Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Tak sie zastanawiam że tłumik wydłuża droge kulki do przebycia przez lufe i przez to energia an wylocie jest wieksza a do tego celniej wali.

 

Jak widze w ASG funkcja tlumika to nie tylko tlumienie.Dlatego zastanawiam sie nad zalożenie do ASG tlumika.

 

Moje pytanie brzmi czy do wszystkich ASG pasuje tlumik ? lufy są wymienne?

Nie na każdej lufie widze gwint do tlumika jak to z tym jest.Dziękuje za odpowiedz.

 

Czy do Hi capa można tlumik wlozyć i na green gazie uzyskać ok 360fpsow?

Edited by Farmadon
Link to post
Share on other sites

Padłeś ofiarą propagandy rozsiewanej przez właścicieli MK23 ;) Tam tłumik owszem jest przedłużeniem lufy, tak samo jest w sprężynowym MP5SD3 UHC.

Reszta tłumików w ASG służy do tłumienia (ewentualnie do zakrycia dłuższej, jednolitej lufy).

Link to post
Share on other sites

Czy celność będzie lepsza zależy od jakosci materiałow, wykonania tlumika a także wylotu lufy.Ważne aby tlumik był tak wykonany żeby gas wylatujący z lufy nie zakłócał toru lotu kulki(separator gazów).Przedlużenie lufy powinno zwiekszyć energie.

Reszta tłumików tzn wiekszość tanich badziewiastych tlumików służy do wyciszenia wystrzału a ich konstrukcja jest prosta jak barszcz.

Sądze ze dobry tłumik zwlaszcza w gazowcach bardzo przydatną rzeczą jest.

Edited by Farmadon
Link to post
Share on other sites

Tłumik - jak sama nazwa wskazuje TŁUMI Ty chyba nie rozumiesz idei tłumików.

Reszta tłumików tzn wiekszość tanich badziewiastych tlumików służy do wyciszenia wystrzału a ich konstrukcja jest prosta jak barszcz.

To jest właśnie co... zadanie tłumika B I N G O ! ! !

Poza tym polska mowa być gumowa ale kali używać polska składnia a nie jak mistrz Yoda.

Czy celność będzie lepsza zależy od jakosci materiałow, wykonania tlumika a także wylotu lufy.Ważne aby tlumik był tak wykonany żeby gas wylatujący z lufy nie zakłócał toru lotu kulki(separator gazów).Przedlużenie lufy powinno zwiekszyć energie.

Celności tłumik (prawdziwy nie w Twoim przekonaniu) nie zwiękrzy tylko wytłumi świst jaki powoduje kulka po wylocie z lufy. Gaz nie zakłóci toru lotu kulki bo kulka leci przed gazem. Przedłużenie lufy w gaziaku = wzrost energii kinetycznej pocisku.

Link to post
Share on other sites

Z własnego doświadczenia mogę jedynie podpowiedzieć, że separatory poprawiają (nieznacznie) wyniki przy mocnych pistoletach na gas na dystansach typu 30-50 m.Bez separatora jest gorsze skupienie jak z nim. Jedna z teorii dotycząca separatora mówi, że w silnych asg przy dużej ilości powietrza wyrzucanej za kulka z lufy, może ono tworzyć zawirowania źle wpływające na kulke, stąd konieczność jego odpowiedniego odprowadzenia – ukierunkowania. Poprzez stosowanie separatora uzyskuje się stabilniejszy lot kulki. To co się dzieje w tłumiku a więc coś jakby wstępne rozprężanie tutaj zamienione jest na ukierunkowanie strumienia powietrza

Sa separatory pełniące funkcje również tlumika.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Farmadon, Ty mówisz dobrze tutaj. Choć technikiem nie jestem, wiedzieć odrobinę mi można i słowa trzy dorzucę jak moc pozwoli ;)

 

A tak serio, rzeczywiście, choć nie da to drastycznie zwiększonych osiągów, tłumik z przedłużeniem wewnętrznym lufy może poprawić celność jak i zasięg (Co bardzo rzuca się w oczy jak zauważył OLO, w MK23... [ wiem, bo mam i bez tłumika nigdzie się nie ruszam :P ]), jednak tutaj problemem jest niedokładne spasowanie gwintu, gdzie przy każdym milimetrze odchyłki kulka na duże odległości dostaje spore przekłamanie...

 

Olo, fakt, ASG to niezbyt precyzyjna zabawa, jeśli porównać ją choćby z wiatrownictwem (lol), jednak każdy drobiazg dla rasowego ASG'owca się liczy, każdy FPS jest ważny i jeśli zebrać wszystkie 'kruczki' do kupy, można dostać naprawdę parę dobrych metrów więcej (i radocha jaka ! ;) ). A tłumik jak tłumik - choć tłumi z samej definicji, ASG nie jest porównywalne z realiami broni palnej od strony konstrukcyjnej, dlatego tutaj nawet tłumik może mieć dodatkową funkcję *

 

* choć swoją drogą wydaje mi się, że słyszałem o przedłużeniach lufy (służących również jako tłumik) do rzeczywistej broni, które dodają dodatkową Ek pociskowi, ale nie mam pewności.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Jak jest temat o tłumikach to musze dodac coś od siebie =]

 

Jeżeli ktoś chce tłumić replike i zakłada tłumik, który ma na celu tłumienie strzału to musi nieć gnata bez blowbacka np. któryś z rugerów albo socom, sam mam krótkiego i długiego rugera, w obu mam tłumiki i w polu na odległości 10m praktycznie nie są słyszalne.

 

Co do replik z BB to montowałem jeden ze swoich tłumików (własnej roboty) w hi capie i żadna rewelacja (minimalnie ścisza) tak więc jest to prawie że bezsensowne.

Podsumowywując jak ktoś chce mieć cichą replikę to musi mieć gaziaka na GG bo CO2 źle się tłumi i stały zamek =]

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites
Padłeś ofiarą propagandy rozsiewanej przez właścicieli MK23 icon_wink.gif Tam tłumik owszem jest przedłużeniem lufy, tak samo jest w sprężynowym MP5SD3 UHC.

Reszta tłumików w ASG służy do tłumienia (ewentualnie do zakrycia dłuższej, jednolitej lufy).

Hmm.... a do Mk1 Carabine da się dokupi tłumik który jest przedłużeniem lufy? (oczywiście po montażu przejściówki). Przejściówka jest na gwint 14mm prawoskrętny czyli ten sam co w MK23. Edited by 1991
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hmm.... a do Mk1 Carabine da się dokupi tłumik który jest przedłużeniem lufy? (oczywiście po montażu przejściówki). Przejściówka jest na gwint 14mm prawoskrętny czyli ten sam co w MK23.

 

 

Nie ma takiej możliwości, czytaj lepiej te posty.

Pisałem że przy strzale cofa się lufa więc o przedlużenie jej za pomocą tłumika będzie ciężko...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...