Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

FN SCAR JLS


Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mi Krakman pisał, że SCAR-y będą u nich w okolicach 10- 15 marca.

 

Pojawily sie, jak widac z prawie trzymiesiecznym opoznieniem. Ktos pamieta planowana date P&Jek? Bedzie mozna policzyc per analogia ^_^.

 

Dobra, dosc zlosliwosci...

 

Rozumiem ze magi od M15/M4/M16 wchdoza bez problemu tylko jeden z wlascicieli mial cos spieprzone z zatrzaskiem magazynka, tak?

 

Kolejna sprawa - czy da sie wpasowac jednoczesciowa metalowa komora HU od CA?

 

I odnosnie odkrecanej lufy zewnetrznej - czy faktycznie lufa wewnetrzna konczy sie na wysokosci gwintu gdize okdreca sie lufe zewnetrzna o_O? Jesli tak, to jest zalosnei krotka i bedizemo zna pomyslec o dluzszej lufie i cylindrze 0...

 

Acha, i jaki tam jest gwint? 14mm prawoskretny?

Link to post
Share on other sites

Replike czy magi? Bo jak to drugie, to nic nie warty szajs...

 

I prosze - piszcie gdy macie cod do powiedzenia, a nie pierdoly...

 

Jemu chodziło o magi. Wcześniej Superrzuf pisał o problemach z zaczepem maga. Zapewne chodzi o delikatną przeróbkę tego otworu w magazynku, no chyba, że po prostu nie podają kulek, a w gnieździe siedzą normalnie.

Link to post
Share on other sites

Z tego co zrozumialem z KILKU postow Superyuffa - mial zle zlozona replike. Po tym jak rozlozyl zatrzask magazynka i zlozyl go ponownie - wszystkie magazynki (TM/CA) pasuja BEZ PROBLEMU. I pare miechow potem putinn sieje zamet mowiac, ize pasuaj tylko magi G&P badz G&G (sam nie wie ktore). Prosze wiec tylko o jasna odpowiedz - SCAR mi sie podoba (bron US SOCOM) a nie usmiecha mi sie ograniczenie mi korzystania z moich magazynkow CA (ktorych NIE ZAMIERZAM przerabiac, bo chce ich uzywac zamiennie z eMka).

Link to post
Share on other sites

To ja Superyuff :)

 

Mi od początku nie działały inne magi niż oryginalny. Możliwe, że to był jakiś bład przy skręcaniu, lub jakieś drobne ciało obce w zatrzask maga...

 

Aktualnie sprawdziłem z magazynkami:

hi-cap CA = trzyma i strzela

hi-cap G&G = trzyma i strzela

hi-cap CA krótki = trzyma (strzelania nie sprawdzałem)

mid-cap krótki G&P = trzyma (strzelania nie sprawdzałem)

mid-cap MAG (plastik) = trzyma (strzelania nie sprawdzałem)

 

na najblizszej strzelance specjalnie dla was sprawdze czy strzela ze wszystkich w/w magów.

 

nie posiadam magów TM

 

Pozdrawiam

Rzuf

Edited by Superrzuf
Link to post
Share on other sites

Ok, przepraszam mój błąd...

na właśne oczy widziałem jak serwisant testował magazynki i wiem że TM i CA "telepały" się w gnieździe magazynka, wystarczyło lekko je chwycić i wypadały bez zwalniania zatrzasku... napisałem "trzeba przerabiać" - mialem na myśli magazynki, trzeba by coś zrobić z otwirem magazynka.

Link to post
Share on other sites

może starczy kupić zatrzask CA albo DF (np z asgshop.pl)

 

jeśli jednak nie chcesz tego uczynić, a masz metalowe magi to kombinerkami zrobisz poprawke maga w 10s. Wystarczy lekko odgiąć górna blaszke nad otworem na zatrzask do siebie.

Z plastikowymi gorzej - trzeba by cos dokleić na nim.

 

 

generalnie warto mieć kompatybilny bo nigdy nie wiesz czy w polu nie bedziesz chcial od kogoś maga pożyczyć w czasie gry.

Edited by Superrzuf
Link to post
Share on other sites

uwierzcie mi, wszystko wam mówie :)

 

pisalem już o kolbie = fatalny pomysł i mocowanie, bardoz możliwe że złamie się każdemu, trzeba być delikatnym albo wymyślić jakiś patent...

 

pare fotek które zrobiłem dla siebie, więc jakośc marna itp itd

 

dsc01752bv1.th.jpg

 

dolna część komory HU

 

dsc01753kj5.th.jpg

 

możecie zauważyć ze tłok jest w tylnej pozycji (zacinka spowodowana przez niezidentyfikowną śrubke)

 

dsc01754he8.th.jpg

 

generalnie o karabinku już napisałem chyba prawie wszystko co mi przychodzi na myśl :) Jeśli będziecie mieli konkretne pytania to postaram się na nie odpowiedzieć.

Jest to replika którą pożyczam innym do strzelania wiec troche przeszła i nikt o nią specjalnie nie dba - ciagle dziala. Była jedna zacinka, jakaś niezidentyfikowana śrubka wpadła między tryby. Karabinek oczywiście przestał strzelać. Po wyjęciu jej - wszystko wróciło do normy... ale nie wiem od czego była ta śrubka ;) (na zębatkach ani śladu)

Edited by Superrzuf
Link to post
Share on other sites

Czemu jesteś taki pesymistyczny? Myślę, że gdyby było coś nie tak, to by napisał.

O złych rzeczach zawsze mówi się najwięcej...

 

Na tym forum zaobserwowalem dokladnie odwrotna sytuacje, czytaj - skoro ktos za to zaplacil, to bedzie to chwalil, zeby nie wyjsc na frajera ze zaplacil kupe pieniedzy za syf... Nie rozumiem takiego podejscia i staram sie ludzi oduczac tego (co nie zmienia faktu ze kazdy nadal jest slepo zakochany w swojej replice).

 

Czemu jestem pesymistyczny? Bo nie ograniczam sie do WMASGu ;-). Jesli ktos nie ma konta na Arnie'm, to wklejam :

 

No way is this gun Marui quality, saying so is utter nonsense, the barrel is the lowest quality pot metal that strips quicker than....... well. The ones i have seen look like they have been around the block a few times due to the poor quality of the metal and the paint used on the rails and other metal parts,

 

My conclusion and score:

 

Quality: 3/10

 

One of the worst Chinese clones/ACM on the market, gear box and hop unit are junk best replace it stgraight away with a marui or a more repetable clone gear box

 

Looks: 3/10

 

Not even close to the quality of Echo1, JG, AGM and other Chinese companies, bipod is a puke green not a tan like the rest of the gun, lots of blemishes and seam lines

 

upgradability 10/10

 

But you have no choice, if you want a gun you can skirmish then you are going to have to basically rip out all the internals and replace them

 

Value 1/10

 

No way is this worth the money you have to pay for this, parts are made from the lowest quality on the market, you are going to have to drop more money to get it to work skirmishin, save your money and get a JG, AGM or and Echo1

 

Overall: 2/10

 

Its a wall hanger, and not even a good one at that, even if you dropped the moeny on it to uprade all the internal its not even on par with the current release from JG or other high end Chinese made replicas. And by the time you have dropped the extra cash on the internals and trying to make the outside look half decent youre on your way to getting the classic army version.

 

Concluision

 

Its the type of product that leaves a bad taste in your mouth and gives the more repetable Chinese clones a bad name, stay clear of it at all cost unless of course you are that desperate to own a SCAR

 

Nic dodac nic ujac. Tlumaczyc mi sie nie chce - jak ktos chce zebym przetlumaczyl, niech zamelduje koniowi...

 

Jest to replika którą pożyczam innym do strzelania wiec troche przeszła i nikt o nią specjalnie nie dba

 

Fajnych masz kolegow. Mnie chocby ktos pozyczyl pistolet z kiosku, to chucham na niego i dmucham, bo to NIE JEST MOJA WLASNOSC. A jesli koledzy cioraja Twoj sprzet za 5 stowek, to tylko wspolczuc...

Edited by maxavelli
Link to post
Share on other sites

dla tych co chcą coś wiedzieć niech poczytają co pisałem (to nie do ciebie maxvelli - ty wszystko już wiesz, nawet ile za niego zapłaciłem, a do tego przejrzałeś mnie na wylot z tym ukrywaniem słabych stron repliki ;) ) oraz ocena wg w/w posta.

 

Na szczęcie ja nie ograniczam sie do czytania arnie i wmasg ale używam własnych doświadczeń ;) (a tobie maxvelli podpowiem że nie każdy jest taki perfekcyjny jak ty, a tą repliczke dostają też nowi którzy chca zobaczyć "jak to jest z automatem" - nieobyci z słabymi stronami repliki (kolba!) itp )

 

Quality:

nie można tego porównywać do eMek CA czy TM. Inna klasa cenowa. Plastik body wygląda bardzo solidnie, nie wydaje się żeby miał pęknać przy mocniejszym nacisku. W mp5 wella jest on gorszy, porównywalny do tego z g36 JG. Wnętrze porównywalne z g36 JG.

Brzydkie są metalowe częsci - gwinty słabe (szczególnie na lufie).

No i nieszczęsna kolba. GB nie wygląda jakoś pancernie - ot podobnie do tego wellowskiego, mamy 4 stalowe łożyska i 2 plastikowe (trzeba by je odrazu wymienić. Głowica cylindra i tłoka wyglądaja identycznie jak w M15CA carbine (inny kolor tylko).

 

Looks: 5/10

Jak już wspominałem wcześniej, replika JLS różni się od prawdziwego scara detalami (inny selektor ognia, inne długości risów itp itd). Chwyt z bipodem bardzo solidny, do tego ma ładny czarny kolor. Ja osobiście nie lubie jakichkolwiek dodatkowych chwytów, ale dotychczasowym użytkownikom przypadł do gustu.

 

upgradability ?/10

Co bym wymienil w gb?

Prowadnice spręzyny bo plastikowa

Sprawdziłbym szczelność układu io doszczelnił teflonową taśmą

Dwa pozostałe łożyska.

W zestawie mamy pełny cylinder.

Dodałem atrape lasera od plasiczanego AEGa w której jest miejsce na 8,4v small (mam tylko tego sticka od SCARa i pare normalnych smallów).

Lufa stockowa CA 363mm oraz gumka stockowa CA (do wymiany na silikon)

 

 

Overall 5,5/10

Jeśli ktoś bardzo chce mieć SCAR'a i nie stac go na CA to narazie nie ma innego wyboru. Nie można powiezieć że to jest szmelc, strzela niegorzej niż g36JG, napewno dużo lepiej niż mp5wella w stocku czy ak47cymy.

 

 

@Miles_ACE

 

Nie do końca! to wyżłobienie w GB jest ciut dłuższe - na początku też myślałem, że to cylinder za krótki, ale jest chyba normalnego rozmiaru. W każdym razie ta szparka nie ma większego (narazie) znaczenia - układ doszczelniłem i jest ok, zobaczymy co za jakieś 25000bbs (narazie ok 6000).

Edited by Superrzuf
Link to post
Share on other sites

Ostatnio FarEast przy okazji recki L85 podsunął mi pomysł na źle łapiący zatrzask maga w SCARze - wąskimi kombinerkami trzeba złapać górny brzeg otworu na zatrzask w magu i wygiąć go na zewnątrz, żeby bardziej wystawał.

Link to post
Share on other sites

wczoraj zamontowałem gumke silikonową systemy oraz dystanser madbulla. Testowalem tylko na magazynku mid-cap MAGa oraz kulkach 0,28 bo tylko takie sprzęty miałem pod ręką.

Kulki leciały bardzo ładnie i prosto. MAG podawał do końca. Więcej danych po strzelance na właściwych kulkach.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...