Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M16-ki [JG]


Recommended Posts

  • Replies 447
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Ja także skłaniałbym się ku guarderowi, ale to głównie z tego powodu, że mają oliwkowe body, a mam zboczenie na temat wszystkiego, co zielone i oliwkowe, jednakże najpierw muszę lepiej poznać tego chinola i wiedzieć, czy warto w to inwestować cokolwiek.

 

A tak na boku...Moja m733 wyrzuciła z siebie około 4000 kulek i póki co nie zanotowałem żadnej awarii, bateria trzyma długo, hi-cap podaje już wręcz idealnie, lufa się raczej nie chwieje. Wczoraj zaliczyłem nawet małą strzelankę w dużej ulewie, deszcz także nie zaszkodził mojej przyjaciółce. Stockowy hop-up bywa wkurzający, ale po idealnym wyregulowaniu jest znośnie-kulki lecą tam gdzie celuję. Początkowo miałem zboczenie po sprężynowym shotgunie i nie korzystałem z przyrządów celowniczych, po przyzwyczajeniu się do nich stwierdzam, że spełniają swoją rolę.

Link to post
Share on other sites

po dzisiejszej strzelance mogę stwierdzić ze bateria jak na chińczyka trzyma dość długo tzn. 4 tysiące pestek wystrzeliłem 2 razy ładując batke. wychodzi ok 2 tys kulek na pełnym naładowaniu. hi cap także podaje bezproblemowo lufa lekko sie chwieje ale da sie wytrzymać. ogólnie replika warta swoich pieniędzy.

Link to post
Share on other sites

Ja równiez ze swojej M4 wystrzeliłem jakieś 4000 kulek i nie miałem żadnych awarii, emka działa bez żądnych zastrzeżeń. Hi-cap podaje idealnie kulki i nie ma problemów z elektryką oraz baterią, która napewno wywala na pełnym naładowaniu ponad 1000 kulek. Body jest z plastiku, ale dość dobre , jedynie mi się dzisiaj gdzieś zamknięcie klapki wyrzutu łusek wykruszyło i się nie zamyka. Hop-uapa trzeba wymienić, bo z tym są czasem problemy żeby dobrze wyregulować(ale nie ma tak że sie nie da) :mrgreen:

Co do lufy to chwieje się marginalnie i nie da się na to zbyt wiele zaradzić, nie ma znaczenia nawet to że jest 2 częściowa, bo w pejocie jest 1 częściowa i sie chwieje o wiele bardziej niz w moim JG.

W sumie to mam do czynienia z kilkoma egzemplarzami emek JG i z żadnym jak narazie nie było problemów, strzelasz i zapominasz właściwie o jakichkolwiek naprawach i miejmy nadzieję, że tak pozostanie... :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Myślałem trochę o tym (tak wogóle nie wiem czemu ubzdurałem sobie, że to ma typ1 :F ), ale po strzelance ostatniej doszedłem do wniosku, że to nie jest najpilniejszy zakup bo strzela bardzo dobrze. Zdecydowanie pierwsze co wymienię na początku to gumka HU.

Link to post
Share on other sites

ja jestem zadowolony ze swojej M16 JG, jedyne co mnie w ostatnich dniach delikatnie zmartwiło, to fakt obniżenia ceny na tę replikę (kupiłem ją jak była droższa ;-) )

zmieniłem gumkę na silikonową, kręci bardzo fajnie, zmierzyłem na chrono daje powtarzalne 370 fps

lufa się delikatnie chwieje (normalka)

bateria trzyma bardzo ładnie (2000 kuleczek nie jest przesadą)

bebechy (na razie nie otwieram, skoro działa, ktoś podpowiadał żeby zmienić łożyska ewentualnie)

poza tym, na pytania co wybrać? co lepsze? nie ma jednoznacznej odpowiedzi i słuszne są uwagi że trzeba czytać w działach, każda pojedyncza odpowiedź jest subiektywnym odczuciem użytkownika, dopiero większa ilość spostrzeżeń pozwala wstępnie wyrobić sobie zdanie

dobra, bo się rozpisałem

to mój drugi karabinek ze stajni JG, oba sprawują się bardzo dobrze ;-)

Link to post
Share on other sites

Skończ wreszcie pytać, więcej czytaj bo to wszystko tu jest. Na wszelki wypadek ci powiem bo zaraz zalejesz nas serią pytań i pretensji, że ci nie odpowiadamy. Bez wymiany tych części replika działa i strzela dobrze, części o których mowa poprawiają celność skupienie, czasem zasięg, tyle. I nie pytaj o kolejną pierdołę, tylko przeczytaj cały temat.

Link to post
Share on other sites

A teraz trochę o eMkach

Po 3 miesiącach ciągłej eksploatacji 6 sztuk w grupie uszkodzenia odnotowane:

-2x pękniecie body przy zaczepach tylnego pina (100% wina użytkowników)

- uszkodzenie popychacza dyszy (bliżej nie sprecyzowane, leży w serwisie)

- prawie 100%-tom rdzewieje lufa zewnętrzna( miejsca zdartej farby pokrywa delikatny rdzawy nalot)

I to by było na tyle.

Aha i jeszcze pytanko.

Czy komuś też się kulki ICS zacinają??

Link to post
Share on other sites

Ja używam w swoim M4A JG kulek ICS'a 0,2g i zdaża sie tak, że pierwsza kulka nie wyleci na semi, dopiero jak strzele drugi raz to wylatuja te 2 kulki. Max miałem tak do 3 kulek.Ale zawsze wylatuja.Wywaliłem tych ICS'ów ze 3000, lufa to stockowa.

Teraz muszę to badziewko wystrzelać, bo będę wstawiac precke. DLa porówniania na Extremach strzela lepiej, dalej i łatwiej hopka ustawić.

Link to post
Share on other sites
Mnie to do szału doprowadza - no taka giwera i cylinder typ 2

Ja bym tak z tego powodu nie rozpaczał ;)

Niedawno robiłem tuning M16A3 JG na sprężynie M100 Madoniona i preclufie Systemy. Efekt - 440FPS :lol:

Nie sprawdzałem jak by było na typie 0, ale efekt mnie delikatnie mówiąc zszokował ;)

 

A moje M733 po prawie 2 miesiącach na stockowych bebechach śmiga piknie... w kurzu, upale, wilgoci. Nic na niej nie robi wrażenia ;)

Zmieniłem tylko batkę na 9,6 Intelecta aby poprawić reakcję mechaniki na naciśnięcie spustu (stockową mam na sprzedaż, kto chce to na priv ;)).

Link to post
Share on other sites

JAa tam na wyższąścia Pejotów bym się nie kłocił, bo wiadomo jak widac każdy chwali swoje :-P , ale jak patrze w drużynie na emki JG i emke P&J to żąl patrzeć na awarie tego drugiego.Ah może nadejdzie dzień kiedy zacznie funkcjonowac poprawnie....

Ej OLO, a z nie wiesz może z jakiego miasta jest ten przyszły posiadacz tej M16A3 z 440 fpsami?

Link to post
Share on other sites

Prowadnica sprężyny w jg niewiele różni się od tej w pj, obie są metalowe, bez łożyskowania. Jg także posiada silnik o zwiększonym obrocie więc nie powiedziałbym, że pj ma lepszy silnik, w każdym razie mój silnik w jg chodzi normalnie na stckowej batce z pj, podczas, gdy ten krztusi się na niej, bądź nie strzela w ogóle.

I jeszcze jedna sprawa, rozumiem, że lubicie mieć bajzel w temacie o pj, ale starajmy się nie robić go tutaj.

 

Edit. co do rdzewienia lufy zewnętrznej o czym pisał marcu, to u mnie pomimo, kontaktów lufy z wodą, nie zaobserwowałem tego zjawiska.

Edited by Bociano
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...