Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FS51 Folding Stock [G&G]


Recommended Posts

  • Replies 129
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No cóż, właśnie wróciłem ze strzelanki. Dlaczego tak wcześnie? A bo podejrzewam, że obecnie w GB zamiast zębów na tłoku mam kupkę zmielonego plastiku. Podczas ustawiania hop-up wszystko działało normalnie, na parkingu przed strzelanką kilka krótkich serii puściłem i wszystko śmigało. Gdy zaczęliśmy się strzelać poskradałem się trochę i w momencie naciśnięcia spustu poleciało może 4 kulki i usłyszałem okrope bzzzzzzt (ci, którym się to już zdarzyło wiedzą jaki to jest strasznie nieprzyjemny dźwięk). Podejrzewam tłok, choć może to być też jakaś zębatka. Jutro wysyłam broń na gwarancję i myślę, że spróbuję się dogadać ze Specshopem tak, żeby w ramach gwarancji założyli mi za dopłatą jakiś lepszy tłok, bo przecież gwarancja powinna to obejmować. GB w środku nie ruszałem, bateria była 9.6V (więc w sumie taka, jaką zalecają, bo przecież napisane jest "Pasujące baterie: Large 9.6V i 10.8V"). Zobaczymy jak to będzie.

Link to post
Share on other sites

Standardzik. Dobrze, że powstrzymałem się przed wsadzaniem M120, którą chciałem włożyć właśnie po to, żeby obniżyć rof w obawie o tłok, ale straciłbym gwarancję i jakby sie posypało to wszystko bym już musiał sam finansować. Stało się co się stało - teraz najchętniej w ramach gwarancji z dopłatą włożyłbym wzmocniony tłok G&G z 4 zębami metalowymi lub odżałował trochę więcej kasy i wsadził tego SNC.

Edited by Dudi
Link to post
Share on other sites

Ja jestem właśnie w fazie negocjacji (tzn wysłałem emile :P) z kilkoma sklepami, żeby wsadzili mi bez ruszania spraw związanych z gwarancją M110 albo M120. Skoro G&G może tak robić z L85, to czemu by nie z tym... Ciekawe co z tego wyjdzie.

 

Czyli wg ciebie to właśnie ROF był odpowiedzialny za sieczkę w GB? Do M90 10,8v (czy 9,6v RC) ja bym nie pakował. :)

Link to post
Share on other sites

Cóż, Specshop zaleca używanie takich baterii. Na 9.6V RC zdecydowałem sie, bo z założenia gun miał być od razu tuningowany. Tak na prawdę miała być to jego pierwsza i ostatnia strzelanka na stocku, a że pech chciał, że trafiło tlok jeszcze na gwarancji, to w sumie szczęście w nieszczęściu, bo gorzej byłoby, jakby mi go już po grzebaniu w GB rozwaliło.

Edited by Dudi
Link to post
Share on other sites

No wiesz, może po tuningu coś takiego by się nie stało. Przynajmniej straciłeś strzelankę, a nie 100zł...

 

Pogadaj może ze specshopem - może jak dobrze pogadasz włożą ci mocniejszą sprężynę bez utraty gwarancji. Zapytać nie zaszkodzi.

Edited by BlazakoV
Link to post
Share on other sites

Sprężynę już zakupiłem przy okazji innego zamówienia w ASGshopie i mam zamiar sam ją zakładać, poza tym za sprężyną pójdzie bore-up taki, którego w ofercie Specshopu nie ma, więc w sumie i tak się nie opłaca w tej sprawie targować. Chodzi mi tylko o ten tłok.

Link to post
Share on other sites

@Dudi: moim zdaniem to jednak trafiłeś na felerny tłok, albo był to wyjątkowy pech. Z tymi ogniwami to wiadomo, że jest różnie, "producent zaleca" nic w praktyce nie znaczy, bo wiadomo, że Sanyo 1400 to nie IB4200, a oba są "large". Podział ten pochodzi z prehistorii asg.

 

Tym niemniej nawet w stocku tłok powinien spokojnie wytrzymać. Ja mam/miałem repliki:

- P90, ROF 21/s, CA130% (9.6V KR1700AU)

- P90, ROF 22/s, SP110 (12V 2/3SC)

- M15 CQB, ROF 22/s, M120 (9.6V 4/5 SC)

- a okolica ma jeszcze więcej, bo takie z zasady polecamy z Kmieciem konfiguracje ;)

 

i wszystko śmigało. Jak stockowy tłok TM lub CA tyle wytrzymuje, to G&G też powinien.

 

Tłoki pękają dopiero przy upach rzędu M130 i w górę, zależnie od zębatek jeszcze, silnika i akumulatora.

 

Co do tłoka SNC - SpecShop zaproponował nam przetestowanie tego tłoka. Biorąc pod uwagę cenę, jest to raczej konkurencja dla Prometheus Hard Piston i tytanowego Deep Fire'a. Nie wiem jak tam w końcu z tym testem będzie, ale prawdopodobnie tłok zostanie włożony do M249 z upgradem i po kilku tysiącach strzałów wyjęty i obejrzany.

 

Moje wrażenia z oględzin FS-51:

1) Bardzo ładna kulturka pracy GB. Powiem szczerze, że G&G mnie ostatnio zaskakuje. Najpierw bardzo dobry V3 w RK-104, teraz naprawdę przyjemny V2 w FS-51.

2) Zasięg, celność itp. w stocku więcej niż wystarczająca do zwykłej zabawy.

3) W sumie giwera jest potężna - takie G3, tylko lufa krótsza. Dla mnie kolba zdecydowanie za długa, niewygodna. Nie jest to stricte replika do CQB - folding stock pozwala co najwyżej na strzelanie w ogóle bez kolby, co nie jest specjalnie wygodne. Do transportu się przydaje, owszem.

4) Przyjemny selektor ognia, nie chybocze się, przestawia się lekko, z przyjemnym kliknięciem.

5) Ogólne wykonanie itp. na wysokim poziomie, miałem w łapkach kilka minut i nie zauważyłem niczego, co by raziło.

 

 

Biorąc pod uwagę, że za te niecałe 1,2k dostaje się metal body, RIS'a, montaż, a GB i osiągi są więcej niż satysfakcjonujące, to musze powiedzieć, że G&G to ekomomicznie bardzo opłacalne rozwiązanie. Żeby wyprowadzic CA na taki poziom, trzeba jeszcze włożyć lufę, doszczelnić, zmienić często sprężynę itp. No ale to takie moje prywatne opinie ;)

Link to post
Share on other sites
Liczę że Sabat przetestuje dokładnie giwerę. On ma maksymalnego pecha, więc jeśli mu wytrzyma kilka miesięcy, to będzie świadczyło że karabin jest niezawodny.

Hehe, króliczek doswiadczalny. :)

Biorąc pod uwagę, że za te niecałe 1,2k dostaje się metal body, RIS'a, montaż, a GB i osiągi są więcej niż satysfakcjonujące, to musze powiedzieć, że G&G to ekomomicznie bardzo opłacalne rozwiązanie.

A M120 albo chociaż M110 to te bebechy powinny wytrzymac? Bo sie tak zasadzam. :) A w tej replice to hcyba bylaby niezla moc...

Link to post
Share on other sites

Powinny. SP110 to wytrzymuje TM w P90. Czy ja wiem, czy warto zmieniać? Zasada jest taka - działa - nie grzeb, bo możesz tylko coś zepsuć. Naprawdę porównując z P90 Kmiecia (395fps), to ta FS-51 strzelała bardzo ładnie. Użytkowo to samo. Czy warto więcej? To zależy gdzie kto gra. Na nasze, poznańskie warunki, to ja już bym nic nie zmieniał.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.

 

Gram praktycznie tylko w lasach, jakaś "darmowa" (nie obarczona zbytnimi konsekwencjami) moc ekstra na pewno by się przydała. Szczególnie, jeżeli uda mi się ugadać, żebym nie utracił gwarancji. Wzmocnione części kuszą, a skoro strzela ładnie na M90 to znaczy, że ta replika ma potencjał. Sam się bawić nie będę.

 

Jakby ktoś miał możliwość przetestować dokładnie na chrono, albo ustalić zasięg skuteczny (od biedy porównać na oko ze stockiem CA) - byłbym wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

1. Co do funkcjonalności:

 

- CQB (złożona kolba) - grało sie bardzo wygodnie i przyjemnie - na pewno lepiej jak z L85A1 :P i chyba newet wygodniej jak z mp5a4

 

- Las (rozłożona kolba) - faktycznie jest troszkę za długa, ale da sie przyzwyczaić i jest wygodnie.

 

2. Co do pecha - to na razie nic się nie popsuło (no oprócz zespołu muszki, z której poluzowała sie muszka) muszę sie znowu do Speców wybrać

 

3. Zasięg - porównywalny z mp5 CA ze sprężyną m120.

 

4. Regulacja Hup-up bardzo wygodna.

 

5. Duży plus za bardzo szpanerski dzwięk zamka :-) jak na razie lepszy ma tylko m14 G&G hehehe

 

Póki co jestem za dowolny z przesiadki.

Link to post
Share on other sites

Dzięki, ale jedna rzecz mnie intryguje:

 

3. Zasięg - porównywalny z mp5 CA ze sprężyną m120.
8-O ?

No ja rozumiem, preclufa i te sprawy, ale jak oni to zrobili na m90?! Przecież dużo dłuższej lufy od MP5 to to nie ma. Może jakiś szczególny HU?

Edited by BlazakoV
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...