Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kabura - Colt 1911A1 - gdzie kupić


Recommended Posts

W takiej standardowej ładownicy [ kopii EAGLE , czyli G&P , Milspex, inne c**** muje ] Colt 1911 TM dynda, bo jest za długi a na grubość w ładownicy ma za dużo luzu - nie siedzi ciasno. Obecnie mam ładownice HELIKON , kopie SDSowskich M4/M16 CQB pouch i siedzi pięknie. Condor też robi kopie tychże ładownic, nawet w lepszej jakości. Powinno być oki doki.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...
  • 3 weeks later...

Kabura CQC BlackHawk CP-G17-B

 

Tak jak obiecałem chcę się podzielić wiedzą na temat kabury i dodatkowego montażu który umożliwia montaż tej kabury na kamizelce.

 

kabura0.jpg

 

W zestawie otrzymujemy kaburę oraz dwa montaże - oba na pas. Tworzywo z którego jest wykonana kabura jest przyzwoitej jakości, matowe i lekko chropowate.

 

kabura.jpg

Montaż kabury do paska - najbardziej optymalne w/g mnie zamontowanie kabury - zakładając że nic nam nie blokuje do niej dostępu - w zestawie mamy dystansy gdy pasek jest węższy.

 

kabura1.jpg

Montaż na szybko - ten montaż jest raczej na wąski pasek / nie weszła blokada / możemy w każdej chwili zmienić położenie kabury - kwestia własnych preferencji.

 

kabura2.jpg

 

Aby zamontować sobie wspomniana kaburę na kamizelce na taśmach należy dokupić jeden z dwu dostępnych adapterów. Oba adaptery są w podobnej cenie - zdecydowałem się na ten bardziej Pr0. Element otrzymujemy w gustownym opakowaniu, bez instrukcji montażu - cóż i tak wszystko jest intuicyjne.

 

kabura3.jpg

kabura4.jpg

 

Wszystkie akcesoria montujemy na śrubach z podkładką - zawsze 3 - musimy znaleźć takie ustawienie by trzy otwory pokrywały się z możliwością zamontowania śruby - czasem można by ustawić tak uchwyt by był na dwie śruby ale stanie się to dość osłabioną konstrukcją.

kabura5.jpg

Dodatkowy uchwyt możemy zamontować na dwa sposoby - zakładając standardowe położenie chwytu pistoletowego.

 

kabura6.jpg

kabura7.jpg

 

Tutaj zamontowana kabura na kamizelce Osprey. Kabura fajna, dająca dużo do lansu, zajmująca kilka wolnych taśm montażowych, sprawiająca średni dostęp do magazynka - oczywiście zawsze można dojść do wprawy z wyciąganiem.

 

Osobiście używam kabury z Glock 18C /Cyma/ nie wiem jak inne modele ale wyciąganie "szybkie" jedną ręka jest prawie niemożliwe - można nawet pozrywać taśmy - tak mało jest luzu w kaburze. Przycisk blokujący wyciąganie działa fantastycznie. Trzymając drugą ręką kaburę można już dosyć swobodnie wyjąć replikę. Podejrzewam że każda replika może mieć inny wymiar i to będzie miało na to wpływ - myślę o pomocy pilnika na ten problem z wyciąganiem :wink:

 

Czy warto zakupić - to już każdy z was sam musi sobie odpowiedzieć.

Edited by Corey
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...