Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

H&K HK33 Metal Body [BE]


Recommended Posts

<b>ZaczO</b> przy odkręcaniu foregripa jeden pin się łamie, giwera jest tak kurewsko mocno skręcona, że musiałem używać młotka aby co nie które piny wyszły :) Mi w giwerze, po rozkręcaniu zabrakło paru śrubek i bzdurek, którego niczego nie robią, jedynie jeszcze bardziej skręcają mocno skręconą już giwere ;)

 

Czy nikt z was nie myślał nad zrobieniem z HK33E, fajnej kampy ?

Otóż trzeba by zakupić:

Lunetę 4x (za 40zł widziałem, do ASG starczy)

Krótszy magazynek, tak o połowę, ale to nie jest wymagane ;)

Dłuższą lufe zewnętrzną i preclufe wtedy jakąs też dłuższą.

Oto symulacja tego czegoś jakby wyglądała :)

 

i26381_hk33smalltuning.JPG

 

Co wy o tym sądzicie ? :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 296
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak jak radził Wolf - wsadziłem do resztek pina (sporo wydłubałem :D) śrubokręt i go wybiłem.

Według mnie luneta nie jest aż tak potrzebna jak w środku ma się te 330 fps.

Preclufka się przyda, nowa metalowa komora&gumka guardera i ftk m100. To według mnie priorytetowe sprawy w tuningu tego guna. Później można pomyśleć o lunetce bo do 330 fps jakie mam to jej nie zamontuje :)

Link to post
Share on other sites

Da się zamontować bez szyny, górna cześć giwery (tam gdzie się montuje) jest tak zbudowana że można zaczepić lunetę, kolimator itp. Identycznie jak w MP5, HK11E, G3 itp. :)

 

Luneta tylko do wyglądu, na odległości rzędu 50m oku ludzkie i mechaniczne przyrządy celownicze wystarczą :)

 

Generalnie ludzkie oko powinno zauważać obiekt o średnicy 1m z odległości 1km.

 

ZaczO poco chcesz wstawiać ftk100 skoro jest w stocku ? znaczy się na pewno większość części.

Polecam tytanowo-teflonową lufe precyzjną od KH-Head, od VSR-10 429,5mm, troszkę trzeba ją przerobić (leciutko przypiłować w jednym miejscu) . Za 170zł na Specshopie :)

Link to post
Share on other sites

ZaczO nie wiesz jak to jest z tą prowadnicą sprężyny jeśli bym chciał ją wymieniać na metalową? Uda się w tym śmiesznym GB?

Co do tego pina w przednim gripie to póki co mój jest cały, a rozbierałem guna już ze 3 razy.

Co do mojego egzemplarza to dalej mam problemy z hopkiem, tzn nie ma takiego ustawienia żeby mi kulki 0,2g zawijał do góry ( a mówił ktoś że strzela na nim z 0,25g- nei wyobrażam sobie tego na moim hop-upie). Dlatego koniecznie muszę wymienić gumkę i komorę (póki co nie ma funduszy).

Link to post
Share on other sites

niewielkich przerobkach? tzn? mam przykra wiadomosc.. bylem dzisiaj na strzelnace iii dostałem kulke z m4 400 fps z odległosci 20 metrow? iii obok selektora ognia mii dziure wyrwało..:| wiektos moze czym najlepiej to załatac? jak bd mogl to zrobie foty... a FTK latwo zamontowac? bo nie chcem i sie do krk jechac;p;p

Edited by tasior102
Link to post
Share on other sites

Kumpel lekko przypiłował dyszę bo jest ciut za długa i chodzi. To nie jest zwykły gb v.2 tylko gb v.2 modyfikowany. Może od m16 bedzie działać, wiem że od AK jest dobry w tejże replice

 

Po pierwsze: zmodyfikowany znaczy tyle, że do zwykłej dwójki dodano ramkę na silnik.

Po drugie: nie do końca wiem, jaki chochlik siedzi w tej replice, ale po doświadczeniach z ca33 wiem, że ftk do m16 pasuje bez przeróbek. Teoretycznie jest to v2 więc niejak nie włożysz tam ftk do kałasza mającego v3. Jeżeli faktycznie da się powkładać części od v3 to mnie poprawcie, ale jeżeli mam racje nie wprowadzaj proszę innych forumowiczów w błąd, albowiem to, co piszesz jest jak opowieść o wkładaniu kombajnowego silnika do malucha.

 

pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Po pierwsze: zmodyfikowany znaczy tyle, że do zwykłej dwójki dodano ramkę na silnik.

Po drugie: nie do końca wiem, jaki chochlik siedzi w tej replice, ale po doświadczeniach z ca33 wiem, że ftk do m16 pasuje bez przeróbek. Teoretycznie jest to v2 więc niejak nie włożysz tam ftk do kałasza mającego v3. Jeżeli faktycznie da się powkładać części od v3 to mnie poprawcie, ale jeżeli mam racje nie wprowadzaj proszę innych forumowiczów w błąd, albowiem to, co piszesz jest jak opowieść o wkładaniu kombajnowego silnika do malucha.

Na pierwszej stronie tematu OLO wkleił zdjęcie bebechów.

http://img71.imageshack.us/my.php?image=p3200099zs3.jpg

Mi ta prowadnica wygląda na V.3, zatem prędzej podejdzie FTK do AK niż do M16.

Link to post
Share on other sites

Sama prowadnica o niczym nie świadczy, i na pewno prościej jest ją przerobić/kupić niż zmieścić głowicę cylindra i zmodyfikować dyszę. Zawsze można też zakupić prowadnicę v3 i zespół cylindra do m16 (na machinegunie jest takowy bodajże). Prościej się nia da.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Co do drewna od G3 ze specshopu. CA33E której fotki zapewne widziałeś została tak przerobiona aby wszystko chodziło. Gadałem z jej właścicielem i dał mi taką instrukcję montażu:

 

Co do kolby. Trzeba ją przyciąć z tyłu tak aby weszła do mufy od repliki, otwory po śrubach wypełnić klejem/szpachlą i nawiercić nowe takie jak w kolbie plastikowej. Przedni chwyt należy przyciąć na długość, niestety cięcie wypada na połowie jednego z rzędów otworów, dlatego należy te połówki otworów wypełnić szpachlą i zakleić czarną izolką żeby jakoś to wyglądało. Następnie należy wydłubać w środku końcówkę (od strony cięcia), zmniejszyć jej wewnętrzną średnicę, ponieważ w tym miejscu będzie wypadało łączenie przedniej i tylnej częsci body karabinku. Potem dokleić "półeczki" aby chwyt opieral się o występy w/w łączenia body. Przednią metalową cześć chwytu, tą w którą wpiamy pin nakeży także przeszlifować od wewnątrz, ponieważ jest za wąska. Tyle sobie w tej chwili przypominam, bo karabin sprzedałem jakieś 8 miesięcy temu

 

To tekst który mi napisał na gg. Mówił że wszystko wyjdzie na jaw, jak się zobaczy je i dopasuje. Sporo roboty ale efekt piękny :P

Link to post
Share on other sites

1. Wyjmujesz pin trzymający lufę zewnętrzną, do którego mocuje się pas nośny.

2. Odkręcasz śrubkę trzymającą kolbę, po czym wybijasz kolbę i wyjmujesz z niej kable.

3. Odkręcasz śrubkę mocującą gb z chwytem pisteletowym do body oraz wyjmujesz ten element z body.

4. Wyjmujesz komorę hop-up wraz z lufą wewnętrzną.

 

To wszystko jest zilustrowane na fotach z forum francuskiego, link znajduje się na 1 stronie tego wątku.

 

Sama komora hop-up jest identyczna jak w emkach, więc żadna filozofia. Jak macie jakieś pytania szczegółowe to walcie ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...