Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Famas recenzja


Recommended Posts

Witam, z powodu nie dawnego zakupu(famas tm), postanowiłem napisać recenzje(wiem że jest już 1 w zbrojowni, ale...od przybytku głowa nie boli :P)

Więc zaczynamy

 

Famas jest pierwszym modelem Tokio Marui jaki, firma wypuściła na rynek ale nie oznacza to że model ten jest najgorszym produktem Japończyków, pomimo Silnika EG560 i Gb.1, nie wyklucza Francuza z walki o klienta.

 

Do głównych zalet możemy zaliczyć:

-Cisza i estetyka pracy

-CENA(najtańszy AEG na rynku)

-Oryginalność(jedyna Replika Famas w wersji elektrycznej)

-2 stopniowe zabezpieczenie spustu

-Dość pojemna bateria

-Bez awaryjność(jak każdy AEG tm)

-Wyjątakowo celny

 

Ale istnieją też wady:

-Nie wygodne umieszczenie przełączników zmiany trybu ognia

-Trzeszczące body

-Na samym początku trudności z włożeniem batki

-Gb.1=Ograniczenie możliwości tuningu

 

Widać że ten AEG jest warty pomyślenia na kupnem.

 

 

Przełącznik zmiany trybu ognia, oraz blokada spustu:

-Istnieją 2 blokady spustu:

1.Przy spuście

2.Zwykła blokada spustu

 

Magazynek

Nie wątpliwą zaletą magazynka jest materiał z jakiego jest wykonany (metal) choć istnieją pewne luzy, siedzi on dość ciasno.

 

Części ruchome

I nie chodzi tu o części fabrycznie do tego przeznaczone ,tylko o niedoróbkę, więc przejdźmy do setna. Oto lista tych części:

 

-Tłumik płomienia

I tu pojawia się problem, gdyż gwint jest nie typowy i dostanie nowego tłumika, wymaga sprowadzenia go z zagranicy...

 

Nie dokładności wykonania:

I tu jest dość dziwny aspekt-

W swoich rękach miałem kilka modeli TM i rzadko spotkałem tyle nadlewów jak w FA-MAS’ie, w moim modelu były one na:

-rączce

-osłonce rączki

-rączce transportowej

Oczywiście wszystko tego można się pozbyć metodą pilnika(polecam)/papieru ściernego(nie polecam)

 

Osiągi:

Replika ta ma standardowe osiągi dla swojej grupy, tzn. około 40m zasięgu skut, ale inna rzecz wymaga wyróżnienia-Wyjątkowa celność-bez problemu można trafić w cel wielkości obiektu 25x25cm z 25m!

 

 

Przydatność na polu bitwy

Broń ta świetnie sprawdza się w taktyce zielonej, ale i w czarnej nie ma problemu.

Długość 755mm, przy moim wzroście(180cm) świetnie na mnie leży oraz wycelowanie odbywa się bardzo szybko i sprawnie.

 

Słowo na koniec

Famas jest bardzo kontrowersyjnym modelem, z jednej strony strasznie skrzypi, ma nadlewy plastiku i nie można do tuningować, a z drugiej jest celny, szybkostrzelny, świetnie wyważony.

Wybór musi podjąć maniak, ja ze swojej strony mogę go polecić osobą chcącym kupić pierwszą replikę dobrej klasy. Pozdrawiam HH_fan

 

 

oglniehc3.th.jpg z profilu

numerseryjnyxi0.th.jpg Numer serjny

magqt9.th.jpg mag

puszkacy8.th.jpg Test "puszki"

 

Przepraszam za jakość zdjęć-były robione komórką, ale jak dorwę jakąś cyfrówkę to zrobię zdjęcia lepszej jakości.

 

Myślę że recenzja ta może się komuś przydać.

Pozdrawiam

 

Test na puszce z 10m

10mcz2id2.th.jpg

Edited by HH_fan
Link to post
Share on other sites

Musze sie pochwalic nie trzeszczacym modelem :)

Pomimo "tylko" 270fps z tym karabinkiem mozna sobie poradzic z mocniejszymi giwerami.

Trzeba tez zwrócić uwagę na ogromną szybkostrzelność, jedna z najwyższych z pośród stockowych karabinków.

Nie napisałeś też o zwalniaczu spreżyny który znacznie wydłuża żywosność repliki, szkoda że zrezygnowano z niego w pozostałych replikach TM.

Edited by ross154
Link to post
Share on other sites

Witam... zwrócę się do autora postu - równiwnież mam Famasa od TM i:

-podwujnego zabezpieczenia spustu nie uznałbym za zaletę

-trzeszczące body to nie problem... (można się go łatwo pozbyć... odsyłam do lektóry forum) zresztą z tego co wiem trzaszczące body to choroba wszystkich TM-ów

- i celność... "wyjątkowo celny" no zależy co uznamy za 'celne'...hehe jeśli wiesz o co mi chodzi...

Pozdrawiam ;-)

Link to post
Share on other sites

czemu?

mozna go takzabezpieczyc ze czlowiek nieobeznany z famasem z niego nie strzeli :)

ok rozumiem, ale jakiemu nieobeznanemu człowiekowi dajesz swoją replikę do ręki???

 

a co do celnościto jeśli porównać do mp5 to OK ale to jaest "karabin szturmowy" albo przynajmniej takowym miał być...

Link to post
Share on other sites

Udowadniać nic nikomu nie chcę, bo napewno ktoś wie więcej odemnie jednak co do wspominanego skrzypienia TM-ek to od choćby jeden z tematów o famasie

http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=8721&hl=...

nie wiem czy dokładnie wspomniany jest tekst o ogóle skrzypienia TM-ów jednak sobie tego nie zmyśliłem.... w kilku tematach nawet i o FAMASie znaleźć można wontek tzw. "skrzypiącego body"....

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o celność FAMAS-a to muszę tutaj zgodzić sie z autorem bez prec lufy stockowym FAMAS-em z 30 metrów trafiam w co chce 8). Co się tyczy samego tuningu, to okazuje się że tak tragicznie już nie jest. Większość gb można już spokojnie wymienić na części z CA: dołożyć mocniejszą sprężynę, wymienić zębatki, głowice tłoka, prowadnice sprężyny itp. Z tego co wiem to problem jest z wymianą łożysk, są nietypowe :???: . No ale jak ktoś się uprze to i to też nie będzie problemem:)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jeśli chodzi o drogie magi to odsyłam do tematu o przeróbkach... kupujemy metalowy mag do Emki (STAR,CA) delikatne zmiaty i mamy matalowy mag do famasa za 30 złotych + trochę pracy... polecam sam próbowałem przerobić jeden mag i spokojnie mi się udało.;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

A jak wygląda sprawa montażu dodatków typu kolimator czy latarka?

Aby zamontować kolimator trzeba dokupić specjalną szyne RIS którą dokręca się do szyny na górze karabinka.

Co do latarki jeżeli przymocowanie jej na taśme nie jest satysfakcjonujące to możesz spróbować zamocowac sobie szyny RIS po bokach karabinku.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...