Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

H&K HK33 Metal Body [BE]


Recommended Posts

To ten sam karabin. Ale opis ciekawy:

M15 [bE]

Zmierzona prędkość wylotowa: 320 FPS

Hop-up: regulowany

Materiał: metal + tworzywo

Magazynek: 330 kulek

Gearbox: v II modyfikowany

Długość: 415 mm :lol: Tryb ognia: pojedyńczy i ciągły

Materiał korpusu: metal + tworzywo

Typ pasującego akumulatora: large w zestawie

Chyba chodziło im o długość lufy. Chociaż zbrojownia.com.pl podaje

Długość: 925mm

Długość lufy: 430mm

Link to post
Share on other sites
  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam :) Zastanawia mnie jedno ponieważ na stronie kramana pisze "Body wykonane jest z metalu, jedyną różnicą z wersją ostrą jest lufa zewnętrzna wykonana z tworzywa." Natomiast zbrojownia ma ten sam model tylko że o 75zł droższy "Podobne jak w replice CA korpus oraz lufa zewnętrzna z tłumikiem płomienia wykonane są z metalu." Tak więc czy BE produkuje dwa różne modele?

Link to post
Share on other sites

Fps:

Taiwangun: 320; Zbrojownia: 345

Długość lufy:

T: 415 mm; Z: 430 mm

Waga:

T: 2800 g; Z: 2600 g.

Lufa zewnętrzna:

T: ABS; Z: Metal

 

O który się dopytujesz?

Ostatnie pół strony postów jest na temat nowego M15 w Taiwangun, więc rozumiem, że o ten. Rozumiem, że mogą być jakieś przekłamania w kwestii pomiaru fps, ale materiał lufy zewnętrznej jest już niewątpliwym argumentem za tym, że są to różne karabiny.

 

We francuskiej recenzji przywoływanej wcześniej prędkość kulki została zmierzona na 330 fps a TUTAJ można zobaczyć, jakie skupienie ten karabin oferuje przy 30 m.

Link to post
Share on other sites

witam

Przyznam sie szczerze ze nie wiem skad ta rozbieżnosc w opisie .Jutro to sprawdze dokładnie we firmie (lufe zewnetrzna) Jesli chodzi o fps to roznica jest niewielka .zawsze podajemy zanizone fps na stronie .replika ta ma miedzy 320 a 345 fps pozdrawiam

 

Tak napisał do mnie krakman w sprawie m15 więc może jednak to te same modele :-P

Link to post
Share on other sites

Wróciłem właśnie od krakmana z dużym czarnym pudełkiem i mam parę info:

- prawdą jest, że prędkość wylotowa wynosi 320 fps i prawdą jest, że wynosi 345 fps. Ludzie którzy kupowali egzemplarz przede mną mieli zmierzoną prędkość 342-344 fps, na moim była 324 fps :/ mogłem przyjść pół godziny wcześniej...

- foregrip jest z dosyć cienkiego plastiku - "chodzi" pod ręką, tzn. jest elastyczny. Nie przeszkadza to w żaden sposób, nawet stanowi w pewnym sensie zaletę - będzie mniej podatny na złamania.

- materiał, z którego wykonany jest chwyt pistoletowy jest wysokiej jakości, miły w dotyku.

- montaż CA do mp5/ca33 pasuje "w miarę", tzn. należy go troszkę podpiłować.

 

W piątek porównam osiągi z innymi replikami to będę mógł więcej powiedzieć.

Link to post
Share on other sites

Wczoraj odwiedziłem ze znajomymi zbrojownie i zakupiliśmy 2 karabiny HK33 od BE (mniejsza o dokładną nazwę i tak każdy wie o co chodzi).

 

Mierzyliśmy od razu w sklepie moc i mieli 3 repliki na jednej wyszło 360 fps!! na drugiej 340 i na trzeciej 315. Całą drogę powrotną (około 200 km) spędziłem bawiąc się i majstrując przy niej :P.

 

Osobiście plastikowe części obudowy mi się nie podobają, jednak nie ma ich tam wiele więc da się na nie przymknąć oko. Magazynek trochę ciężko wchodzi podobnie jak bateria na którą mym zdaniem jest ciut za mało miejsca (bez paniki pasuje jednak trzeba się na początku namęczyć). Ponadto te stokowe baterie to padaka nie wytrzymały 3h biegania z giwerą mimo że ładowane były 7,5h (może to tylko chwilowa niedyspozycja - tak wiem łudzę się ;) ) Niemniej proponuje od razu je wymienić na coś o większej pojemności.

 

Podoba mi się w tej broni suwadło które zostaje w tylnym położeniu - potem tylko leciutkie pierdzielnięcie w nie i z eleganckim odgłosem samo wraca do przodu (kocham ten dźwięk). Tak samo podoba mi się zwalniacz magazynka - pstryk i mag sam wylatuje.

 

Broń celnie niesie na ok 40m (dziś wywaliłem z niej ok 3k kulek to samo kumpel ze swoją). Bez większych problemów trafiłem w czoło przeciwnika po małej chwilce na wycelowanie z około 30 m. Mam także G36C z JG i porównując je (obie mają po 340 fps zmierzonych) HK33 wali dalej i celniej.

 

Przymierzaliśmy do nich od razu w sklepie szyny (te niskie od CA pasują) i tłumik do SOCOMA (o dziwo też pasował) w końcu to zwykła 14'tka lewoskrętna na tej lufie.

 

Martwi mnie w niej mało rzeczy ale jak widzę to białe pokrętło od sprężyny magazynka to mnie coś bierze :wink: Dodatkowo jakoś niewygodnie mi się przełącza broń z trybu safe na semi (to już kwestia gustu mym zdaniem).

 

Aha byłbym zapomniał jak mi padła dziś stokowa bateria to podłączyłem moją 8,4 z G36 i nie dość, że pasują wtyki to bez problemu strzelała na tej mniejszej napięciowo baterii.

 

Jeśli o mnie chodzi to polecam tę broń dla wszystkich miłośników HK33 z kilku powodów:

- cena która przekłada się na moc

- wiele części obudowy z metalu

- suwadło (achhh ten trzask):P

- mała waga jak na części metalowe

 

PS.

Osobista rada - jeśli kupujecie giwerę to udajcie się do sklepu osobiście z prostego powodu. Giwera będzie wam służyć długo, wydacie na nią trochę kasy więc lepiej pojechać zmierzyć fps na miejscu w dostępnych tam egzemplarzach i wybrać to co tygryski lubią najbardziej. Mam świadomość ze jak ktoś jest z pomorza to nie będzie raczej jechać do powiedzmy asgshopu po odbiór osobisty ale jeśli macie do pokonania nie taki duży odcinek to warto się wybrać.

:killer:

Link to post
Share on other sites

dzerad napisz za jakiś czas jak się sprawuje bateria? Może to kwestia sformatowania? Chcę zakupić tą replike i nie wiem czy odrazu mam kupować nową batke (oczywiście wolałbym żeby ta oryginalna była sprawna- chodzi mi o kase)

 

I jeżeli nowa bateria, to jaka? w oryginale jest 9,6V, a czy mógłbym do niej wsadzić 8,4V Intellecta albo kana?, też ładnie by śmigał?

Edited by Wolfpackteam
Link to post
Share on other sites

Na 9,6 Intellecta idzie jak burza, na dobrej 8,4 też miałby przyzwoity RoF.

Chińskie baterie działają, owszem, ale "po chińsku" - jako-tako. Wyjątkiem jest chyba F2000, ale na filmiku który widziałem ktoś mógł po prostu wpiąć lepszą baterię.

Link to post
Share on other sites

szybkie pytanie do użytkowników:

czy też macie komorę hop-up inną niż na tych zdjęciach z francuskiego forum (1 strona tego wątku - jest link)?

tamta jest ciemna, chyba metalowa - u mnie natomiast jest z białego plastiku i regulacja jest wątpliwej jakości...

Link to post
Share on other sites

Po pierwszym ładowaniu wystrzeliłem ok. 500 kulek i nie widzę żadnych oznak, aby miała siadać. Strzelanka trwała 5 h, nie jestem amatorem pokrywania przeciwnika gradem kulek więc dużo nie wywaliłem.

 

Zasięg - mierzyłem krokami na działce odległość ok. 55 m. - tak mniej więcej leci poziomo przy dosyć silnym wietrze. Co do celności to trudno mi wyraźnie sie wypowiedzieć, bo nie robiłem "pewnych" testów. Powiedzmy, że przy dosyć silnym wietrze z 30 metrów nie ma problemu z trafieniem kartki a4 z wolnej ręki (na stojąco). Strzelam z 0,25 P&J, hop-up podkręcony na maksa.

Warto zwrócić uwagę, że bateria jest tutaj 9,6 V - standard w tej klasie replik to 8,4 - można to uznać za duży plus.

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Tak sie składa że mam ten sprzęt i co nieco o nim wiem. Odrazu pomalowałem oliwkowym EC PAINT chwyt, kolbę i przedni grip. poprostu nie mogłem na nie patrzeć. Co do zasięgu to całkiem przyzwoity a do tego bardzo celne strzały, pewnie dlatego że lufa wewnętrzna ma 430 mm. Gdy kupiłem tę giwerkę odrazu rozkręciłem całość i poprawiłem nieoc fabrykę. Po pierwsze trzeba dokręcic śrubkę regulacji HU, lata to niemiłosiernie i przy każdym strzale rozregulowuje się. Do tego odrazu polecalbym wymianę komory HU. Zakres regulacji w fabrycznym HU kończy się w połowie obrotu zębatki, dalej jest przeskok dystansera i ustawienie minimalne. Beznadziejnie rozwiązana sprawa. Polcam wymienić lufe na deep fire 430mm, skupienie ma się wtedy zadowalające, do tego proponuję gumkę madbulla z dyst, shark i powinno być całkiem spoko.

 

W niedalekiej przyszłości proponowałbym jeszcze wsadzić uszczeniona dyszę bore up(fabryczna jest szczelna w stopniu dostatecznym), do tego można dać twardszą sprężynę (ale bez przesady), oraz kupic baterie intellcta.

Link to post
Share on other sites

Do mojego teamu trafiły 2 repliki, zakupiliśmy je w środe w taiwangunie. Obie miały zbliżoną liczbę fps-ów (320). Co do wyglądu to przedni grip przy mocniejszym ściśnieciu skrzypie, to samo z mocniejszym dociśnieciem kolby. Najbardziej zaskoczyła mnie jego waga, sprawdzałęm wyszło 2,5 kg- co uważam, że jest mało. W porównaniu do g36c z jg m15 robi wrażenie delikatniejszej repliki. (krakmani ostrzegali, żeby nie łapać za samą kolbe, bo jak się złamie to nei będzi eto podlegało gwarancji) Wrażenia z użytkowania: Baterie łądowałem 6,5h (tak jak w instrukcji), moim zdaniem na tej batce replika ma na prawdę zadowalający ROF. Podpiąłem też batke od brata g36c [jg] i mniej więcej na to samo wychodzi. Dzisiaj wystrzelałem tylko jakieś 800 kulek i bateria padła- czyli marny wynik :/. Na samym wstępie przeczyściłem wyciorem lufe. W porównaniu do g36c mój egzemplarz ma o jakieś 5 m słąbszy zasięg (ja strzelałem z 0,2g , g36c z 0,25g)- bardzo mnie to zdziwiło- może to wina hopka?. Mam zastrzeżenia do tego oryginalnego hopsiupa bo obojętnie czy dam na max czy min to nic to nie daje (kulka leci cały czas tak samo)- może to wina zbytniego nasmarowania przez taiwangun. Mam nadzieję że z czasem wszystko wróci do normy, jeżeli nei to odeśle na gwarancje. Musz ejeszcz eporównać mój egzemplarz z egzemplarzem kumpla, bo może tylko mój ma takie problemy z hop.

 

Ogólem karabin mi się podoba, ale chyba troche żałuje że nie dołążyłem tych 60zł i nei wziąłem g36c z jg. Wcześniej ktoś pisał że jego m15 pobijało g36c zasięgiem, więc osiągi mojej repliki mnei zdziwiły, mam nadzieję że to kwestia dotarcia.

Edited by Wolfpackteam
Link to post
Share on other sites

Spróbuj pobawić się hopem - kręciłem kółkiem zębatym troszkę na siłę i w pewnym momencie przeskoczyło opór, zaczął nieść jakieś 5-8 m dalej.

Trudno powiedzieć dokładnie, bo próby robiłem przez okno tym razem.

Bez używania siły nie czuć oporu w czasie regulacji i kręcenie faktycznie nic nie daje.

Z tą siłą to uważaj, żeby nie połamać czegoś - mechanizm wydaje się delikatny.

 

Komora jest do wymiany od razu. Twoja też jest biała? Na zdjęciach OLA jest czarna...

 

Wychodzi na to, że z tym modelem jest loteria - nie wiadomo, na co trafisz. Ja nie żałuję, że go kupiłem, bo mi się bardzo podoba, trzeba będzie po prostu pogrzebać trochę w środku.

G36 ma wewnętrzne fuj ;) swoją drogą postaram się porównać jutro z nim zasięg mojego egzemplarza.

 

Swoją drogą ciekaw jestem, co może powodować tak duże różnice w prędkości wylotowej dwóch egzemplarzy z tej samej serii produkcyjnej (325 i 345 fps mierzone na chrono w krakmanie)?

 

PS:

W porównaniu do g36c mój egzemplarz ma o jakieś 5 m słąbszy zasięg (ja strzelałem z 0,2g , g36c z 0,25g)

Porównaj na takich samych kulkach :)

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Moja komora tez jest biała. Co do tego oporu to powiedźmy "pokonałem" go, ale i tak nic to nie daje, mam nadzieję że się dotrze hopsiup. Co do kulkek to na 0,25g jeszcze bliżej leciały, g36c miało te 5m przewagi. W ogóle regulacja hop siupa u mnie jest jakaś licha, bo bardzo łatwo się to "kręci", oporu praktycznie nei ma. Będzie chyba trzeba kupić nową komore .

 

Batka ogółem mnie martwi bo 800 kulek to mało, ale zawsze moge użyc od brata od g36c, bo on ma intellecta nową.

 

a właśnie michalll nagrzewa ci się mocno batka i silnik od strzelania? wystrzeliłem w jakieś 15 min 2 hicapy i batka była taka, że ledwo dało się ją trzymać w ręce. Rączka też była dośc ciepła.

 

co do tego gdzi emogą uciekać te fpsy to myśle że przez nieszczelności. Zobacz sobie na francuską recenzje i na którejś stronie pokazane jest jak ktoś zlepił taśmą komore hop up z lufą- może to coś da?

 

Dam znać w niedziele wieczorem jak gun, bo jade na dłuższą strzelanke. Najprawdopodobniej ma ktoś być z hk33 z CA, wiec postaram się przylukać różnice w zasięgu i wykonaniu

Link to post
Share on other sites

Komora widać jest magiczna, bo mi coś tam się udało wyregulować... nie na długo wprawdzie, bo po jakimś czasie znów zasięg siadał.

 

Co do baterii to ja nic nie zauważyłem - wystrzeliłem na ostatniej strzelance mniej niż 500 i potem dla testów niewiele - małymi seriami co najwyżej lub na semi.

 

Nieszczelności na pewno są. Można to oczywiście teflonem potraktować.

 

W związku z tym że komora "jakoś" działa, pierwsza sprawa to będzie precka i gumka silikonowa. Potem komora.

Link to post
Share on other sites

Ee? A nie można rozebrać i obejrzeć co z tą komorą? Nawet w AEG'ach G&P zdarza się, że kółeczko na ośce dociskowe jest zalane i jeden ząbek za wcześnie i aeg nie niesie.

 

Wystarczy wypiłować/zmiwnić kółczko, ew. założyć większy dystanser/podkleić istniejący, tudzież założyc gumke HU znaną z tego, że ma większy ten cosik co wystaje (np. z tego co pamietam Guarder).

Link to post
Share on other sites

a'propos majsterkowania i rozbierania:

OLO: w jaki sposób zdejmowałeś kolbę? Na francuskim forum gość to robił drewnianym stemplem wybijając metalowy element zaciśnięty na body. Rozumiem, że zakładając z powrotem kolbę po prostu wciskamy ten element na body? Czy to może prowadzić do powstania luzów na łączeniu?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...