Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Do airsoftowych stylistów ;)


Recommended Posts

Jest mały dylemat panowie. Mam replikę MICH i MCCUU ... nie wiedziałem że to się gryzie kiedy kupowałem, ale cóż - stało się. Zarówno hełm mi odpowiada jak i mundur i nie mam zamiaru wymieniać. Tylko jaką kamizelkę do tego dobrać (chodzi mi o to żeby to wyglądało schludnie, jak na wojskowe standardy)? Od razu nasuwa się FR i kupno CIRAS'a, czy FSBE... ale czy moglibyście doradzić jeszcze jakieś opcje? Jestem chudy jak szczapa i średniego wzrostu (180cm). Nie podaję na ile magazynków i innego sprzętu, bo teraz wszystko modułowe i można sobie frankensteina własnego poskładać.

 

 

Z góry dzieki!

Link to post
Share on other sites

A cirek jest w pełni regulowany, więc dopasuje sie nawet na tyczkę. Uważaj tylko na repliki, bo Chinole mają chyba jakiś kompleks i tworzą repliki, które nawet po maksymalnym ściągnięciu są za duże na przecietnego człowieka. Jak masz kesz i sporo determinacji, to sobie kup orginał w romiarze M. Powinien na Ciebie pasować.

Link to post
Share on other sites

Jest mały dylemat panowie. Mam replikę MICH i MCCUU ... nie wiedziałem że to się gryzie kiedy kupowałem, ale cóż - stało się. Zarówno hełm mi odpowiada jak i mundur i nie mam zamiaru wymieniać.

 

To zostan w tym co masz... Najwazniejsza jest Twoja wygoda i estetyka. Ja osobiscie o wiele bardziej cenie kreatywne mieszanie stylow niz bierne, bezmyslne rekonstrukcje...

Link to post
Share on other sites

CIRAS fajny jest, ale pół tysiąca dolarów za oryginał to stanowczo za dużo dla mojej osoby. Jeszcze opłaty przewozowe... a jakby kupować replike to od prouda czy phantoma? Pewnie tylko za morzem można takie repliki dostać... ciekawe czemu nie ma ich w asgshopie, specshopie czy choćby allegro (no może na tym ostatnim widziałem jeden niedawno)?

 

EDIT

Co to za kamizelka ( w sumie to chyba raczej chest rig)? Po przejrzeniu zdjęci FR zauważyłem, że do marpata noszą nawet alicję i LBV.

41yl3.jpg

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites
Co to za kamizelka ( w sumie to chyba raczej chest rig)? Po przejrzeniu zdjęci FR zauważyłem, że do marpata noszą nawet alicję i LBV

 

Stawiam na BHI (Eagle nie ma D-ringów):

LINK

 

A ALICE i LBV noszą, jasne, ale do operacji leśnych i bez żadnych osłon balistycznych (MICHów itp).

Link to post
Share on other sites

Co to za kamizelka ( w sumie to chyba raczej chest rig)? Po przejrzeniu zdjęci FR zauważyłem, że do marpata noszą nawet alicję i LBV.

41yl3.jpg

 

To eaglowy rhodesian recon vest. Blackhawk robi o polowe tansza kopię pod nazwą STRIKE Commando Recon Chest Harness.

Link to post
Share on other sites

Czemu? Rozdziel poważne podejscie do tematu rekonstrukcji od wzorowania się na danej jednostce. Według tego co piszesz, chłopaki powinni nosić comfort pady przy oporzadzeniu z okresu wojny wietnamskiej itd. Przeciez wygodniej.

 

A tak przy okazji własnej inwencji. Tyle tutaj piszecie o tym, jak w JS mają wolną rękę, co za problem samemu coś wymyslic :lol:

Link to post
Share on other sites

Rekonstrukcja musi być rekonstrukcją. I nie wiem co w tym bezmyślnego.

 

Sam fakt jej istnienia... Jak ktos lubi kserowac - jego sprawa... Ja tylko gleboko wzdycham jak widze kolejnego amerykanskiego chlopca w pelnym ACU za ktore zaplacil ciezkie pieniadze zeby wygladac "tak jak Ci w Iraku"... Ale jesli komus sprawia to przyjemnosc - have fun... Przeciez nikomu niczego nie narzucam, prawda ;-)?

Link to post
Share on other sites

Sam fakt jej istnienia... Jak ktos lubi kserowac - jego sprawa... Ja tylko gleboko wzdycham jak widze kolejnego amerykanskiego chlopca w pelnym ACU za ktore zaplacil ciezkie pieniadze zeby wygladac "tak jak Ci w Iraku"... Ale jesli komus sprawia to przyjemnosc - have fun... Przeciez nikomu niczego nie narzucam, prawda ;-)?

 

O gustach się nie dyskutuje, no nie? ;)

 

Ja chyba jednak pójdę w kierunku innym niż USMC, i wezmę coś w oliwce (w sumie to niepotrzebne mi kolorystycznie uniwersalne oporządzenie, bo na pustyni nie mam zamiaru się strzelać). Od MIWO smakowicie wygląda chińczyk i TAJ. Ale do tego raczej w hełmie się nie biega. A to znowu hełm chroni łeb lepiej niż kapelusz ;). Jest tych "ale" trochę.

 

BTW - nowy jestem, i mam pytanko. Czy w środowisku airsoftowym ogólną reakcją na gościa, który ubierze się w kamizelkę zintegrowaną z ładownicami CQB, jest śmiech? ;)

Link to post
Share on other sites

oczywiscie, nastepnie jeszcze tradycja jest wpychanie takiemu delikwentowi marchewki w ucho... ew. w inny otwor w ciele... a tak serio, to co ma kamizelka zintegrowana nieodpowiedniego do ladownic cqb??

 

 

Nic. Nie to miałem na myśli. Pytanie brzmi czy kamizelka zintegrowana + kieszenie CQB nie wywołają śmiechu w strzelance leśnej.

Link to post
Share on other sites

hehe, wiesz, jak ci wygodnie... ja przez wiekszosc czasu nosilem nosilem kieszenie cqb do lasu... oczywiscie wszystko sie zmienilo jak uszylem sobie wreszcie kieszenie pudelkowe zamykane na fastexy... ale nie zmienia to faktu, ze i tak to jest wygodna rzecz (choc dosc halasliwa i od razu wiadomo ze maga wymieniasz)

Link to post
Share on other sites

kthulhu -zwykle jak musisz wyciągać mag to już dzieje sie cos glosnego ;p

 

Ohtar - Będzie szydera jak ch... Kogo to interesuje jak ty przychodzisz ubrany, Ty masz się czuć w tym wygodnie, Ty będziesz się w tym strzelał. Odn. rekonstrukcji - niektórzy mają jakiś kompleks w stosunku do ludzi których po prostu stać na sprzęt i lubią go kolekcjonować. Jeżeli kogoś stać to w czym problem? Problem pewnie polega na tym że osoba która staje przed dylematem zakupu sprzętu nie bardzo wie jak będzie to wyglądało w całości. Żołnierzami nie jesteśmy, sprzętu nei dostajemy ale go kupujemy za ciężko zarobione pieniądze i jeżeli ja już mam coś kupić to oprócz tego że ma być to funkcjonalne to nie chce żeby była to szmata... Pewnie nie było by tylu "amerykańskich chłopców" gdyby nei fakt że jesteśmy tak zalewani ich zdjęciami... no i sprzęt jest jednak "top notch" i łatwo dostępny. Spróbuj dostać AUSCAMa...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...