Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Instrukcja nie jest konieczna ;)

Odlutowujesz stare kable, nowe przycinasz do odpowiednich długości bazując na starych, lutujesz, zabezpieczasz styki termokurczkami (te przy gearboxie), zarabiasz wtyczki i styki bezpiecznika... jeszcze przy wymianie na grubsze kable trzeba nieco korpus z tyłu podpiłować, bo się nie zmieszczą.

Link to post
Share on other sites
mu mu a czy to wogule jest gra warta świeczki czy oprócz mniejszego oporu są jeszcze jakieś inne korzyści wymiany kabli

Tak - mniejszy opór ;D Powiem tyle stockowe kable w moim Ak były super badziewne i po zamontowaniu kabli 2,5mm szybkstrzelnosć nieznacznie poprawiła sie.

 

 

I czym można wtyki tamiya zarabiać

yy co? :D nie znam takiego pojecia jakz zarabianie wtyczek... czy chodzi o oprawianie kabli we wtyczki?:D bo jeżeli tak , to nie tzreba żadnych skomplikowanych narzedzi po za lutownicą , kawałkiem cyny i chwili wolnego czasu

Edited by Diablo
Link to post
Share on other sites

Co do przekroju przewodów to 0,75 powinien wystarczyć do stockowego AEGa lub z niewielkim tuningiem.

 

Wtyczki można zarabiać specjalną zaciskarką lub kombinerkami. Lutowanie dodatkowo polepszy wytrzymałość połaczenia na rozciąganie ;) (pod warunkiem, ze zrobi się to umiejętnie ;)).

Link to post
Share on other sites

Ja jeszcze szybko zapytam jedną rzecz bo nie chce drugiego podobnego nowego tematu robić. Czy przy gearbox'ie v.2 też nie tzrba go otwierać aby wymienić kable? Podejrzewam że jak przy v3 ale chce się upewnić bo nie chce nadarmo tego robić bo gun dopiero będzie i jeszcze przed sobą go nie mam i nie widze geara :)

Link to post
Share on other sites
A w przypadku wymiany kabli mozna wykozystac stare wtyczki?? czy one sa poprostu jednorazowe??

Jak masz spory zapas cierpliwości i zdolności manualne to można ;)

Czy przy gearbox'ie v.2 też nie tzrba go otwierać aby wymienić kable?

V2 trzeba otwierać.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Rozegnij te "zacisknięte" części igłą od cyrkla albo cienkim nożykiem. Przy odrobinie cierpliwości to da sie łatwo zrobic.

Kabli nowych do starych nie lutuj bo każde połączenie zwiększa opór.

Kable aluminiowe... Lepiej kup miedziane, chocby i głośnikowe.

Edited by poldeck
Link to post
Share on other sites

Złożyłem go,mam wrażenie, że troche poprawiła się szybko strzelność ... natomiast wydaje mi sie, że wcześniej był celniejszy... teraz kulki po 10m, lecą jedna w prawo, druga w lewo, trzecia prosto ...(0,20 EXCELA). Gearbox jest troche 'wciśnięty', bo z grubszymi kablami nie chciał wejść i strasznie się namęczylem ... i trochę inaczej chodzi selektor ognia ...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...