Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

magazynek bębnowy do SLRa105 A1 - AK74


Recommended Posts

Witam,

 

Czy jest na polskim rynku osiągalne coś oprócz tego: http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=1241?

 

Czy w ogóle taki magazynek, jak wyżej wymieniony jest podobny do magazynka bębnowego od AK74?

 

Czy różnią się czymś bębnowe magazynki (chodzi mi o wygląd zewnętrzny) od AK47 i AK74?

 

Pozdrawiam

 

P.S.

Jeśli macie zdjęcia SLRa105 A1 z magazynkiem bębnowym i dwujnogiem, bardzo proszę o zamieszczenie w tym temacie.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz z siebie robić terminatora i wypluwać z kałasza kilka tys kulek jak z jakiegos karabinu mazynowego to prosze bardzo... Dla mnie taka gra nie ma sensu!!! To ma byc odwzorowanie oryginalnych walk i chyba jak masz 1000 razy tyle kulek w magu to nie za bardzo chyba odworowuje prawdziwe pole walki.... Zastanów sie...

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz z siebie robić terminatora i wypluwać z kałasza kilka tys kulek jak z jakiegos karabinu mazynowego to prosze bardzo... Dla mnie taka gra nie ma sensu!!! To ma byc odwzorowanie oryginalnych walk i chyba jak masz 1000 razy tyle kulek w magu to nie za bardzo chyba odworowuje prawdziwe pole walki.... Zastanów sie...

 

 

Przepraszam, ale nie mogłem sie powstrzymać. A:

- zasięg skuteczny 60m,

- rozrzut na tym dystansie 2m

- kulki nie przelatujące przez trawę i rzadkie krzaczki

- matrixy

- trafienie "śmiertelne" w czubek włosa

 

odwzorowują?

 

O relizmie w rozgrywkach jest osobny wątek.

Link to post
Share on other sites

Panowie...

1.) nie chcę z siebie robić terminatora i jak najbardziej chcę oddać realizm prawdziwej broni w moim SLRze przez oryginalną pojemność magazynka i nie chcę używać w replice magazynków, które w oryginale są na inną amunicję, albo w ogóle nie były do siedemdziesiątki czwórki używane - po to właśnie ten post. Yakarov napisał, że do AK74 były tylko magazynki 20-, 30- 45- i 60 nabojowe, tak więc odpada magazynek bębnowy i teraz chciałbym zobaczyć zdjęcia repliki lub prawdziwego karabinu z tymi różnymi magazynkami;

 

P.S.

KicekAK - a czy nie zauważyłeś, że dostepny w Polsce magazynek bębnowy jest tylko na 2800 kulek i innych możliwości nie ma?!

 

2.) Przerabiać nie chcę, bo bardzo mi się podoba SLR105 A1 w takim stanie, jakim jest bez przeróbek (ja zmieniłbym poprostu magazynek i dwójnóg - coś, co można szybko zdemontować i wrócić do poprzedniego stanu)

 

3.) dwójnóg nie będzie śmieszny wg mnie; przy zwykłym AK bardzo pomocny jest przy np. prowadzenia ognia z okopu, okna czy też podczas prowadzenia ognia w nocy i wielu innych sytuacjach; i zawsze można go szybko zdemontować.

Link to post
Share on other sites

AK-74 najlepiej wygląda z magazynkiem 45 nabojowym :killer: (moja opinia):

45iv4.th.jpg

tu 60 nabojowy na AKS-74U:

60np9.th.jpg

i 20 (też AKS-74U)

20ajb0.th.jpg

od siebie mogae dodać tyle, że najczęściej są stosowane 45 i 30 nabojowe.

a co do dwójnogu...to nie wiem, czasem pewnie się przyda ale może też przeszkadzać, będzie "dyndał" i takie tam. A strzelając z okna, okopu itp to na worek z piaskiem, plecak czy coś i :killer: :-P

Link to post
Share on other sites

Dwójnogi do 74 są na zasadzie takich szczypiec i przenoszony jest w specjalnej ładownicy, poskładany zajmuje mało miejsca. Używają go tylko wtedy gdy jest potrzebny. Ostatnio na allegro widziałem dedykowany do 74' tyle ze z 3 magami, oliwiarką i ładownicą. Moim zdaniem dwójnóg byłby stosowny gdy mamy zamontowaną optyke typu PSO-1 lub POSP, ale na stocku za bardzo taka lunetka sie nie przyda.

 

Pozdrawiam, men3L

Link to post
Share on other sites

W LWP były specjalne dwójnogi do AKMŁ (AKM) w kształcie odwróconej litery "Y", które można składac wzdłuż lufy karabinu, także taki dwójnóg nie będzie nam dyndał ;)

 

Zdjęcie: http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/1...11496/157114966

(Przepraszam, ze przez link, ale nie umiem wkleić ich tak jak zrobił to Yakarov)

 

Pozdrawiam

Aikikai

 

P.S.

Gdyby ktoś miał taki dwójnóg jak na zdjęciu, które podałem, chętnie go kupię ;)

Edited by aikikai
Link to post
Share on other sites

aikikai

 

Z Kałachmi to jest tak że co kraj to inna wersja,

Magazynek przez ciebie prezentowany jest stosowany przy cywilnej (USA) modyfikacji broni AK47 zwanej AK Tactical.

I jest przeznaczony na nabój AK47

Ogółem - z moich informacji - MAGI "pasujące" do danego modelu można rozpoznawać tylko przez ich długość i lini ugięcia.

Fakturą i rodzajem wykoanania nie ma już się co wzorować dlatego że ostatnio G&G wypusciło "pseudo-bakelitowy" magazynek - z jego fakturą itp. który jest kopią stalowego-tłoczonego magazynka do AK47.

Świadczy o tym jego linia ugięcia i dedykacja do karabinków AK104/105 ktory strzelał na Amunicja AK47 i przejściową

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Coz, realizm realizmem ale... wszyscy godzinmy sie na pewne ustepstwa. U nas w miescie rowniez jest czlowiek ktory jest na etapie modyfikaji swojego SLR105A1 CA na KM (dwojnog, beben) - kwestia odnalezienia sie. Jest urodzonym KaeMista, tyle ze odkryl to pare miesiecy po kupnie giwery...

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...