w oryginale :P).

 

A co to Camelbaka, to odpisano mi ze jest miejsce na 2L pęcherz z ich oferty. Czyli jest ok :).

 

Z innych rzeczy, to martwi mnie tylko to że PALSy są poprzeszywane nierówno, albo tak mi się tylko zdaje - nie wszędzie jest 1.5" pomiędzy przeszyciami..?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...